ASX-CaTs Tiosiarczan Wapnia 20L - Cena i opinie | Kup w dlaroslin.pl

Nawozy do fertygacji

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego, sadzeniaków, niektórych nawozów i produktów przecenionych

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


ASX-CaTs Tiosiarczan Wapnia 20L Zobacz większe

ASX-CaTs Tiosiarczan Wapnia 20L

97

Agrosimex (zobacz ofertę producenta)

szt.

Wybierz wariant

Cena brutto:

163,50 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

W magazynie. Wysyłka 24h
Kup do 14.30 - wysyłka dziś

Więcej informacji

ASX CATS TIOSIARCZAN WAPNIA

POJEMNOŚĆ: 20 L
SIARKA I WAPŃ W FORMIE TIOSIARCZANU


AsxcCaTs to płynny nawóz będący połączeniem siarki i wapnia w formie tiosiarczanu. Nawóz wapniowy z siarką przeznaczony do likwidacji niedoborów wapnia i siarki poprzez nawożenie doglebowe, nawożenie pogłówne razem z RSM, nawożenie dolistne, irygacje i fertygacje.
Działa jak stabilizator azotu oraz inhibitor ureazy.
Wapń i siarka występują w nawozie w postaci tiosiarczanu wapnia. ASX CaTS stosowany łącznie z mocznikiem lub RSM podnosi efektywność zastosowanego nawożenia azotem.
ASX CaTs poprawia system immunologiczny i zdrowotność roślin, strukturę gleby, zwiększa infiltrację wody, zmniejsza stres wodny i wypiera szkodliwe sole -zwiększa dostępność dla roślin potasu, magnezu, żelaza i manganu. Doskonały m.in. w nawożeniu borówki.
Okazuje się, że zastosowanie tego nawozu dostarcza borówkom potrzebnego do ich prawidłowego wzrostu wapnia. Nie odkwasza gleby, po pobraniu przez korzenie wapnia w glebie pozostają siarczany, które dodatkowo zakwaszają glebę.
Stabilizuje odczyn gleby na właściwym dla tego gatunku poziomie.

Zawartość substancji czynnych:

  • tlenek wapnia (CaO) - 9%
  • trójtlenek siarki (SO3) - 25%

  • Korzyści stosowania:

  • jedyny na rynku tiosiarczan wapnia w postaci płynnej
  • dostarcza roślinom wapń, likwidując jego niedobory
  • nawóz o bardzo dobrej przyswajalności
  • może być stosowany dolistnie, doglebowo i do fertygacji
  • przyczynia się do zmniejszenia zasolenia gleby
  • nie podnosi ph gleby
  • zwiększa dostępność azotu i niezbędnych mikroskładników dla roślin

    Dawkowanie ASX CaTS Tiosiarczan Wapnia - jak stosować?


    Uprawa Sposób aplikacji Dawka Termin stosowania
    Drzewa i krzewy owocowe, winorośl. Nawożenie doglebowe – oprysk pasów herbicydowych 15-20 l/ha Wczesną wiosną i po kwitnieniu
    Rzepak Nawożenie pogłówne 10-20 l/ha Nawożenie pogłówne razem z RSM w formie oprysku grubokroplistego lub za pomocą węży rozlewowych. Po ruszeniu wegetacji wiosennej i 10-14 dni później.
    Zboża ozime Nawożenie pogłówne 5-10 l/ha Nawożenie pogłówne razem z RSM w formie oprysku grubokroplistego lub za pomocą węży rozlewowych. Po ruszeniu wegetacji wiosennej do strzelania w źdźbło.
    Drzewa i krzewy Nawożenie pogłówne 5-20 l/ha Nawożenie pogłówne razem z RSM w formie oprysku grubokroplistego lub za pomocą węży rozlewowych. Przed i po kwitnieniu.
    Rzepak Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Jesienią w fazie 6 liści, po ruszeniu wegetacji wiosennej i po wytworzeniu łodygi.
    Zboża ozime Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Jesienią w fazie 3-6 liści, po ruszeniu wegetacji wiosennej i na początku strzelania w źdźbło.
    Zboża jare Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. W fazie krzewienia i strzelania w źdźbło.
    Ziemniak Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Po zwarciu międzyrzędzi, na początku wiązania bulw i w fazie gdy bulwy mają ok. 40 mm.
    Rośliny motylkowe Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Od rozety do kwitnienia.
    Burak cukrowy Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. W fazie 6-8 liści i przed zwarciem międzyrzędzi.
    Pomidor, papryka Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Od wytworzenia owoców co 7-14 dni.
    Warzywa kapustne Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Trzy tygodnie po wysadzeniu rozsady, następnie co 10-14 dni.
    Cebula Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. W okresie intensywnego wzrostu.
    Porzeczka Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. 1-2 razy po kwitnieniu, co 7-10 dni.
    Truskawka, malina Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Po ruszeniu wegetacji i w okresie intensywnego wzrostu.
    Jabłoń, grusza, wiśnia, czereśnia Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Po wytworzeniu pierwszych liści, następnie po kwitnieniu.
    Marchew, pietruszka, cebula, burak, warzywa kapustne irygacja 30-80 l/ha Irygacja – nawożenie z deszczowaniem. Faza 3-4 liści, co 10-14 dni (po irygacji obficie nawadniać).
    Ziemniak irygacja 30-50 l/ha Irygacja – nawożenie z deszczowaniem. Od wytworzenia pokroju krzaka, co 10-14 dni (po irygacji obficie nawadniać).
    Drzewa i krzewy owocowe fertygacja 15-20 l/ha/tydzień W okresie intensywnego wzrostu i rozwoju owoców.
  • Ważna informacja

    Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie  o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.
    Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.

    Przeznaczenie

    Wapń Tak
    Siarka Tak
    Jabłoń Tak
    Grusza Tak
    Wiśnia, czereśnia Tak
    Truskawka Tak
    Malina Tak
    Czarna porzeczka Tak
    Winorośl Tak
    Ziemniak Tak
    Cebula Tak
    Papryka Tak
    Kapusta Tak
    Kalafior Tak
    Brokuł Tak
    Pomidor Tak
    Zboża Tak
    Pszenica ozima Tak
    Pszenżyto ozime Tak
    Żyto ozime Tak
    Jęczmień ozimy Tak
    Pszenica jara Tak
    Jęczmień jary Tak
    Pszenżyto jare Tak
    Żyto jare Tak
    Rzepak Tak
    Borówka Tak
    Nawóz Tak
    
    Dlaczego warto
    u nas kupować?
    Zaufane opinie
    ceneo.pl

    Sprawdź jak inni nas oceniają

    Zobacz opinie
    Nasze
    wyróżnienia
    Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
    Jesteśmy do Państwa

    dyspozycji od poniedziałku do piątku
    tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
    tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
    sklep@dlaroslin.pl

    Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

    Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
    ul. Wojska Polskiego 136
    woj. łódzkie
    NIP: 8272126848

    Zamów

    Kategorie