Nasiona ogórka - Nasiona warzyw i innych - | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona ogórka

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona ogórka 

Jest 74 produktów.

Odmiany ogórka gruntowego, do tunelu i pod osłony. Sprawdź naszą ofertę nasion ogórka.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 74 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 74 elementów
Nasiona ogórka

Ogórek – nasiona do siewu

Ogórek to warzywo należące do rodziny roślin dyniowatych. W prawie 97% składa się z wody, dzięki czemu pomaga ugasić pragnienie, a dodatkowo ma mało kalorii. Jest bogaty w przeciwutleniacze oraz w kukurbitacyny Ma także działanie moczopędne, przez co polecany jest w chorobach nerek i infekcjach układu moczowego. Pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu.

Jaką odmianę ogórka wybrać?

Istnieje wiele odmian ogórków na rynku, zarówno do upraw szklarniowych, jak i do uprawy w gruncie. W przypadku tych pierwszych, powinno się wybierać odmiany partenokarpiczne, czyli samopylne. Do uprawy w gruncie powinny być wybierane odmiany ze zwiększoną tolerancją na choroby roślin oraz na warunki stresogenne. Powinny mieć również zwarty i wzniesiony pokrój oraz głęboki system korzeniowy.

Ogórek Śremski

Ogórek Śremski to wczesna odmiana, przeznaczona do konserwowania oraz kwaszenia. Ma dużą tolerancję na choroby. Daje owoce cylindryczne, bez szyjki, z małą komorą nasienną, o łagodnie zaokrąglonej nasadzie. Nadaje się do uprawy pod osłonami i w gruncie.

Ogórek Octopus

Ogórek Octopus to odmiana średnio wczesna, przeznaczona do kwaszenia i konserwowania. Wytwarza owoce o cylindrycznym kształcie i proporcji grubości do długości 3:1. Nadaje się na uprawy ekologiczne. Ma wysoką tolerancję na mączniaka rzekomego i kanciastą plamistość bakteryjną ogórka, co pozwala na uzyskanie wysokich plonów.

Ogórek Marvi

Ogórek Marvi to bardzo wczesna odmiana. Okres wegetacji wynosi od 32 do 35 dni. Nadaje się do uprawy w tunelach oraz w gruncie. Owoce osiągają długość do 16 cm. Zachowuje bardzo dobrą jakość owoców przez cały okres wzrostu.

Ogórek Atomic

Ogórek Atomic to odmiana średnio wczesna, przeznaczona do kwaszenia i konserwowania. Okres wegetacji trwa 63 dni. Owoce są jasne i wyrównane, stosunek długości do grubości wynosi 3,2:1. Wysiewany od połowy maja do końca czerwca, zbiory od połowy lipca do końca września.

Ogórek Amant

Ogórek Amant to bardzo wczesna odmiana. Przeznaczony na świeży rynek, do konserwowania oraz na ogórki małosolne. Okres wegetacji wynosi 28 dni. Stosunek długości do grubości tej odmiany wynosi 3:1. 

Ogórek Allianz

Ogórek Allianz to wczesna odmiana o przeznaczeniu do konserwowania i kwaszenia. Okres wegetacji wynosi 62 dni. Stosunek długości do grubości tej odmiany wynosi 3-3,1:1. Daje owoce wyrównane, proporcjonalne, z jasno zielonymi paskami.

Ogórek Akord

Ogórek Akord to odmiana bardzo wczesna, przeznaczona do konserwowania i kwaszenia. Okres wegetacji wynosi 65 dni. Stosunek długości do grubości wynosi 2,8-3:1. Owoce mają grubo brodawkową skórkę z białymi smugami.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie