Nasiona kwiatów - Nasiona warzyw i innych - | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona kwiatów

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1500zł

Promocje

Nowe produkty

 • Kinactiv Fruit 5L
  Kinactiv Fruit 5L

  Kinactiv Fruit to: biostymulator zawierający aminokwasy można...

  316,00 zł
 • Kinactiv Fruit 1L
  Kinactiv Fruit 1L

  Kinactiv Fruit to: biostymulator zawierający aminokwasy można...

  69,00 zł

Nasiona kwiatów 

Jest 189 produktów.

Kwiaty to nieodłączny element dekoracyjny nawet najmniejszego przydomowego ogródka. Wpływają dobroczynnie na zmysły węchu, wzroku, uspakajają i są wyjątkową wizytówka domu. Zadbane kolorowe rabaty mogą być też atrakcyjną częścią ogrodowej strefy relaksu. Natomiast komponowanie własnych bukietów jest niezwykle absorbującym zajęciem.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 189 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 189 elementów
Nasiona kwiatów

Wybierając nasiona kwiatów, warto wcześniej zaplanować na jakie aranżacje ogrodowe chcemy postawić. Możesz wybierać z mnóstwa gatunków kwiatów, np. jednorocznych lub dwuletnich. Niektóre mają bardzo długi okres wegetacji, dlatego musisz je zasiać dosyć wcześnie z rozsady pod osłonami. Natomiast inne, mniej wymagające nasiona kwiatów zasiewa się wprost do gruntu. Czasami konieczne jest przerywanie siewek, a innym razem nie ma takiej potrzeby.

Na co zwracać uwagę, kupując nasiona kwiatów?

1. Jeżeli zdecydujesz się na nasiona kwiatów roślin jednorocznych, pamiętaj, że kwitną długo i obficie. Bardzo ładnie prezentują się w rabatach, skrzynkach i donicach balkonowych. Jako kwiaty cięte do wazonu również spełnia bardzo dobrze swoje zadanie. Co ważne, są bardzo łatwe w uprawie, co dla początkującego ogrodnika może być istotne.

2. Kolejna kwestia dotyczy wysiewu jednorocznych nasion. Można wysiewać je bezpośrednio do gruntu. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych dobrym rozwiązaniem jest siew do multiplet czy małych doniczek, a później przepikowanie i wysiew do gruntu. Wewnątrz pomieszczeń można siać kwiaty już w kwietniu. Są to np. nasiona szałwii – błyszczącej, otartej i powabnej, cynii, słoneczników, groszku pachnącego czy ostróżeczki. Są teą kwiaty, które można uprawiać w doniczkach lub wielodoniczkach np. Aksamitka Tagetes Patula.

3. Zanim nasiona znajdą się w gruncie, sprawdź koniecznie czy kiełkują. Jeśli nie będą kiełkować umieszczone w ciepłym miejscu np. na mokrej ligninie, wtedy nie nadają się do zasiewu. 

4. Istotną kwestią jest wielkość kwiatów. Te większe np. groszek pachnący sadzi się bezpośrednio w odpowiedniej rozstawie. Nie ma też trudności ze zbiorem nasionek po sezonie i przechowaniem ich na przyszły rok. Nieco trudniej jest z maleńkimi nasionkami, które często miesza się z piaskiem. Dzięki temu nie gubią się i odpowiednio będą zasiane.

5. Warto mieć na uwadze także fakt, ze niektóre z nasion kiełkują w ciemności, a drugie potrzebują dobrego światła, np. Cynia wytworna, daliowa, cynobrowa, czy lwia paszcza karłowa.

6. Niektóre nasiona sadzi się w otworze zrobionym w ziemi, inne pod powierzchnię. Są też takie nasionka, które wystarczy delikatni wcisnąć palcem pod cienką warstwę gruntu.

7. Nasiona kwiatów dwuletnich wysiewa się do gruntu w maju lub w czerwcu.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie