E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Czym nawozić bukszpan?

Bukszpan nie jest wymagającą rośliną i nie potrzebuje obfitego nawożenia. Jednak warto stosować do tego odpowiednie nawozy. Najlepiej te zawierające dużo azotu, gdyż ułatwia on tworzenie nowych liści. Należy je stosować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu.

 

Kiedy nawozić bukszpan?

Bukszpan powinno się nawozić 1-2 razy do roku. Najważniejsze jest nawożenie wiosenne, ponieważ umożliwia roślinom dobry wzrost, a także uzupełnia ich braki. Dodatkowo można pomyśleć o nawożeniu letnim lub jesiennym. 

 

Nawożenie wiosenne bukszpanu – o czym należy pamiętać?

Nawożenie wiosenne powinno się odbywać pomiędzy marcem a majem. W tym czasie młody bukszpan rośnie intensywnie, a starszy kwitnie. Dlatego potrzebują dużo azotu i nawożenie w tym okresie jest najważniejsze. Bukszpan najlepiej nawozić tuż po deszczu. Natomiast, gdy robimy to w pogodny dzień, to należy go na koniec obficie podlać. 

 

Nawożenie letnie bukszpanu – o czym należy pamiętać?

Letnie nawożenie bukszpanu nie jest konieczne, ale warto o nim pamiętać, gdy uprawiamy rośliny na glebie kiepskiej jakości. Możemy również zdecydować się na późniejszy termin, bardziej jesienny. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego nawozu. Te z wysoką zawartością azotu można stosować tylko do końca lipca. W późniejszych miesiącach będzie on stymulował rozwój nowych pędów, a one mogą zdrętwieć przed nadejściem zimy. Od sierpnia zdecydowanie lepiej stosować nawozy zawierające więcej potasu i fosforu, które przygotowują roślinę na mroźne dni. BANER (1).gif

Nasze rekomendacje nawozów

 

Nawóz do bukszpanów Agrecol

Jest to granulowany nawóz mineralny o wysokiej zawartości azotu, fosforu i potasu. Poleca się go do nawożenia wiosennego — najlepiej stosować go od marca do sierpnia. Jego systematyczne stosowanie sprawia, że rośliny pozostają zdrowe, zielone i symetryczne.

 

Nawóz Florovit do bukszpanów 

Florovit do bukszpanów to doskonały nawóz do bukszpanów i innych żywopłotów. Każda granulka zawiera wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu tych roślin. Jego regularne stosowanie zapewnia prawidłowy wzrost, poprawia koloryt, a także zapewnia odporność na choroby i przemarzanie.
Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie