E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Medax Max?

Medax Max jest środkiem regulującym wzrost oraz zapobiegającym wyleganiu. Ma on postać granulatu do sporządzania zawiesiny. Działa w sposób systemiczny. Stosowany głównie w celu ograniczenia wzrostu roślin. Wykorzystywany w uprawach pszenicy, pszenżyta, jęczmienia oraz owsa.



Jak działa Medax Max?

Środek ten składa się z dwóch substancji czynnych. Jedną z nich jest proheksadion wapnia, który jest związkiem z grupy cykloheksanodionów, zawarty w ilości 50 g/kg. Druga z nich to, będący związkiem cykloheksanodionowym - trineksapak etylu. Jego zawartość w kilogramie to 75 g.

Substancje te spełniają rolę inhibitorów biosyntezy giberelin, odpowiedzialnych za podział komórek. Odpowiednia kombinacja powyższych składników produktu Medax Max sprawia, że możliwe jest jego działanie już przy temperaturze na poziomie 5° C. W przeciwieństwie do innych produktów, które wymagają wyższych temperatur, pomaga on skutecznie zwalczać wzrost roślin już w początkowej fazie ich rozwoju. Środek ten noże być stosowany także w temperaturach nieprzekraczających 25 ° C.

Do czego zastosować Medax Max:

  • do zbóż ozimych: pszenicy, pszenżyta, jęczmienia i żyta,
  • do zbóż jarych: pszenicy, jęczmienia oraz owsa.

Środek ten posiada szeroki termin zastosowania. Od końca krzewienia do liści całkowicie rozwiniętych, w przypadku zbóż jarych, oraz do momentu widocznych pierwszych ości w przypadku zbóż ozimych. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania innych regulatorów, dostosowanych do faz wzrostu.

Jak używać Medax Max - wskazówki

Działanie preparatu Medax Max nie jest uzależnione od warunków atmosferycznych. Może być on zastosowany zarówno w pochmurne, jak i słoneczne dni. Nie należy przekraczać wyznaczonych przez producenta granic temperatury 5 – 25° C. Pojawienie się opadów deszczu w godzinę po zastosowaniu środka nie wpłynie na zmniejszenie jego skuteczności.

Zalecane dawkowanie:

  • pszenica ozima, pszenżyto ozime oraz jęczmień jary - 0,3-0,75 kg/ha,
  • żyto ozime, jęczmień ozimy – 0,5 – 1 kg/ha,
  • pszenica jara, owies – 0,3 – 0,5 kg/ha.

 

W każdym z powyższych przypadków należy użyć od 100 do 400 litrów wody na hektar. Dopuszczalny jest jeden zabieg w sezonie wegetacyjnym. Termin jego wykonania powinien być dostosowany do odmiany, stopnia wylegania oraz stanowiska w płodozmianie. 



Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie