E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Mocarz 75 WG?

W zwalczaniu chwastów dwuliściennych w zbożach jarych, ozimych i kukurydzy, skuteczny jest mocarz 75 WG. Jest to silny środek chwastobójczy oparty na dwóch substancjach czynnych: Tritosulfuronie w stosunku 250g/kg oraz Dikambie w ilości 500g/kg. Mocarz 75 WG występuje pod postacią granulek rozpuszczalnych w wodzie, w celu wykonania oprysku.
Jak działa Mocarz 75 WG?

Mocarz 75 WG jest selektywnym herbicydem systemicznym. Aktywne substancje chwastobójcze, pobierane są wyłącznie przez liście chwastów, a następnie transportowane do jej korzenia. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody, substancja zaczyna działać po 7-10 dniach. Całkowite obumarcie chwastów występuje po około 2-4 tygodniach. Działanie mocarza 75 WG można rozpoznać po żółknięciu i więdnięciu chwastów wysoko wrażliwych. W przypadku chwastów średnio wrażliwych, ich wzrost zostaje zahamowany. Tym samym nie stanowią konkurencji dla rośliny uprawnej.

Rozróżnienie chwastów:

- chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa i różowa, komosa biała, maruna bezwonna, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna, rdest kolankowy i plamisty, rumianek pospolity, rumian polny, samosiewy rzepaku, stulicha psia, tobołki polne, szarłat szorstki, tasznik pospolity, żółtlica drobnokwiatowa,

- chwasty średnio wrażliwe: bodziszek drobny, chaber bławatek, fiołek polny, mak polny, przetacznik perski, przetacznik polny,

- chwasty średnio odporne: ostrożeń polny, rdest ptasi,

- chwasty odporne: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, perz właściwy.

Mocarz 75 WG najlepiej działa przy chwastach znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju – na poziomie od 2 do 4 liści.


Jak używać Mocarz 75 WG — wskazówki

Mocarz 75 WG powinien być wykorzystany w formie roztworu do opryskiwacza. Sporządzając zawiesinę należy odmierzyć odpowiednią ilość środka chwastobójczego, zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta w instrukcji użytkowania. Zaleca się wsypać odpowiednią ilość substancji do opryskiwacza z włączonym mieszadłem, wypełnionego częściowo wodą. Opakowanie po środku opłukać trzykrotnie wodą, wlewając popłuczyny do opryskiwacza. Na koniec uzupełnić opryskiwacz brakującą ilością wody.

W trakcie rozpylania roztworu powinno się nie jeść, nie pić oraz stosować odzież i okulary ochronne. Ograniczając skażenie wód, popłuczyny po oczyszczaniu spryskiwacza należy zutylizować zgodnie z instrukcją producenta.

 

Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie