Nasiona kopru - Nasiona warzyw i innych - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona kopru

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona kopru  

Jest 27 produktów.

W przyrodzie występuje tylko jeden gatunek kopru. Hodowcy roślin wyhodowali jednak dziesiątki odmian tej zielonej przyprawy. Nie każda odmiana nadaje się do wysiewu w domu. Puszyste gałązki kopru - popularnego pachnącego zioła i skarbnicy witamin i składników odżywczych - można uprawiać w domu, gdy na zewnątrz panuje brzydka jesienna pogoda, zimowe chłody lub wiosenna odwilż. Najlepiej jest wybrać odmianę, prawidłowo ją wysiać, stworzyć jej odpowiednie warunki i przydzielić miejsce na parapecie.

Pokazuje 1 - 27 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 27 z 27 elementów
Nasiona kopru

Jako roślina, koperek jest znany od ponad 5 tysięcy lat. A jako przyprawa, był używany do jedzenia w XVI wieku. Uważa się, że roślina przywędrowała do Europy z Azji Środkowej i Południowo-Zachodniej. Za ojczyznę kopru włoskiego uważa się również Afrykę Północną. Koper jako roślina jest obecnie znana i używana na całym świecie. 

Jak uprawiać nasiona kopru aby uzyskać obfite plony?

Aby uzyskać obfite plony, konieczne jest przygotowanie nasion. Umieść nasiona w gazie i trzymaj je w wilgotnym środowisku przez trzy dni. Jeśli będziesz zmieniać wodę do pięciu razy dziennie, sadzonki wykiełkują szybciej. Temperatura wody powinna wynosić +50 stopni.

Po tym zabiegu nasiona należy ułożyć na ściereczce i przykryć zaparzonymi trocinami. Możesz użyć wilgotnej szmatki. Pozostawić na 3-4 dni. Przed wysiewem należy wysuszyć nasiona przez pół godziny. Koper sadzimy w kwietniu, po całkowitym stopnieniu śniegu. Wzrost kopru rozpoczyna się od temperatury +3, ale warunki do aktywnego wzrostu są bardziej komfortowe w temperaturze +15-20 stopni.

Gleba jest przygotowywana jesienią. Przekopujemy je i nawozimy. Wiosną konieczne jest wyrównanie gleby i wykonanie bruzd. Głębokość ok. 2 cm, odległość 20 cm Podlewamy glebę i wysypujemy nasiona, następnie przykrywamy glebę, lekko dociskając bruzdę. Nie należy podlewać nasion, gdyż mogą one wraz z wodą ściekać do bruzdy.

Należy siać koper po słonecznej stronie. Dla wczesnego kwitnienia niezbędne jest częste podlewanie. Pamiętaj o rozrzedzeniu - zachowaj odstęp 10 cm. Ma to na celu zapewnienie, że koper zacznie rosnąć w szerz, a nie na do góry. Zioło to nie potrzebuje żadnych nawozów podczas swojego wzrostu.

Koper jest rośliną wcześnie dojrzewającą. Jeśli na zieleni pojawia się żółknięcie, oznacza to, że nie ma wystarczającej ilości azotu. Będzie gotowa do zbiorów za 4 tygodnie. Wyjąć koper z ziemi wraz z bryłą korzeniową. Zielenina nie powinna być wyższa niż 30 cm.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nasion kopru?

Wybierając odmiany kopru do uprawy, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • czas dojrzewania;
  • maksymalna długość łodygi;
  • odporność na niekorzystne warunki;
  • smak;
  • okres trwałości nasion.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zdecydować się na odmianę. Przy okazji, nie ma jednej odmiany kopru nadającej się do uprawy w pomieszczeniach. Istnieje gradacja w dojrzałości i każdy gatunek ma swoje własne cechy:

  • Odmiany kopru wcześnie dojrzewające nie boją się " chorób" i zbierają plony wcześniej niż inne, ale też szybko się rozwijają;
  • Odmiany średnio dojrzewające o dłuższych łodygach i wyraźnym aromacie;
  • Koperek późno dojrzewający - najbardziej bogaty w witaminy i wartości odżywcze.

Uprawiając zioła na parapecie warto wybierać odmiany wcześnie dojrzewające. Pierwsze liście tych odmian można ścinać po 1-1,5 miesiąca. Nisko rosnące odmiany kopru są bardziej estetyczne i oszczędzają miejsce na parapecie. Dlatego odmiany te lepiej nadają się do dom. Jeśli chodzi o formę wzrostu, do siewu domowego wybierajmy odmiany, które wytwarzają wiele liści.

Koper jest niewymagający, ale kategorycznie nie toleruje kwaśnej gleby. Glebę uniwersalną do upraw warzywnych można kupić w specjalistycznych punktach sprzedaży detalicznej lub przygotować podłoże samodzielnie, mieszając ziemię ogrodową do warzyw, piasek rzeczny, torf i trociny w proporcji 3 x 1 x 1 x 1.

Koperek na domowym parapecie

Jest to dla nas wygodne, gdy zawsze mamy świeże zioła pod ręką - gotowane potrawy z koprem stają się bardziej pachnące i smaczne, więc przezorne gospodynie często mogą znaleźć koper na parapecie. W domu, to podstawowe zioło jest tak samo dobre jak w ogrodzie kuchennym i będzie produkować mnóstwo bujnej zieleni, jeśli jest dobrze pielęgnowane.


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie