E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Butisan Star 416 SC?

Ochrona zbóż przed chwastami jest koniecznością, jeśli chcemy mieć dobre plony. Butisan Star 415 SC stanowi skuteczną broń przeciwko chwastom jedno- i dwuliściennym w rzepaku ozimym.

Butisan Star 416 SC to herbicyd w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą. Przeznaczony jest do zwalczania jednorocznych chwastów jedno- oraz dwuliściennych w rzepaku ozimym. Stosowany może być doglebowo lub nalistnie, przy użyciu samobieżnych albo ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Zwalcza liczne gatunki chwastów, np. gwiazdnicę pospolitą, mak polny, jasnotę purpurową, miotłę zbożową i wiele innych. Korzyścią z jego stosowania są wysokie plony, a do zalet zalicza się elastyczność dawek oraz terminów stosowania. Jest to środek bezpieczny dla rzepaku.Jak działa Butisan Star 416 SC?

Preparat zawiera substancje czynne:

- metazachlor (związek z grupy chloroacetoanilidów) – 333 gramy = na litr (29 proc.);

- chinomerak (związek z grupy kwasów chinolinokarboksylowych) – 83 gramy na litr (7,4 proc.).

Zapewniają one wysoką skuteczność w walce z chwastami.

Butisan Star 416 SC jest pobierany przez korzenie lub część nadziemną  kiełkujących chwastów i niszczy je przed wschodami; osiąga wówczas maksymalną skuteczność. Po wschodach również działa, do fazy drugiej liści właściwych, w zależności od gatunku chwastu. Najskuteczniej zwalcza niepożądane rośliny, kiedy gleba jest odpowiednio uwilgotniona.

Jest przeznaczony na wszystkie typy gleb, z wyjątkiem bardzo lekkich oraz zawierających powyżej 10 proc. materii organicznej.Jak stosować Butisan Star 416 SC – wskazówki

Dawkę preparatu dobieramy w zależności od gleby: na lżejszych powinna być ona niższa, wyższą natomiast zastosować należy na glebach cięższych, z dużą zawartością próchnicy i silnie zachwaszczonych. W przypadku stosowania przedwschodowego nasiona rzepaku trzeba wysiać na głębokości co najmniej 15 mm i dokładnie przykryć ziemią.

W zależności od dawki, zalecana ilość wody waha się od 100 do 400 litrów na hektar. Opryskiwanie powinno być średniokropliste.

Dawkowanie Butisan Star 416 SC:

- opryskiwanie bezpośrednio po siewie rzepaku ozimego – 2,5 do 3 l na ha;

- opryskiwanie 4-7 dni po siewie – 2,5 l na ha;

- opryskiwanie powschodowe (jesienią, kiedy rośliny rzepaku mają co najmniej jedną parę liści, a chwasty są w fazie liścieni do dwóch par liści) – 3 l na ha.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie