Nasiona kwiatów - Nasiona warzyw i innych - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona kwiatów

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona kwiatów 

Jest 223 produktów.

Kwiaty to nieodłączny element dekoracyjny nawet najmniejszego przydomowego ogródka. Wpływają dobroczynnie na zmysły węchu, wzroku, uspakajają i są wyjątkową wizytówka domu. Zadbane kolorowe rabaty mogą być też atrakcyjną częścią ogrodowej strefy relaksu. Natomiast komponowanie własnych bukietów jest niezwykle absorbującym zajęciem.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 223 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 223 elementów
Nasiona kwiatów

Wybierając nasiona kwiatów, warto wcześniej zaplanować na jakie aranżacje ogrodowe chcemy postawić. Możesz wybierać z mnóstwa gatunków kwiatów, np. jednorocznych lub dwuletnich. Niektóre mają bardzo długi okres wegetacji, dlatego musisz je zasiać dosyć wcześnie z rozsady pod osłonami. Natomiast inne, mniej wymagające nasiona kwiatów zasiewa się wprost do gruntu. Czasami konieczne jest przerywanie siewek, a innym razem nie ma takiej potrzeby.

Na co zwracać uwagę, kupując nasiona kwiatów?

1. Jeżeli zdecydujesz się na nasiona kwiatów roślin jednorocznych, pamiętaj, że kwitną długo i obficie. Bardzo ładnie prezentują się w rabatach, skrzynkach i donicach balkonowych. Jako kwiaty cięte do wazonu również spełnia bardzo dobrze swoje zadanie. Co ważne, są bardzo łatwe w uprawie, co dla początkującego ogrodnika może być istotne.

2. Kolejna kwestia dotyczy wysiewu jednorocznych nasion. Można wysiewać je bezpośrednio do gruntu. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych dobrym rozwiązaniem jest siew do multiplet czy małych doniczek, a później przepikowanie i wysiew do gruntu. Wewnątrz pomieszczeń można siać kwiaty już w kwietniu. Są to np. nasiona szałwii – błyszczącej, otartej i powabnej, cynii, słoneczników, groszku pachnącego czy ostróżeczki. Są teą kwiaty, które można uprawiać w doniczkach lub wielodoniczkach np. Aksamitka Tagetes Patula.

3. Zanim nasiona znajdą się w gruncie, sprawdź koniecznie czy kiełkują. Jeśli nie będą kiełkować umieszczone w ciepłym miejscu np. na mokrej ligninie, wtedy nie nadają się do zasiewu. 

4. Istotną kwestią jest wielkość kwiatów. Te większe np. groszek pachnący sadzi się bezpośrednio w odpowiedniej rozstawie. Nie ma też trudności ze zbiorem nasionek po sezonie i przechowaniem ich na przyszły rok. Nieco trudniej jest z maleńkimi nasionkami, które często miesza się z piaskiem. Dzięki temu nie gubią się i odpowiednio będą zasiane.

5. Warto mieć na uwadze także fakt, ze niektóre z nasion kiełkują w ciemności, a drugie potrzebują dobrego światła, np. Cynia wytworna, daliowa, cynobrowa, czy lwia paszcza karłowa.

6. Niektóre nasiona sadzi się w otworze zrobionym w ziemi, inne pod powierzchnię. Są też takie nasionka, które wystarczy delikatni wcisnąć palcem pod cienką warstwę gruntu.

7. Nasiona kwiatów dwuletnich wysiewa się do gruntu w maju lub w czerwcu.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie