Nasiona holenderskie i polskie warzyw, kwiatów - | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona Jest 725 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 725 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 725 elementów
Nasiona

Nasiona warzyw - nasiona polskie i holenderskie

Większość nasion warzyw może być wysiewana bezpośrednio do gruntu. Do ich uprawy najlepiej wybrać miejsce słoneczne, a ziemię przygotować już w marcu poprzez nawożenie obornikiem czy kompostem. Uprawa warzyw niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka, ponieważ warzywa stanowią źródło witamin i substancji mineralnych. Najwyższą jakość plonów gwarantują wysokogatunkowe nasiona warzyw. Mogą być one stosowane zarówno przez amatorskich plantatorów, jak i profesjonalnych rolników oraz hodowców.

 Uprawa nasion warzyw

 Można wyróżnić dwa rodzaje uprawy. Jednym z nich jest siew nasion warzyw wczesnych do gruntu. W taki sposób można zasiać rzodkiewki oraz marchwie. Przy ich uprawie należy dbać o dostateczną przewiewność podłoża poprzez przekopanie, rozdrobnienie oraz grabienie. Innym sposobem jest siew nasion na rozsadę. Tę metodę stosuje się w wysiewie kapusty wczesnej, sałaty kruchej i sałaty w masłowej. Mogą być one najpierw zasadzone w pojemniku, a następnie przeniesione do gruntu. Rozsadę należy codziennie podlewać, a grządki hartować minimum przez tydzień.

 Uprawa warzyw nie jest trudna, dzięki czemu można je hodować nawet na balkonie czy tarasie. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiednie wielodoniczki lub pojemniki. Nasiona powinny być przechowywane w suchych, chłodnych oraz niezbyt wilgotnych pomieszczeniach.

 Jaką odmianę nasion wybrać?

 W przypadku niektórych warzyw ich odmiany mają znaczenie marginalne. Warto jednak wybrać nasiona od polskich producentów, które są tańsze niż nasiona importowane z zagranicy. Są one lepiej przystosowane do uprawy w naszym klimacie. Przy wyborze warto uwzględnić takie cechy, jak wigor, pokrój, wygląd, możliwości zastosowania oraz długość okresu wegetacji. Najdroższe, ale wysokojakościowe są nasiona warzyw F1. Jest to mieszańcowy materiał siewny, który charakteryzuje się heterozją, zwiększoną plennością oraz odpornością na choroby i szkodniki.

 Dużo odmian nasion chętnie wykorzystywanych w Polsce pochodzi z Holandii. Z tego kraju importowane są nasiona fasoli szparagowej, marchwi nantejskiej, pietruszki naciowej, selera oraz rzodkiewki. Są to odmiany gwarantujące obfite zbiory.

Nasiona warzyw, kwiatów, ziół, owoców- sklep internetowy, sprzedaż wysyłkowa. Bardzo szeroki asortyment nasion firm polskich i zagranicznych, w tym nasiona holenderskie. Marchew, pietruszka, burak, cebula, kapusta, kalafior, brokuł, pomidor, ogórek, dynia, koper, seler, por. Nasiona warzyw gruntowych i pod osłony, nasiona na działkę. Współpracujemy z firmami: Plantico, Spójnia, Vilmorin, PNOS Ożarów, Polan, Bejo, Syngenta, Seminis, Hazera, Nunhens, Rijk Zwan, Clause, Sakata, Takii Seed, Moravoseeds, Enza Zaden. Hurt-detal.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci: