E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Burak Czerwona Kula 500G ST

 • Brak na stanie
czerwona kula.jpg
search
2071
szt
Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 1000zł info_outline
Rabat 2% za zakupy powyżej 3000zł info_outline
29,00 zł Cena Brutto

29,00 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni

Produkt tymczasowo niedostępny

Warianty tego produktu:
0.5KG 12G 22G

Kategorie pokrewne

Informacje podstawowe

Burak Czerwona Kula to odmiana plenna. Odmiana jest powszechnie uprawiana ze względu na duże zbiory. Miąższ buraka jest intensywnie krwistoczerwony. Zawartość cukrów w buraku Czerwona Kula jest bardzo duża. Gramatura 500G.

Opis

Burak Czerwona Kula

OPAKOWANIE - 500G

Burak Czerwona Kula to odmiana plenna. Struktura plonu tej odmiany jest dobra. Odmiana jest powszechnie uprawiana ze względu na duże zbiory i niezawodność plonowania.
Korzenie średniej wielkości do dużych, kuliste do kulisto spłaszczony. Korkowacenie skórki dość duże. Miąższ buraka jest intensywnie krwistoczerwony. Pierścienie na przekroju zwykle słabo zaznaczone.
Zawartość cukrów w buraku Czerwona Kula jest bardzo duża. Poziom gromadzenia azotanów nieco powyżej przeciętnej. Podatność na porażenie przez chwościka tej odmiany jest średnia.
Odmiana jest polecana zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do przetwórstwa. Burak Czerwona Kula dobrze się przechowuje przez cały okres zimowy.

Buraki są zdrowe i odżywcze w każdej formie. Gotowane są źródłem błonnika i minerałów. Budak surowy jest bogaty w witaminy, dzięki czemu nada się do surówek i soków. Burak jest warzywem słodkim i może być użyty jako słodzik do deserów. Z buraka można stworzyć zakwas, zawiera on właściwości odżywcze i lecznicze - codzienne spożywanie zakwasu wspiera odporność.
Nasiona buraka ćwikłowego wysiewa się w odstępie co 45 cm pomiędzy rzędami. Od maja do lipca warto wykonać przerywkę i pozostawić sadzonki w rozstawie 45x45cm.

Optymalna pora do wysiewu Buraka Czerwona Kula to kwiecień - czerwiec. Termin zbioru przypada na lipiec - wrzesień z uprawy w gruncie.

Cechy warzyw:
 • odmiana plenna,
 • miąższ intensywnie krwistoczerwony,
 • wysoka zawartość cukru.
 • Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

  Wpisy na blogu powiązane z tym produktem

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie