Co to jest Mocarz 75 WG? - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Co to jest Mocarz 75 WG?

Co to jest Mocarz 75 WG?

W zwalczaniu chwastów dwuliściennych w zbożach jarych, ozimych i kukurydzy, skuteczny jest mocarz 75 WG. Jest to silny środek chwastobójczy oparty na dwóch substancjach czynnych: Tritosulfuronie w stosunku 250g/kg oraz Dikambie w ilości 500g/kg. Mocarz 75 WG występuje pod postacią granulek rozpuszczalnych w wodzie, w celu wykonania oprysku.
Jak działa Mocarz 75 WG?

Mocarz 75 WG jest selektywnym herbicydem systemicznym. Aktywne substancje chwastobójcze, pobierane są wyłącznie przez liście chwastów, a następnie transportowane do jej korzenia. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody, substancja zaczyna działać po 7-10 dniach. Całkowite obumarcie chwastów występuje po około 2-4 tygodniach. Działanie mocarza 75 WG można rozpoznać po żółknięciu i więdnięciu chwastów wysoko wrażliwych. W przypadku chwastów średnio wrażliwych, ich wzrost zostaje zahamowany. Tym samym nie stanowią konkurencji dla rośliny uprawnej.

Rozróżnienie chwastów:

- chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa i różowa, komosa biała, maruna bezwonna, przetacznik bluszczykowy, przytulia czepna, rdest kolankowy i plamisty, rumianek pospolity, rumian polny, samosiewy rzepaku, stulicha psia, tobołki polne, szarłat szorstki, tasznik pospolity, żółtlica drobnokwiatowa,

- chwasty średnio wrażliwe: bodziszek drobny, chaber bławatek, fiołek polny, mak polny, przetacznik perski, przetacznik polny,

- chwasty średnio odporne: ostrożeń polny, rdest ptasi,

- chwasty odporne: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, perz właściwy.

Mocarz 75 WG najlepiej działa przy chwastach znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju – na poziomie od 2 do 4 liści.


Jak używać Mocarz 75 WG — wskazówki

Mocarz 75 WG powinien być wykorzystany w formie roztworu do opryskiwacza. Sporządzając zawiesinę należy odmierzyć odpowiednią ilość środka chwastobójczego, zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta w instrukcji użytkowania. Zaleca się wsypać odpowiednią ilość substancji do opryskiwacza z włączonym mieszadłem, wypełnionego częściowo wodą. Opakowanie po środku opłukać trzykrotnie wodą, wlewając popłuczyny do opryskiwacza. Na koniec uzupełnić opryskiwacz brakującą ilością wody.

W trakcie rozpylania roztworu powinno się nie jeść, nie pić oraz stosować odzież i okulary ochronne. Ograniczając skażenie wód, popłuczyny po oczyszczaniu spryskiwacza należy zutylizować zgodnie z instrukcją producenta.

 

 • 87,50 zł W magazynie

  Mocarz 75 WG to chwastobójczy preparat, do stosowania nalistnego, zwalcza powschodowo chwasty dwuliścienne w uprawie zbóż ozimych i jarych a także w kukurydzy. Dawkowanie: 0,2 kg/ha. Opakowanie na 1 hektar.

  87,50 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h
 • 249,92 zł W magazynie

  Mocarz 75 WG to chwastobójczy preparat, do stosowania nalistnego, zwalcza powschodowo chwasty dwuliścienne w uprawie zbóż ozimych i jarych a także w kukurydzy. Dawkowanie: 0,2 kg/ha.

  249,92 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h

Data ostatniej aktualizacji artykułu: 2023-01-11

Udostępnij post:


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie