E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Dynia Cukinia Astra Polka 3G ST

 • W magazynie
dynia-zwyczajna-cukinia-astra-polka-nasiona-plantico.jpg
search
3,30 zł Cena Brutto
2088
szt
Ilość

Lub zamów telefonicznie: 607-256-222

W magazynie

Informacje podstawowe

Cukinia Astra Polka to warzywo, które ma kształt krzaka. Owoce cukinii są duże, w kształcie maczugi. Odmiana owocuje obficie aż do pierwszych przymrozków. Cukinia Astra jest odporna na mączniaka rzekomego. Gramatura 3G.

Opis

Cukinia Astra Polka

OPAKOWANIE - 3G

Cukinia Astra Polka to jednoroczne warzywo, które ma kształt krzaka, zajmując mało miejsca. W odpowiednich warunkach średnio wschodzi po 7-10 dniach.
Owoce cukinii Astra Polka są duże, w kształcie maczugi i owocuje obficie aż do pierwszych jesiennych przymrozków. Cukinia Astra Polka ma żółte kwiaty męskie i żeńskie. Liście tej odmiany są ciemnozielone w srebrzyste, nieregularne plamy. Miąższ tej odmiany ma kolor jasnokremowy, a pod skórką – zielonkawy i jest w smaku bardzo delikatny.
Cukinie można wykorzystać do przetworów, przecierów, na leczo oraz zapiekanki. Pierwsze młode cukinie można zjadać surowe. Cukinia Astra jest odporna na mączniaka rzekomego.
Największe plony tej odmiany będzie można zebrać z dobrej i przepuszczalnej gleby, nawożonej obornikiem oraz w ciepłym i nasłonecznionym miejscu.

Przeciętnie na jedną roślinę trzeba przeznaczyć 1 metr kwadratowy powierzchni. Nasiona cukinii kiełkują w temperaturze od 20 stopni Celsjusza.

Cukinia zawiera potas, żelazo i magnez oraz witaminę C, K, PP i witaminę B1 oraz beta karoten. Warzywo odkwasza również organizm i pozytywnie wpływa na proces trawienia, dlatego polecana jest przy problemach z nadkwaśnością. Dzięki regularnym spożywaniu cukinia wzmacnia odporność organizmu. Cukinia jest smaczna, lekkostrawna i niskokaloryczna. Polecana jest podczas zdrowego odżywiania. Cukinia także zawiera białko, węglowodany i błonnik.

Siew na rozsadę - koniec kwietnia.
Siew do gruntu cukini Astra Polka – od 15 maja do 15 czerwca.
Zbiory cukini można przeprowadzać od czerwca do października.

Cechy warzyw:
 • obficie owocuje,
 • miąższ bardzo delikatny,
 • szybkie wschody.
 • Szczegóły produktu

  Opis

  Minimum
  1

  Wpisy na blogu powiązane z tym produktem

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie