Fasola Blauhilde 10G ST - Cena i opinie | Kup w dlaroslin.pl

Fasole inne

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego, sadzeniaków, niektórych nawozów i produktów przecenionych

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


Fasola Blauhilde 10G ST Zobacz większe

Fasola Blauhilde 10G ST

5671

PlantiCo (zobacz ofertę producenta)

szt

Cena brutto:

4,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

Więcej informacji

Fasola szparagowa Blauhilde

OPAKOWANIE - 10G

Fasola szparagowa Blauhilde to odmiana o ciekawych, fioletowych strąkach, które mogą zrobić wrażenie na konsumencie nie tylko kolorem, lecz także swoją nieprzeciętną długością. Roślina rośnie do 3-4 m wysokości. Takie rozmiary oznaczają konieczność uprawy przy podporach.
Równie dorodne, co sama roślina, są wytwarzane przez nią strąki - średnio mają one po ok. 25 cm długości. Na przekroju poprzecznym okazują się owalne. Strąki fasoli Blauhilde są delikatne w smaku, dlatego idealnie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Po ugotowaniu fasola niestety traci swój wyrazisty fioletowy kolor i zmienia go na zielony.
Okres wegetacji tej odmiany trwa krótko – zbiór plonów można dokonać już po ok. 65 dni od momentu wysiewu nasion.
Nasiona tej odmiany należy wysiewać od drugiej połowy maja, żeby wschody roślin nastąpiły po ostatnich przymrozkach. Wtedy też zbiór przypada w połowie lipca. Fasola Blauhilde wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego, a także wystarczająco wilgotne.

Fasola jest rośliną, która nie wymaga zabiegów chemicznych, ponieważ jest stosunkowo dobrze odporna na choroby. Odmiana jest w bardzo dużym stopniu odporna na wirusa mozaiki fasoli i antraknozę, wykazuje także odporność na bakteriozę obwódkową.

Fasola zawiera wysoką wartość energetyczną, zawiera również dużo cennych składników mineralnych i witamin. Cechą charakterystyczną fasoli jest wysoka zawartość błonnika, który usprawnia perystaltykę jelit.
Fasola ze względu na niewielki może być uprawiana w większym zagęszczeniu, proponowana rozstawa to 50x50 centymetrów.

Optymalna pora do wysiewu Fasoli Blauhilde to połowa maja. Termin zbioru przypada na lipiec z uprawy w gruncie.

Cechy warzyw:
 • intensywne, fioletowe strąki,
 • delikatna w smaku,
 • zadziwiająca wysokość rośliny.
 • Ważna informacja

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie  o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.

  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów

  Kategorie