Nasiona marchwi - Nasiona warzyw i innych - | E-sklep dlaroslin.pl

Nasiona marchwi

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Nasiona marchwi  

Jest 75 produktów.

Marchew należy do kategorii warzyw, które każdy ogrodnik uprawia na swojej działce. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, więc nie jest zbyt trudno uzyskać dobre zbiory. Jednak mimo to niewiele osób widziało, jak kwitnie ta roślina lub gdzie marchew tworzy swoje nasiona. Ale nadal można produkować wysokiej jakości materiał roślinny samodzielnie, jeśli wiesz, jak to zrobić poprawnie.

na stronę
Pokazuje 1 - 60 z 75 elementów
Pokazuje 1 - 60 z 75 elementów
Nasiona marchwi

Marchew to bardzo popularne warzywo, mające szerokie zastosowanie w kuchni. Jest to roślina dwuletnia, jej korzenie mogą osiągać długość do 35 cm oraz grubość do 5 cm. Jest bogata w prowitaminę A, witaminy z grupy B, E, H, K, PP oraz minerały i błonnik. Najlepiej rośnie w słonecznych miejscach, w gruncie, tunelu foliowym lub szklarni.

Jaką odmianę marchwi wybrać?

Odmiany marchwi różnią się od siebie wyglądem, smakiem, odpornością na różne czynniki i plennością. Wybierając marchew należy wziąć pod uwagę posiadane podłoże oraz planowane przeznaczenie rośliny. Późne odmiany są zwykle przeznaczone do przemysłu konserwowego i chłodniczego. Przy wysiewie marchwi trzeba wziąć pod uwagę dostosowanie się do terminu siewu i zbioru, a także wykonywanie koniecznych zabiegów, jak nawożenie. Nie powinna zajmować stanowisk po innych warzywach korzeniowych. Można siać np. po cebuli, cukinii, dyni i kapuście.

Marchew Baltimore

Marchew Baltimore to wczesna odmiana przeznaczona na świeży rynek i przetwórstwo. Okres wegetacji wynosi 103 dni. Optymalny termin wysiewania pod osłony od początku marca do początku kwietnia, zbiór od początku czerwca do połowy lipca. Wysiewanie w gruncie od początku kwietnia do końca czerwca, zbiór od końca lipca do połowy października.

Marchew Bolero

Marchew Bolero to odmiana do uprawy na wszystkie terminy zbioru i do długiego przechowywania. Okres wegetacji wynosi około 110 dni. Korzenie osiągają od 18 do 22 cm, są gładkie i intensywnie wybarwione.

Marchew Flacoro

Marchew Flacoro to późna odmiana przeznaczona do przetwórstwa i przechowywania zimowego. Okres wegetacyjny trwa od 130 do 160 dni. Tworzy gładkie korzenie o długości do 30 cm. Optymalna pora do wysiewu to czas od kwietnia do maja, termin zbioru od końca czerwca do połowy października.

Marchew Joba

Marchew Joba to późna odmiana, przeznaczona na świeży rynek i przetwórstwo. Okres wegetacji wynosi 160 dni. Pora wysiewu od początku kwietnia do początku maja, zbiór od początku do końca października.

Marchew Laguna

Marchew Laguna to odmiana przeznaczona na świeży rynek i przetwórstwo.Okres wegetacji wynosi około 90 dni. Tworzy korzenie cylindryczne o długości od 18 do 20 cm. Może być uprawiana na każdym rodzaju gleby,

Marchew Speedo

Marchew Speedo to odmiana przeznaczona na świeży rynek i na pęczek. Okres wegetacji wynosi od 90 do 100 dni. Może być uprawiana na zróżnicowanych stanowiskach, na glebach organicznych i mineralnych. Tworzy ciemnopomarańczowe, cylindryczne korzenie o długości od 20 do 22 cm.

Marchew Sirkana

Marchew Sirkana to odmiana przeznaczona na przetwórstwo i do długiego przechowania. Tworzy wybarwiające się na ciemnoczerwono korzenie o długości od 17 do 20 cm. Może być uprawiana na różnych rodzajach gleb, nadaje się do mechanicznego zbioru.

Nasiona marchwi - jak wyglądają?

Nasiona marchwi wyglądają bardzo podobnie do pietruszki, ale po ściśnięciu, w przeciwieństwie do tej ostatniej, stają się żółtawe, a nie zielonkawe. Nasiona mają owalny, wydłużony kształt. Są one nieco zgrubiałe i mają małe kolce na szczycie. Po osiągnięciu dojrzałości nasiona stają się jednolicie brązowe z lekkim połyskiem. Gdy będą gotowe, łatwo wypadną z kwiatostanu.

Kiedy i jak sadzić nasiona marchwi?

Należy przygotować grządkę dla marchwi przeznaczonej do wysiewu na nasiona jesienią. W tym celu należy go przekopać i starannie usunąć korzenie wszystkich wieloletnich chwastów. A dalsze prace powinny być prowadzone na wiosnę.

W przeciwieństwie do nasion, które są bardzo odporne na niskie temperatury, marchew powinna być sadzona, gdy minie groźba przymrozków, a gleba ogrzeje się do +10 ... +15 stopni. W zależności od warunków klimatycznych panujących w danym regionie, sadzenie powinno odbywać się pod koniec maja lub na początku czerwca.

W regionach północnych zaleca się sadzenie marchwi 


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie