E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Lista produktów marki Sakata

Aktywne filtry

Sakata producent nasion

Sakata to japońska firma produkująca nasiona rozmaitych roślin i warzyw. Jest jednym z międzynarodowych, wiodących producentów w tej branży.  W Polsce działa od ponad 20 lat. Posiada swoje stacje badawcze i oddziały na całym globie. Na terenie Europy posiada trzy stacje badawcze: w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.

O firmie Sakata

Historia firmy Sakata sięga 1913 roku, w którym Takeo Sakata powrócił z Ameryki Północnej i Europy. Po ośmiu latach powstało pierwsze laboratorium kiełkowania w sektorze prywatnym w Japonii. W 1930 założono Stację Hodowlaną Chigasaki, a dziesięć lat później ogłoszono „Suteki Kanran” - pierwszą na świecie kapustę hybrydową F1. W 1951 roku firma otworzyła swój pierwszy sklep ogrodniczy w Japonii. W 1977 roku utworzono Sakata Seed America, Inc., a w 1990 Sakata Seed Europe B.V. (obecnie Sakata Holland B.V). W 1999 roku powstała spółka Sakata Polska Sp. Z.o.o. Przez lata swojej działalności, firma Sakata wprowadza na rynek wiele innowacji technologicznych, tworząc nowe odmiany owoców i warzyw.

Dlaczego Sakata?

Nasiona Sakata to gwarancja jakości i udanych plonów. Rośliny tej firmy są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne i różne choroby. Mają wysoką tolerancję na suszę oraz nadmierne nawodnienie. W asortymencie znaleźć można warzywa i owoce o zróżnicowanym czasie wegetacji, mające bardzo dobry smak i wysokie plonowanie. Rośliny mają różne przeznaczenie, od świeżego rynku po przetwórstwo.

Wysokiej jakości arbuzy!

Sakata w swoim asortymencie posiada najwyższej jakości nasiona kilkunastu odmian arbuzów. Między innymi jest to Crimstar, Crispeed, Daytona, Leonardo, Odyssey, Paladin, Regus i Sensei. Odmiany różnią się od siebie osiąganą wielkością, czasem wegetacji, terminem nasadzeń i zbiorów. Wszystkie mają smaczny, słodki miąższ w czerwonym kolorze.

Kapusta Kiseki

Kapusta Kiseki to odmiana kapusty pekińskiej, mająca lekko cylindryczny kształt. Zbioru dokonuje się latem lub jesienią, a okres wegetacji wynosi od 63 do 68 dni. Daje główki o wadze od 1,5 do 2 kilogramów. Jest odporna na zmiany temperatur.

Pomidor Pink Impression

Pomidor Pink Impression to odmiana malinowa, nadająca się zarówno do uprawy tunelowej, jak i gruntowej. Owoce mają okrągły kształt, osiągają wagę od 220 do 260g. Może być uprawiana w cyklu wiosennym oraz przedłużonym, osiągając od 7 do 8 gron. 

  

Pomidor Pink Dream

Pomidor Pink Dream to pomidor malinowy, przeznaczony do uprawy tunelowej i szklarniowej. Ma różowy odcień, daje okrągłe i mięsiste owoce. Osiągają wagę od 240 do 260g. Ma dobrą tolerancję na niskie temperatury.

Brokuł Naxos

Brokuł Naxos to średnio - wczesna odmiana, uprawiana późną wiosną lub latem. Wydaje ciemnozielone róże o wadze około 400 do 600g. Okres wegetacji wynosi od 65 do 70 dni. Jest odporny na wysokie temperatury oraz wysokie nawodnienie. 

Brokuł Parthenon

Brokuł Parthenon wyróżnia się ciemnozieloną barwą i zbitą strukturą. Daje róże o wadze około 400 do 800g. Okres wegetacji wynosi od 80 do 85 dni. Termin wysiewu następuje pomiędzy końcem czerwca, a połową lipca, a zbiór przypada na początek lata aż do końca jesieni.

Brokuł Triton

Brokuł Triton to odmiana osiągająca wagę róż od 400 do 600g. Okres wegetacji wynosi od 78 do 83 dni. Przeznaczony jest na świeży rynek i przetwórstwo. Polecany jest przede wszystkim na zbiór późnym latem i jesienią.

Brokuł Ares

Brokuł Ares to wczesna odmiana, idealna na wiosenny zbiór. Okres wegetacji wynosi od 63 do 68 dni. Jego róże osiągają średnią wagę od 600 do 700g, są ciemnozielone, o kopulastym kształcie. Odmiana ta przeznaczona jest na świeży rynek. 

Burak Rodina

Burak Rodina to średnio - późna odmiana podłużnego, cylindrycznego  buraka ćwikłowego. Okres wegetacji wynosi od 105 do 155 dni. Ma przeznaczenie na świeży rynek, dla przemysłu przetwórczego oraz na przechowywanie.

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie