Co na pluskwy? Jak zwalczać pluskwy? - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Co na pluskwy? Jak zwalczać pluskwy?

Co na pluskwy? Jak zwalczać pluskwy?

Każdy z nas nieraz musiał zmagać się z pluskwami. Dlaczego są one tak niebezpieczne? Ponieważ te niewielkie owady żywią się naszą krwią. Na żer często wybierają się nocą, czego nie jesteśmy świadomi. Ponadto zakamarki naszych domów są dla nich doskonałym miejscem do rozmnażania się i rozwoju.

Jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy

Pluskwy to małe insekty, które trudno dostrzec, zanim  będziemy mieć ich plagę w naszym domu. Ponadto ze swoich kryjówek wychodzą zazwyczaj nocą gdy śpimy. Nie czujemy także ich ukąszeń. Stąd trudno je znaleźć w początkowym stadium osiedlania się na naszym terenie. Wymaga to od nas dużej uwagi, bądź szczęścia. Pierwsze oznaki, które powinny nam dać do myślenia, że mamy je w swoim domu, możemy znaleźć na swoim ciele. Jeżeli tylko mamy ukąszenia podobne do tych, które zostawiają po sobie np. komary to pierwszy sygnał ostrzegawczy. Dodatkowo pozostawiają one po sobie słodki i mdły zapach, jednak nie dla każdego jest on wyczuwalny. To zatem gdzie ich szukać? Zazwyczaj znajdują się w różnego rodzaju szparach, tapczanach, materacach, pod listwami podłogowymi oraz pod dywanami. Nie należy także zapominać o panelach zarówno tych podłogowych jak i ściennych.



Zapach pluskwy-jak poznać, że to zapach szkodnika?

Pluskwy swój nieprzyjemny słodki zapach wydalają wówczas gdy wabią drugiego osobnika. Możemy wtedy wyczuć woń przypominającą psujące się maliny.



Skąd biorą się pluskwy

Pluskwy najczęściej przychodzą do nas od sąsiadów. Ponieważ często one wędrują w poszukiwaniu pożywienia, to gdy tylko znajdą drogę bez wątpienia zagoszczą w naszym domu. Możemy je również nieświadomie przynieść wraz ze starymi meblami. Musimy pamiętać, że jednym z ulubionych ich miejsc są stare tapczany oraz materace. Gdy sprowadzą się już do naszego domu, to zaczną się szybko rozmnażać. Jedna samica może wówczas złożyć od 200 do 300 jaj dziennie. Dlatego właśnie walka z tymi szkodnikami jest taka trudna, a czasem bez użycia odpowiednich preparatów wręcz niemożliwa.





Objawy ugryzienia przez pluskwę - jak rozpoznać?

Rozpoznać ugryzienie przez pluskwę jest niezwykle trudno. Dlaczego? Ponieważ objawy ukąszenia przez tego szkodnika można pomylić z wieloma innymi owadami oraz z reakcjami alergicznym. Charakterystyczny dla ugryzień przez te insekty jest jeden element. Zazwyczaj ich nakłucia w ofierze są w jednej linii.




Jak skutecznie pozbyć się pluskiew?

Pozbycie się pluskiew z naszego domu nie jest proste. Zmierzyć się z nimi można na kilka sposobów. Najbardziej popularne są te tradycyjne, jednak ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Wynajęcie specjalistycznej firmy też nie jest dobrym pomysłem. Wiąże się to bowiem z dużymi kosztami. Najlepszą alternatywą wydają się tutaj środki do zwalczania insektów. Do jednego z najskuteczniejszych należy Kafar 600 EC.



Oprysk na pluskwy Kafar 600 EC

Kafar 600 EC to silny środek owadobójczy. Wśród różnych preparatów właśnie ten wyróżnia się bardzo dużą skutecznością. Opiera się on bowiem na trzech substancjach czynnych. Pierwsza z nich to permetryna, druga to cypermetryna, natomiast trzecia to PBO. Jego kolejną zaletą jest długi okres działania. Po opryskaniu powierzchni lub szpary swoje działanie insektobójcze może zachować nawet kilka dni. W jego skutecznym działaniu nie przeszkadza mu nawet temperatura, wilgotność czy zapylenie. Kafar 600 EC to nie tylko środek na pluskwy. Można go także stosować w walce z wieloma innymi insektami oraz owadami jak np. karaluchy, rybiki, komary czy muchy.



Działanie środka Kafar 600 EC – jak działa na pluskwy?

Preparat Kafar 600 EC ma formę koncentratu, to powoduje, że jest on bardzo wydajny. Działanie tego środka możemy zauważyć już po 5 minutach. Dzięki trzem substancją czynnym, które zawiera, może skutecznie działać i rozprzestrzeniać się w najmniej dostępne miejsca. By skutecznie zwalczyć nim pluskwy, powinniśmy opryskać wszystkie drogi przebiegu, gdzie podejrzewamy ich aktywność. Należą do nich m.in. listwy podłogowe, przewody wentylacyjne czy różnego rodzaju szpary oraz szczeliny. Uwaga środek ten przestaje działać we wszystkich tych miejscach, które są pielone wapnem. Wynika to z tego, że wapno ma działanie dezaktywujące wszystkie substancje biobójcze, które znajdujące się w tym preparacie. Ponadto substancja czynna permetyna jest drażniąca dla kotów.





  • 459,00 zł W magazynie

    Kafar 600EC to środek owadobójczy. Zastosowanie: komary, prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki faraona, rybiki cukrowe, a także pchły. Preparat o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Dawkowanie: 100-200 ml/10 l wody. Opakowanie: 1L.

    459,00 zł
    W magazynie
    Wysyłka 24h




Data ostatniej aktualizacji artykułu: 2023-01-23

Udostępnij post:


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie