Ogórek konserwowy - partenokarpiczny Zuzana F1 2g ST - Warzywa działka - dlaroslin.pl
TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 16 LAT NA RYNKU, ZAKUP POWYŻEJ 3000 ZŁ- RABAT 2%
TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 16 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 4000 ZŁ- RABAT 2%

Warzywa działka

Wysyłka kurierska od 13zł

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg >1000zł

Wyszukiwarka środków ochrony roślin

Wyszukiwarka nawozów

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


Ogorek partenokarpiczny Zuzana.jpg Zobacz większe

Ogórek konserwowy - partenokarpiczny Zuzana F1 2g ST

48596

WerbAna

szt.

Ogórek Zuzanna to odmiana wczesna, partenokarpiczna, do uprawy w gruncie i pod osłonami. Tworzy owoce ciemnozielone, walcowate z rzadko rozsianymi dużymi brodawkami. Odmiana plenna nie posiadająca goryczki, ta cecha uwarunkowana jest genetycznie. Wczesność tej odmiany powoduje, że w sprzyjających warunkach pierwsze owoce mogą się pojawić już w pierwszych dniach lipca. Owoce polecane są do przygoto

Więcej szczegółów

Oczekujemy na dostawę. Przyjmujemy zamówienia.

5,00 zł brutto

Więcej informacji

Ogórek sałatkowy pod osłony i do gruntu Zuzanna


Ogórek Zuzanna to odmiana wczesna, partenokarpiczna, do uprawy w gruncie i pod osłonami. Tworzy owoce ciemnozielone, walcowate z rzadko rozsianymi dużymi brodawkami. Odmiana plenna nie posiadająca goryczki, ta cecha uwarunkowana jest genetycznie. Wczesność tej odmiany powoduje, że w sprzyjających warunkach pierwsze owoce mogą się pojawić już w pierwszych dniach lipca. Owoce polecane są do przygotowywania przetworów – zwłaszcza na pierwsze małosolne oraz spożywania na świeżo. Odporna na wirus mozaiki ogórka, parcha dyniowatych, Mączniaka prawdziwego, wirusa żółtej mozaiki dyniowatych, wirusa żółtej mozaiki ogórka.
Ogórma można uprawiać w gruncie: wysiew bezpośrednio do gruntu, około połowy maja, na głębokość około 2 cm. Nasiona ogórków można wysiewać również wcześniej nawet w drugiej dekadzie kwietnia. Zbiór ogórków rozpoczyna się w pierwszych dniach lipca i w sprzyjających warunkach może trwać do września.Odmianę uprawiać można również pod osłonami: wysiew bezpośrednio do doniczek po 15 marca, ok 10 kwietnia rozsadę z doniczek wysadzamy pod osłony. Zbiory ogórków rozpoczynamy w końcu kwietnia – początku maja.

Partenokarpia – wytwarzanie owoców nasion bez zapylenia. Aby rośliny ogórka mogły wytworzyć owoce, ich kwiaty muszą być zapylone przez pszczoły. Odpowiednio prowadzona hodowla pozwoliła uzyskać odmiany ogórka partenokarpicznego, które tworzą owoce bez zapylenia przez pszczoły.


Ogórek w 96% składa się z wody. Ogórki nie są zasobne w witaminy i minerały. Znajdziemy w nich niewielkie ilości witaminy C, K1 i witamin z grupy B, a także niewielkie ilości potasu, magnezu, miedzi i manganu.
Najwięcej cennych substancji znajduje się w skórce ogórka dlatego ogórki pochodzące z biologicznych upraw zaleca się spożywać razem ze skórką.
Ze względu na małą wartość kaloryczną i pomaganiu w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu są doskonałym składnikiem diet odchudzających oraz oczyszczających z toksyn. Dzięki zawartości potasu ogórki poleca się przy wszystkich rodzajach chorób dróg moczowych, chorobach serca, którym towarzyszy opuchlizna i przy reumatyzmie. Zaleca się je ponadto przy zaparciach i cukrzycy. Lecznicze właściwości mają także pestki z ogórka. Można je wykorzystać do przygotowania naparu przeciwko zapaleniu nerek i zatrzymaniu moczu.
Za gorzki posmak ogórków odpowiada kukurbitacyna, która ma działanie antyrakowe. Gorzki smak zwiększa się, jeśli podczas uprawy ogórka pojawiają się długie okresy suszy, wahania temperatury oraz jeśli gleba jest uboga w azot.

Cechy produktu :
 • odmiana wczesna,
 • odporna na choroby.
 • Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Ważna informacja!!

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.


  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów