Nasiona kapusty - Nasiona warzyw i innych - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona kapusty

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona kapusty 

Jest 257 produktów.

Posiadamy bardzo szeroką ofertę nasion kapusty. Kupisz  u nas nasiona kapusty białej , kapusty czerwonej, kapusty pekińskiej, kapusty włoskiej i kapusty chińskiej (pak choi). Sprawdź.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 257 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 257 elementów
Nasiona kapusty

W zależności od odmiany, uprawa poszczególnych rodzajów kapusty może nieznacznie się od siebie różnić. Można uprawiać je z rozsady, bądź w tunelu, po wytworzeniu 4 liści właściwych. Rozsadę sadzi się ręcznie lub mechanicznie, w zależności od powierzchni plantacji. Zbiór kapusty powinien odbywać się, gdy głowa osiągnie odpowiednią wielkość, nie później niż w październiku lub na początku listopada. 

Kapusta biała

Kapusta biała najlepsze wyniki daje na żyznych, cięższych, nie zakwaszonych glebach. Jest wrażliwa na zbyt niską wilgotność gleby i powietrza. Dobrze ukorzeniona znosi przymrozki nawet do -8 stopni, jednak długotrwały chłód może spowodować jarowizację rozsady. Wczesne odmiany wysiewa się od połowy lutego, a średnio późne i późne w kwietniu. Nie powinna być uprawiana po innych warzywach kapustnych, brukwi, rzepaku i gorczycy częściej niż co cztery lata, ze względu na szkodniki. Wybierając nasiona należy zwrócić uwagę na parametry: wielkość plonu, jakość nasion, wczesność i wigor roślin i odporność na stresy abiotyczne.

Kapusta czerwona

Kapustę czerwoną najczęściej uprawia się z rozsady. Odmiany wczesne wysiewa się w połowie lutego, a średnio późne i późne w kwietniu. Wymaga żyznej gleby o odpowiedniej wilgoci. Podobnie jak kapusta biała, nie powinna być uprawiana po innych warzywach kapustnych i rzepowatych częściej niż co cztery lata. Podczas wzrostu powinna być dobrze podlewana, nawożona, a ziemia na grządkach powinna być systematycznie spulchniana. Czerwoną kapustę zbiera się, gdy osiągnie odpowiednią wielkość dla swojej odmiany.

Kapusta pekińska

Kapusta pekińska uprawiana jest z siewu, wysiewając nasiona do gruntu, najczęściej w drugiej połowie lipca. Lubi gleby żyzne, próchniczne i wilgotne. Stanowisko do uprawy powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru. Podczas wzrostu należy odchwaszczać grządki, a samą roślinę nawozić nawozami mineralnymi lub rozcieńczoną gnojowicą, do 6 tygodni przed zbiorem. Kapustę pekińską zbiera się pod koniec października lub na początku listopada.

Kapusta włoska

Kapusta włoska wymaga gleby żyznej, dobrze przepuszczalnej, wilgotnej, o obojętnym odczynie. Ma wysokie wymagania dotyczące światła i wody. Rozsady odmian wczesnych sadzone są do gruntu w marcu, średnio wczesne w kwietniu, a odmiany późne w maju i czerwcu. Zbiory następują odpowiednio od kwietnia do maja, od czerwca do lipca i od czerwca do września. Kapusta włoska może być uprawiana po warzywach korzeniowych, strączkowych i pomidorach.

Kapusta chińska – pak choi

Kapusta pak choi uprawiana jest zwykle z siewu wprost do gruntu. Powinna być uprawiana w glebie żyznej, próchniczej, bogatej w składniki pokarmowe. Gleba musi być odpowiednio nawadniana, ze względu na delikatny i płytki system korzeniowy. Nie powinna być uprawiana na stanowiskach zajmowanych wcześniej przez warzywa kapustne. Jest odporna na kilkustopniowe przymrozki i dobrze rośnie w temperaturze między 13 a 16 stopni. Zbiory można prowadzić aż do października.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie