Produkty do ogrodu- E-sklep dlaroslin.pl - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Dom i ogród

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Dom i ogród 

Jest 1146 produktów.

Tworząc i pielęgnując ogród, warto korzystać nie tylko ze sprawdzonego źródła informacji, ale również stosować produkty, które zapewniają najwyższą skuteczność. Dzięki szerokiej ofercie profesjonalnych narzędzi, nasion, oprysków, nawozów a także akcesoriów praca w ogrodzie będzie nie tylko bardziej przyjemna, ale również zdecydowanie bardziej efektywna. 

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 1146 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 1146 elementów
Dom i ogród

Ogród to miejsce, które powinno nas przede wszystkim cieszyć swoim pięknym wyglądem. By tak się stało, warto w procesie jego tworzenia jak i pielęgnacji właściwie dobrać środki, którymi będziemy się posługiwać. Przydatne okażą się wysokiej jakości nawozy, specjalistyczne środki do oprysków czy akcesoria lub narzędzia. Warto również zaopatrzyć się w wysokiej jakości chemię, gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami basenu.

Nawozy do ogrodu

Nawozy to preparaty, które mają za zadanie uzupełniać niedobór mikro- i makroelementów podczas wzrostu roślin. Sprawdzą się tutaj doskonale nawozy do trawy, iglaków, tui czy wapno ogrodowe oraz oborniki granulowane. Wapno służy nie tylko do nawożenia i wprowadzania do gleby pierwiastków niezbędnych dla właściwego wzrostu roślin, ale także odkwasza glebę, podwyższając jej niskie pH. Podobnie jak oborniki granulowane, które często nazywamy nawozem uniwersalnym. Gdy w naszym ogrodzie posiadamy wiele roślin pomocny okaże się także nawóz wieloskładnikowy, który wzmocni naszą uprawę o niezbędne składniki odżywcze. Warto również zwrócić uwagę na specjalne nawozy dedykowane kwiatom, takim jak rododendrony, surfinie czy magnolie, które wymagają szczególnej opieki. W procesie przygotowania ziemi do nawożenia warto także zainteresować się nawozami do fertygacji. Planując ten zabieg warto najpierw przeprowadzić analizę gleby i wody. Dodatkowo mając na uwadze zmienne warunki atmosferyczne takie jak susza, mróz czy przesadne nasłonecznienie, warto rozważyć przeprowadzenie dodatkowo zabiegu odżywiania aminokwasami bądź stymulatorami wzrostu zbóż i roślin, który może dać szansę na uratowanie uprawy. Przydatne okażą się także użyźniacze gleby, kwasy humusowe oraz mikroorganizmy.

Środki ochrony roślin na działkę

Gdy uprawiamy rośliny, musimy liczyć się z tym, że są one narażone na niszczenie poprzez szkodniki, choroby czy chwasty. By móc je uchronić, często niezbędnym okazuje się użycie profesjonalnych rozwiązań.  Takie produkty dzielimy najczęściej na trzy rodzaje: środki owadobójcze, środki grzybobójcze oraz środki chwastobójcze. Środki ochrony roślin regulują wzrost oraz wspomagają rozwój i inne procesy biologiczne. Pierwsze z nich – owadobójcze (insektycydy) – wspierają nas w walce m.in. z mszycami, pędrakami, nicieniami czy ćmą bukszpanową. Drugie – grzybobójcze (fungicydy) – okażą się skuteczne w walce z grzybami na liściach i kwiatach a także uprawianych owoców i warzyw, bez negatywnego wpływu na zdrowie. Tworzą one warstwę ochronną na roślinie, a gdy została ona już zaatakowana niszczą powstałe skupiska grzybów, hamują ich rozwój, jak i zapobiegają tworzeniu się nowych. Z kolei trzeci rodzaj środka – chwastobójcze (herbicydy) – to skuteczny przeciwnik w walce dzikim trawnikiem czy rosłymi kępami chwastów między kwiatami. Wyróżniamy m.in. herbicydy totalne, dedykowane różnym gatunkom roślin, herbicydy do truskawek i ziemniaków a także na zboża ozime i jare.

Środki na szkodniki i owady

Szkodniki mogą pojawić się w każdym ogrodzie. Dlatego tak ważne jest by skutecznie bronić się przed ich destrukcyjnym wpływem. Z racji tego, że wyróżniamy kilkanaście grup szkodników, preparaty również zostały tak podzielone by działać na konkretne grupy.

Gdy walczymy z ćmą bukszpanową warto postawić na radykalne środki, które powstrzymają tego ingerencyjnego motyla. Są to zarówno środki owadobójcze jak i pułapki z wykorzystaniem feromonów. W przypadku kretów warto postawić na granulat bądź płyn na krety. Sprawdzi się również doskonale trutka gryzoniobójcza. Mrówek pozbędziemy się z pomocą żelu, granulatu, proszku bądź trutki.

Gdy sen z powiek spędzają nam myszy czy szczury warto zdecydować się na stacje deratyzacyjne oraz specjalne substancje dedykowane tym gryzoniom. Pędraki i nicienie wypędzimy dzięki użyciu specjalnym preparatów sypkich, z kolei ślimaki (z którymi nie warto czekać na rozwój wydarzeń) za pomocą granulatu.

Inne szkodniki takie jak osy, szerszenie, komary czy kleszcze odstraszymy produktami w sprayu bądź specjalnymi pułapkami na szkodniki i owady.

Opryskiwacze i akcesoria

Opryskiwacze ogrodowe to jedne z najbardziej niezbędnych narzędzi, służących do pielęgnacji roślin, kwiatów oraz drzew. Z ich pomocą możemy zraszać rośliny wodą, ale również opryskiwać pestycydami, herbicydami, nawozami dolistnymi lub innymi preparatami chroniącymi przed chwastami i szkodnikami. Znajdziemy tu sprzęt o różnych wymiarach (np. opryskiwacze akumulatorowe jak i modele małe, do ręki), w związku z czym spełnią swoją rolę doskonale, zarówno w dużym ogrodzie, jak i w niewielkiej domowej hodowli. Wśród akcesoriów znajdziemy m.in. osłonę herbicydową, która wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i ma za zadanie chronić nas przed szkodliwym działaniem oparów z oprysków.

Nasiona trawy i nawozy do trawnika

Trawa to absolutne must-have każdego ogrodu. Ważne by była najwyższej jakości. Można zdecydować się na trawę uniwersalną, rekreacyjną lub sportową. Ciekawym rozwiązaniem jest również tzw. trawa wolno rosnąca, składającą się z mieszanki traw, które świetnie nadają się na trawniki rzadko koszone. Takie trawy są dodatkowo odporne na działanie maszyn koszących i wymrażanie, co czyni je bardzo wygodnymi. Mieszanki dostępne są w różnych pojemnościach od 0,9 do 20 kg, tak by dopasować odpowiednią ilość do wielkości trawnika. Kluczową rolę odgrywają również nawozy, które dzięki odpowiedniemu skomponowaniu substancji odżywczych pozwolą na zachowanie trawnika w świetnej formie.

Nawodnienia do ogrodu

Warto postawić również na sprzęt, który pozwoli odpowiednio zadbać o poziom nawodnienia roślin i traw w ogrodzie. Są to m.in. węże ogrodowe o różnej długości i bębny, które pozwolą na doprowadzenie wody do każdej części ogrodu. Dodatkowo oferowane akcesoria takie złączki czy wymienne końcówki pozwolą dopasować działania do naszych potrzeb. Warto również zainwestować w zraszacze pulsacyjne, obrotowe a także specjalnie dedykowane do zraszania pistolety.

Chemia basenowa

Decydując się na basen musimy pamiętać o jego właściwym utrzymaniu w czystości. Pomoże nam w tym specjalistyczna chemia basenowa, która zapobiega powstawaniu glonów i porostów w wodzie, a także wesprze nas w przypadku pojawienia się niepożądanych gości jak np. pluskwy. Znajdziemy tu preparaty takie jak tabletki multifunkcjonalne z chlorem, zapobiegające powstawaniu drobnoustrojów oraz pływające dozowniki chloru, stanowiące niezbędny element wyposażenia każdego basenu ogrodowego. Pozwoli on m.in. na równomierne rozprowadzanie środków chemicznych i utrzymanie wody w czystości przez długi czas.

Ziemie i podłoża

Ziemia to podstawa sadzenia, ale nie należy również zapominać o innych podłożach, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku roślin wymagających odpowiedniego pH. Najbardziej popularnym rodzajem ziemi jest ziemia uniwersalna, która sprawdzi się w przypadku większości roślin, które potrzebują pH 5,5 – 6,5. Drugi popularny rodzaj ziemi to ziemia dedykowana roślinom balkonowym. Jej pH wynosi 5,5 – 6,0 i doskonale sprawdzi się w przypadku kwiatów w doniczkach, uprawianych na balkonie jak i w ogrodzie. Gdy planujemy posadzić iglaki, zdecydujmy się na dedykowaną do nich ziemię, która doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich roślin kwaśnolubnych. Warto również kupić specjalną ziemię do trawników, która sprawdzi się zarówno do zakładania trawników z siewu i rolki, jego pielęgnacji jak i przygotowania podłoża do wysiewu czy pikowania.

Sekatory i nożyce

Dbając o ogród, nie można zapominać o odpowiednim przycinaniu drzew i krzewów a także podcinaniu gałęzi kwiatów, zwłaszcza w okresie przekwitania i przygotowywania ich na nadejście zimy. Znajdziemy tutaj odpowiednio dobrane sekatory i nożyce, jak sekator ogrodowy, nożyce do żywopłotu czy sekator do trawy. Każdy sprzęt może być niewielkich rozmiarów do ręki, jak również stanowić większy sprzęt dwuręczny o gładkich bądź falowanych ostrzach.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie