Bizon 5L - Chwastobójcze selektywne - dlaroslin.pl

Chwastobójcze selektywne

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


bizon-dow-agro-chwastobojczy-diflufenikan-5l.jpg Zobacz większe

Bizon 5L

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza Inagri sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

17503

Corteva/DowAgro (zobacz ofertę producenta)

szt.

Wybierz wariant
5L 1L
Bizon to chwastobójczy preparat stosowany nalistnie, zwalcza jednoroczne chwasty jednoliścienne i dwuliścienne w uprawach: pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto, jęczmień ozimy.
Dawkowanie: 1 l/ha.

Więcej szczegółów

Udostępnij produkt

Cena:

498,96 zł brutto

W magazynie - Wysyłka 24-48h

Więcej informacji

BIZON - HERBICYD DO ZBÓŻ OZIMYCH

POJEMNOŚĆ: 5 L

SKUTECZNY PREPARAT CHWASTOBÓJCZY DO ZWALCZANIA CHWASTÓW JEDNOLIŚCIENNYCH I DWULIŚCIENNYCH W UPRAWIE PSZENICY OZIMEJ, PSZENŻYTA OZIMEGO, ŻYTA, JĘCZMIENIA OZIMEGO


Bizon to chwastobójczy preparat stosowany nalistnie, zwalcza jednoroczne chwasty jednoliścienne i dwuliścienne w uprawach: pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto, jęczmień ozimy.
Preparat stosowany za pomocą opryskiwaczy polowych. Najlepsze działanie preparatu odnotowuje się stosując preparat na chwasty, które znajdują się we wczesnych fazach rozwojowych (czas kiełkowania chwastów albo zaraz pom wschodach, od fazy siewek do fazy 2-3 liści).

Zawartość substancji czynnych:

 • diflufenikan (związek z grupy pirydynokarboksamidów) - 100 g/l (9,48%),
 • florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 3,75 g/l (0,36%),
 • penoksulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 15 g/l (1,42%).

  Korzyści:

 • wykazuje działanie chwastobójcze, kiedy jest zastosowany na glebę, dlatego nie jest konieczne, aby chwasty powschodziły w trakcie aplikacji,
 • skuteczność w powschodowycm, jesiennym zwalczaniu miotły zbożowej oraz chwastów dwuliściennych,
 • unikatowe połączenie i moc aż 3 substancji aktywnych, dzięki czemu nie ma konieczności sporządzania mieszanin zbiornikowych z innymi herbicydami,
 • jeden zabieg preparatem BIZON zapewnia najskuteczniejsze zwalczenie strategicznych chwastów wschodzących jesienią,
 • może być stosowany jesienią w szerokim zakresie faz rozwojowych zbóż.

  Bizon - na jakie chwasty działa? Działanie na chwasty:

  Bizon jest środkiem chwastobójczym o działaniu systemicznym. Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się sposobie działania. Diflufenikan jest pobierany przez chwasty w okresie kiełkowania głównie przez liścienie, liście i częściowo przez korzenie, z ograniczonym przemieszczaniem się w roślinie, dlatego jest najbardziej skuteczny w zwalczaniu wschodzących chwastów. Działanie diflufenikanu polega na tworzeniu cienkiej warstwy herbicydu na powierzchni gleby, niszczącej chwasty wchodzące z nią w kontakt. Diflufenikan jest substancją czynną z grupy inhibitorów biosyntezy barwników (wg HRAC grupa F1).
  Florasulam jest pobierany głównie przez liścienie, liście i częściowo przez korzenie, wykazując działanie w pełni układowe, pobrany przemieszcza się w całej roślinie. Florasulam jest substancją czynną z grupy inhibitorów biosyntezy aminokwasów (wg HRAC grupa B). Penoksulam jest pobierany przez liścienie, liście i korzenie wykazując działanie w pełni układowe, pobrany przemieszcza się w całej roślinie. Penoksulam jest substancją czynną z grupy inhibitorów biosyntezy aminokwasów (wg HRAC grupa B).
  Penoksulam i florasulam pobrane przez chwasty powodują zahamowanie wzrostu i rozwoju, a w konsekwencji zamieranie chwastów.
  Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek na chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych, to jest w czasie ich kiełkowania lub krótko po wschodach, od fazy siewek do fazy 2-3 liści.
  Środek Bizon wykazuje działanie chwastobójcze, kiedy jest zastosowany na glebę, dlatego nie jest konieczne, aby chwasty powschodziły w trakcie jesiennej aplikacji. Środek nie zwalcza chwastów wschodzących wiosną.

  Chwasty wrażliwe na środek w dawce 1 l/ha:
  chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.

  Dawkowanie środka Bizon - jak stosować?:

  Pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime, żyto ozime

  Zalecane dawkowanie: 1,0 l/ha

  Stosować:
  – pszenica ozima, jęczmień ozimy, pszenżyto ozime – środek stosować jesienią, od fazy 1. liścia do fazy widocznego 3. rozkrzewienia (BBCH 11-23);
  – żyto ozime – środek stosować jesienią, od fazy 1. liścia do fazy 4. liścia (BBCH 11 - 14)

  Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha
  Zalecane opryskiwanie: średniokropliste
  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

  UWAGA WAŻNE:
  1. Środek stosować na glebę dobrze uprawioną (bez grud).
  2. Zboża wysiewać na równą głębokość (3-4 cm) przykrywając ziarno dokładnie glebą.
  3. Nie bronować gleby po zastosowaniu środka.
  4. Środek może powodować przejściowe przebarwienia rośliny uprawnej nie wpływające na plon.
  5. Przed zastosowaniem środka w życie ozimym wskazana jest konsultacja z posiadaczem zezwolenia odnośnie wrażliwości uprawianej odmiany zboża.

  Okres ważności
  - 2 lata


   Chwasty w zbożach ozimych — zwalczanie jesienią Chwasty w zbożach ozimych — zwalczanie jesienią  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019 poz.1900 z późn.zm.).
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
 • Zamienniki

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Ważna informacja!!

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.


  Przeznaczenie

  Pszenica ozima Tak
  Pszenżyto ozime Tak
  Żyto ozime Tak
  Jęczmień ozimy Tak
  Żyto jare Tak
  Chwastobójczy Tak
  Nalistne Tak
  Na chwasty jednoliścienne tak
  Na chwasty dwuliścienne Tak
  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów

  Opinie

  Co mówią nasi klienci: