Nasiona cebuli - Nasiona warzyw i innych - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona cebuli

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona cebuli  

Jest 80 produktów.

Zazwyczaj to właśnie od cebuli zaczynamy przygodę z uprawą warzyw - czy to w ogródku, na parapecie w kuchni czy hydroponicznie. Cebula jest stosunkowo łatwa w uprawie, szybko rośnie i ma szerokie zastosowanie począwszy od gastronomii, po medycynę ludową.
Można ją siać obok najpopularniejszych warzyw ogrodowych – marchewki, pietruszki, kopru, kapusty, ogórków i pomidorów. Będzie idealnym startem nawet dla najmłodszych ogrodników.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 80 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 80 elementów
Nasiona cebuli

Cebula jest stosunkowo łatwa w uprawie, dlatego warto próbować swoich sił z różnymi odmianami tej rośliny. Wybierając nasiona, warto zwrócić uwagę na odmianę. Przy większych uprawach poleca się nasiona z grupy F1 czy nasiona inkrustowane, tj. znajdujące się w otoczkach ze środkiem ochrony roślin i nawozem startowym. Rośliny, które wyrastają z takich nasion są bardziej odporne na choroby, smaczniejsze i mają większe prawdopodobieństwo osiągnięcia dojrzałości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nasion cebuli?

  • Sprawdzone źródło

Ważne jest pochodzenie nasion, dlatego upewnij się, że produkt pochodzi od sprawdzonego producenta  • Pochodzenie

Czy nasiona pochodzą z Polski, innego kraju Unii Europejskiej czy spoza UE? To ważna informacja, ponieważ nasiona pozyskane w UE muszą odpowiadać standardom ich wytworzenia i przechowywania.  • GMO

Czy nasiona, które chcesz kupić, są wolne od GMO? Sprawdź na stronie producenta, czy oferuje produkt w pełni ekologiczny (BIO).  • Certyfikaty

Obecność certyfikatu potwierdza, czy nasiona zostały wyprodukowane zgodnie z normami europejskimi i/lub w sposób ekologiczny (np. bez GMO).  • Ekologia

Wybieraj produkty BIO, co do których wiadomo, że powstały bez udziału (lub z minimalnym udziałem) agresywnych środków ochrony roślin.  • Zdolność kiełkowania

Nasiona z jednego opakowania powinny mieć minimalną zdolność kiełkowania na poziomie 75%, tzn. 75% wszystkich nasion z opakowania powinno wykiełkować.  • Odmiana

Zwróć uwagę, czy odmiana cebuli to nasiona z grupy F1 (tzw. odmiana heterozyjna F1). Są one odporniejsze na choroby i smaczniejsze, ale mogą być o wiele droższe.
Typy nasion cebuli

Nasiona cebuli czerwonej

Wyjątkowo smaczna, potrzebuje więcej wody od typowej polskiej cebuli. Po zerwaniu cebulę czerwoną można przechowywać ją nawet do 5 miesięcy.

Nasiona cebuli siedmiolatki

Wysoka cebula, którą warto siać dla jej wyjątkowego szczypioru. Cebula siedmiolatka jest rośliną trwałą, powinna utrzymać się w ogrodzie do 5 lat. Jest odporna na mróz.

Nasiona cebuli żółtej

Posiada mnóstwo witaminy C. Dobrze rośnie również podczas wyjątkowo suchego lata czy na gorszych stanowiskach. Cebulę żółtą można ją długo przechowywać, zanim rozwinie szczypior.

Nasiona cebuli białej

Dobrze przyjęta odmiana w Polsce. Cebula biała szybko rośnie, jest odporna na szkodniki. Świetna do uprawy w ogródku.

Cebula dymka

Jedna z najpopularniejszych odmian. Dymka to niezastąpiony składnik wielu dań, kanapek i sałatek – również w kuchni azjatyckiej.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie