Co to jest Syllit 65 WP? - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Co to jest Syllit 65 WP?

Co to jest Syllit 65 WP?

Zapewnienie skutecznej ochrony drzew owocowych przed chorobami grzybowymi jest ważnym elementem pracy sadowniczej. Stosowanie sprawdzonych i pewnych rozwiązań zapewni zapewni właściwy rozwój roślin, chroniąc je przed szkodliwym działaniem występujących w przyrodzie chorób. Jednym z preparatów wykorzystywanych do oprysków drzew owocowych w sadach jest Syllit 65 WP.

Syllit 65 WP jest środkiem grzybobójczym w formie granulatu, przygotowanego do samodzielnego sporządzenia zawiesiny wodnej.

Preparat wykorzystuje się w celu ochrony drzew owocowych w sadach i na prywatnych ogórkach działkowych. Środek stosowany jest zapobiegawczo, jak również interwencyjnie, w przypadku występowania oznak chorób roślin. Chroni przed m.in.:

 • parchem jabłoni i gruszy;
 • kędzierzawością liści brzoskwiń;
 • plamistością liści drzew pestkowych;
 • torbielą śliwy.Jak działa Syllit 65 WP?

Preparat grzybobójczy Syllit 65 WP działa w sposób kontaktowy. Oznacza to, że środek należy stosować poprzez oprysk przy użyciu opryskiwaczy ciśnieniowych lub ręcznych. Pozwala to na szybkie i skuteczne zwalczanie chorób drzew. W przypadku Syllit 65 WP substancją aktywną wpływającą na zwalczanie chorób pochodzenia grzybicznego jest dodyna połączona z alkoholami tłuszczowymi.

Środek charakteryzuje się tym, że odporny jest na ewentualne zmywanie go z liści roślin. Można zatem stosować go w czasie, gdy liście są mokre np. podczas porannej rosy. Również zmienne warunki atmosferyczne i niskie temperatury – minimum 6°C – nie wpływają na skuteczność działania preparatu.

Syllit 65 WP stosować należy zależnie od jego przeznaczenia z następującą częstotliwością:

   • zapobiegawczo – zalecane opryskiwanie od fazy pękania do 60 dni przed zbiorem;
   • interwencyjnie – należy zastosować preparat do 24 godzin po infekcji w przypadku wysokich temperatur, natomiast podczas występowania niższych wartości na termometrze do 48 godzin.Jak używać Syllit 65 WP - wskazówki

Proporcje dotyczące ilości Syllitu 65 WP do wody zależą od m.in. rodzaju drzew owocowych, przyczyny ich zastosowania – zapobiegawczej lub interwencyjnej – oraz stopnia infekcji, jak również indywidualnych zaleceń producenta. Przestrzeganie zaleceń w instrukcji, gwarantuje skuteczność działania oraz ochroni rośliny przed uszkodzeniami związanymi z nadmierną ilością preparatu w roztworze. 

Odmierzoną dawkę należy rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Dopiero w następnej kolejności wlewamy mieszankę do głównego zbiornika opryskiwacza, uzupełniając go odpowiednią ilością cieczy. Trzeba pamiętać, aby w opryskiwaczach mechanicznych, mieszadło było w ciągłym ruchu. Jeżeli dysponujemy opryskiwaczem ręcznym, należy co pewien czas wymieszać preparat.

Używając preparatu grzybobójczego Syllit 65 WP należy ubrać:

      • odzież ochronną;
      • rękawice gumowe;
      • maskę P2;
      • okulary ochronne.

Po zakończonych pracach, należy dokładnie umyć opryskiwacz. Preparat należy przechowywać z dala od dzieci, zwierząt i zbiorników wodnych.

 


 • 402,51 zł W magazynie

  Syllit 65 WG to: środek grzybobójczy o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnie stosowany w uprawie jabłoni, gruszy, wiśni, brzoskwini zawiera dodyne 650 g/kg dawkowanie: 1 - 1,3 kg/ha

  402,51 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h
 • 104,00 zł W magazynie

  Syllit 65 WG to: środek grzybobójczy o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnie stosowany w uprawie jabłoni, gruszy, wiśni, brzoskwini zawiera dodyne 650 g/kg dawkowanie: 1 - 1,3 kg/ha

  104,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h

Data ostatniej aktualizacji artykułu: 2022-11-17

Udostępnij post:


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie