E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Affirm 095 SG?

Affirm 095 SG to nowoczesny środek owadobójczy firmy Syngenta, występujący w formie granul rozpuszczalnych w wodzie. W niezwykle efektywny sposób zwalcza popularne szkodniki atakujące warzywa, owoce, a także rośliny ozdobne i zielarskie. Insektycyd wykazuje bardzo wysoką skuteczność, przez co jest niezawodnym sprzymierzeńcem w walce z uciążliwymi insektami.

Jak działa Affirm 095 SG?

Affirm 095 SG jest innowacyjnym insektycydem o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Środek swoje zastosowanie znajduje przy zwalczaniu najczęściej występujących szkodników w uprawach owoców, warzyw i roślin, w tym jabłoni, gruszy, arbuza, melona, winorośli, pomidora, papryki, ogórka, kabaczka czy sałaty. Produkt, dzięki unikatowym właściwościom dociera do każdej części rośliny, jednocześnie działając translaminarnie i samodzielnie przemieszczając się w przestrzeniach międzykomórkowych. Affirm 095 SG zawiera nowoczesną substancję czynną jaką jest benzoesan emamektyny, która natychmiastowo po pobraniu eliminuje insekty. Dodatkowo wykazuje dużą skuteczność już przy niskiej dawce stosowania, przez co ilość zawiesiny użytkowej pozostałej na plonach i owocach jest niewielka. Rezultaty wynikające z zastosowania tego środka owadobójczego widoczne są po kilku godzinach od aplikacji. Insektycyd zwalcza wszystkie stadia larwalne szkodników oraz gąsienice w jaju czy będące w fazie tzw. czarnej główki. Wszystkie te cechy sprawiają, że Affirm 095 SG uznawany jest przez sadowników za jedną z najlepszych broni przeciwko trudnym intruzom plantacji.

Środek wykazuje najwyższą skuteczność w zwalczaniu szkodników takich jak: zwójki, owocówki, muszki plamoskrzydłe, motyle, gąsienice, brudnice i zawiaski. 


Jak używać Affirm 095 SG - wskazówki

Odpowiednio odmierzoną ilość cieczy użytkowej należy wsypać do zbiornika, wcześniej napełnionego częściowo wodą. Przy korzystaniu z opryskiwacza bez mieszadła hydraulicznego, koniecznie trzeba pamiętać o mechanicznym wymieszaniu zawiesiny. Sporządzony w ten sposób insektycyd jest gotowy do bezpośredniego zastosowania na wybraną uprawę. Ważne, aby przy aplikacji dokładnie pokryć roślinę cieczą użytkową. W celu uzyskania najefektywniejszych rezultatów zaleca się stosować środek na przemian z innymi produktami owadobójczymi o zróżnicowanych mechanizmach działania. Przyjmuje się, że należy wykonać maksymalnie dwa zabiegi w całym sezonie wegetacyjnym. 


Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,25 – 1,5 kg/ha

Zalecana dawka dla jabłoni, gruszy, śliwy: 2,5 kg/ha


Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie