Nasiona sałaty - Nasiona warzyw i innych - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona sałaty

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona sałaty 

Jest 36 produktów.

Nie jest tajemnicą, że sałaty są tak samo pożyteczne jak inne rośliny, ale są również smacznym składnikiem wielu potraw, dzięki czemu są lekkostrawne. Ale tak jak inne rośliny, sałaty występują w wielu odmianach, więc wybór tej, która da najlepsze plony jest ważny dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 36 elementów
Nasiona sałaty

Liście sałaty występują we wszystkich kształtach: pełne, ząbkowane, rzeźbione, faliste, pęcherzykowate, karbowane, zaokrąglone, owalne i prawie trójkątne. A możliwości kolorystyczne są jeszcze większe: nie tylko wszystkie odcienie zieleni, ale także czerwony, wiśniowy, niebieski, fioletowy i brązowy. W wielu różnych kombinacjach. Sałatą można więc udekorować każdą grządkę warzywną, a nawet rabatę kwiatową w ogrodzie - i każde danie na stole obiadowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odmiany sałaty?

Prawidłowy dobór nasion w ogrodnictwie i sadownictwie jest niezbędny dla uzyskania dobrych zbiorów. Z tego powodu wszystkie nasiona powinny być kupowane w specjalistycznych sklepach lub marketach. Z reguły tylko w takich miejscach sprzedawcy dysponują dokumentami poświadczającymi jakość odmianową i siewną towarów.

Zaleca się kupowanie nasion od znanych firm. Odmiany przeznaczone do sprzedaży muszą być wpisane do rejestru państwowego. Na opakowaniu należy umieścić jak najwięcej informacji: numer partii, cechy odmiany, daty zbiorów, dane kontaktowe producenta itp.

Kryteria wyboru nasion są surowe - najlepszy smak, korzyści zdrowotne, wydajność, zdolność adaptacji do klimatu i odporność na choroby.

Większość odmian sałaty jest uniwersalna i może być uprawiana na wolnym powietrzu, pod folią lub w szklarni. 

9 kroków do soczystych liści

  • Przy sadzeniu sałaty należy zastosować kompost i 20 g nawozu wieloskładnikowego na m². Świeży obornik nie jest odpowiedni.
  • W cieniu i na "ubogiej" glebie, a także w upały bez wilgoci, rośliny rozwijają się słabo, stają się szorstkie i przedwcześnie "wyrzucają" pędy kwiatowe.
  • Nasiona wysiewa się co 2-4 tygodnie, począwszy od drugiej połowy maja do 10-15 czerwca, a następnie od 25 lipca do końca sierpnia. Pod zimę w październiku-listopadzie. A w nieogrzewanych szklarniach - od 5-10 kwietnia do końca maja. Jesienią od 5 do 10 września.
  • Rozstawa dla sałat liściastych wynosi 20 cm w rzędzie, dla sałat kapustnych 30-40 cm. Wysiewać na głębokość 1,5 cm w wilgotną glebę.
  • Niezbędna technika - wałowanie siewu - zagęszczanie powierzchniowej warstwy gleby lekkim wałkiem lub palmą. Sprzyja to przyjaznemu i szybkiemu kiełkowaniu.
  • Błędem jest zagęszczanie upraw. Pędy należy przerzedzać do momentu wzajemnego zacieniania się młodych roślin. Odległość między dorosłymi rozetami wynosi 20-30 cm.
  • Uprawę można przykryć lekkim osłonami z włókniny lub folii perforowanej. W lipcu, kiedy nie ma deszczu, sałata cierpi z powodu upałów, a jeszcze bardziej z powodu braku wilgoci.
  • Sałata bardziej lubi chłodniejsze temperatury niż upały.
  • Należy unikać przerastania rozet. Zbiór należy rozpocząć, gdy wykiełkuje 6-7 pierwszych listków, a zakończyć po 40-50 dniach. 

Sałata nie lubi chemikaliów

Dżdżownice, ślimaki niszczą zbiory sałaty. Nie wolno stosować środków chemicznych na rośliny sałatowe. Warto jednak posadzić obok rośliny owadobójcze, gdyż ich zapach może w mniejszym lub większym stopniu odstraszać szkodniki: szczypiorek, czosnek, nagietek, gorczyca sałatowa, kolendra, piołun.

Ślimaki nie tolerują gęstych liści trawy ogórkowej, ściółki z kory dębowej, grządek posypanych popiołem drzewnym i pokruszonym węglem drzewnym. Przekonaj się sam, który z tych sposobów jest najlepszy przy uprawie sałaty.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie