E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Burak Tytus 500G ST

 • Brak na stanie
burak-cwiklowy-tytus-spojnia.jpg
search
0239
szt
29,00 zł Cena Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,00 zł

Darmowa dostawa dla zakupów powyzej 1000zł info_outline
Rabat 2% za zakupy powyżej 3000zł info_outline

Produkt tymczasowo niedostępny

Warianty tego produktu:
500G 22G

Informacje podstawowe

Burak ćwikłowy Tytus to odmiana o długich, walcowatych korzeniach. Jest to odmiana plenna posiadająca dobrze wybarwiony miąższ. Burak Tytus nadaje się do bezpośredniego spożycia. Gramatura 500G.

Opis

Burak Tytus

OPAKOWANIE - 500G

Burak ćwikłowy Tytus to odmiana o długich, walcowatych korzeniach. Okres wegetacji tej odmiany wynosi 110 dni. Jest to odmiana bardzo plenna, która posiada soczysty i bardzo dobrze wybarwiony miąższ. Jest on intensywnie czerwony słodki i delikatny w smaku.
Burak Tytus idealnie nada się do bezpośredniego spożycia oraz przemysłu. Dzięki swojej słodkości można wykorzystać go jako bazę do soków.
Odmiana ta wymaga gleb dobrych i głęboko uprawnionych. Uzyskiwany plon tej odmiany to 60t/ha korzeni.

Buraki są zdrowe i odżywcze w każdej formie. Gotowane są źródłem błonnika i minerałów. Budak surowy jest bogaty w witaminy, dzięki czemu nada się do surówek i soków. Burak jest warzywem słodkim i może być użyty jako słodzik do deserów. Z buraka można stworzyć zakwas, zawiera on właściwości odżywcze i lecznicze - codzienne spożywanie zakwasu wspiera odporność.
Nasiona buraka ćwikłowego wysiewa się w odstępie co 45 cm pomiędzy rzędami. Od maja do lipca warto wykonać przerywkę i pozostawić sadzonki w rozstawie 45x45cm.

Optymalna pora do wysiewu Buraka Tytus to kwiecień - czerwiec. Termin zbioru przypada na lipiec - wrzesień z uprawy w gruncie.

Cechy warzyw:
 • delikatny smak,
 • obfite plony,
 • burak na soki oraz inne przetwory.
 • Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

  Wpisy na blogu powiązane z tym produktem

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie