E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Ochrona liścia flagowego w zabiegu T2, kluczem do sukcesu

Wykonanie zabiegu fungicydowego chroniącego liść podflagowy i flagowy ma ogromne znaczenie w osiągnięciu wysokiego i jakościowego plonu, ponieważ dwa te organy roślinne decydują w 50% o plonie.

Chroniąc zboża w terminie BBCH 37-39 dążymy do uzyskania jak największej powierzchni blaszek liściowych w czystości, im zdrowsze rośliny tym więcej asymilatów zostanie przetransportowanych do kłosa. Sprawcom chorób sprzyjają warunki pogodowe tj. duża wilgotność powietrza i wysoka temperatura, których w tym sezonie w niektórych częściach kraju nie brakuje.zabiegu T2 najczęstszymi jednostkami chorobowymi w zależności od rodzaju są:

- septorioza paskowana liści, rdze żółta i brunatna, brunatna plamistość liści oraz mączniak prawdziwy zbóż i traw w przypadku pszenicy ozimej,

- wszystkie wyżej wymienione patogeny poza septoriozą paskowaną liści występują w pszenżycie,

- rdza brunatna żyta, rynchosporioza zbóż w życie ozimym,

- rynchosporioza zbóż, plamistość siatkowa jęczmienia, rdza jęczmienia i ramularia to jednostki zasiedlające jęczmień ozimy.Czym w takim razie przeprowadzić ochronę fungicydową?

Dobrym rozwiązaniem i zarazem praktyką jest wykorzystanie w każdym zabiegu przynajmniej dwóch substancji z dwóch różnych grup chemicznych o odmiennym mechanizmie działania. Ma to pozytywny wpływ na szersze zwalczanie patogenów jak i przeciwdziałanie się odpornościom. Doskonałym wyborem jest mieszanina dwóch środków Protendo 300 EC i Globaztar AZT 250 SC.

Protendo w swym składzie zawiera protiokonazol w ilości 300 g s.a./l. Protiokonazol jest substancją o znakomitym działaniu na septioriozę paskowaną liści, DTR, plamistość siatkową czy rynchosporiozię.

Termin aplikacyjny według skali BBCH 29-69 (w zależności od jednostek chorobowych i rodzaju uprawy).

Globaztar AZT 250 SC zawierający azoksystrobinę w ilości 250 g s.a./l to idealna substancja wpływająca na wydłużony czas ochrony sięgający nawet 35 dni (przy pełnej dawce) przed takimi patogenami jak DTR, plamistość siatkowa czy rdza.

Termin aplikacyjny według skali BBCH 30-59.

 

Osiągnięcie czystości łanu zapewni rekomendowana mieszanina Protendo 300 EC 0,4 l/ha Globaztar AZT 250 SC 0,5 l/ha Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie