ASX-CaTs Tiosiarczan Wapnia 20L - Cena i opinie | Kup w dlaroslin.pl

Nawozy do fertygacji

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego, sadzeniaków, niektórych nawozów i produktów przecenionych

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


ASX-CaTs Tiosiarczan Wapnia 20L Zobacz większe

ASX-CaTs Tiosiarczan Wapnia 20L

97

Agrosimex (zobacz ofertę producenta)

szt.

Wybierz wariant

Cena brutto:

163,50 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

W magazynie. Wysyłka 24h
Kup do 14.30 - wysyłka dziś

Więcej informacji

ASX CATS TIOSIARCZAN WAPNIA

POJEMNOŚĆ: 20 L
SIARKA I WAPŃ W FORMIE TIOSIARCZANU


AsxcCaTs to płynny nawóz będący połączeniem siarki i wapnia w formie tiosiarczanu. Nawóz wapniowy z siarką przeznaczony do likwidacji niedoborów wapnia i siarki poprzez nawożenie doglebowe, nawożenie pogłówne razem z RSM, nawożenie dolistne, irygacje i fertygacje.
Działa jak stabilizator azotu oraz inhibitor ureazy.
Wapń i siarka występują w nawozie w postaci tiosiarczanu wapnia. ASX CaTS stosowany łącznie z mocznikiem lub RSM podnosi efektywność zastosowanego nawożenia azotem.
ASX CaTs poprawia system immunologiczny i zdrowotność roślin, strukturę gleby, zwiększa infiltrację wody, zmniejsza stres wodny i wypiera szkodliwe sole -zwiększa dostępność dla roślin potasu, magnezu, żelaza i manganu. Doskonały m.in. w nawożeniu borówki.
Okazuje się, że zastosowanie tego nawozu dostarcza borówkom potrzebnego do ich prawidłowego wzrostu wapnia. Nie odkwasza gleby, po pobraniu przez korzenie wapnia w glebie pozostają siarczany, które dodatkowo zakwaszają glebę.
Stabilizuje odczyn gleby na właściwym dla tego gatunku poziomie.

Zawartość substancji czynnych:

 • tlenek wapnia (CaO) - 9%
 • trójtlenek siarki (SO3) - 25%

 • Korzyści stosowania:

 • jedyny na rynku tiosiarczan wapnia w postaci płynnej
 • dostarcza roślinom wapń, likwidując jego niedobory
 • nawóz o bardzo dobrej przyswajalności
 • może być stosowany dolistnie, doglebowo i do fertygacji
 • przyczynia się do zmniejszenia zasolenia gleby
 • nie podnosi ph gleby
 • zwiększa dostępność azotu i niezbędnych mikroskładników dla roślin

  Dawkowanie ASX CaTS Tiosiarczan Wapnia - jak stosować?


  Uprawa Sposób aplikacji Dawka Termin stosowania
  Drzewa i krzewy owocowe, winorośl. Nawożenie doglebowe – oprysk pasów herbicydowych 15-20 l/ha Wczesną wiosną i po kwitnieniu
  Rzepak Nawożenie pogłówne 10-20 l/ha Nawożenie pogłówne razem z RSM w formie oprysku grubokroplistego lub za pomocą węży rozlewowych. Po ruszeniu wegetacji wiosennej i 10-14 dni później.
  Zboża ozime Nawożenie pogłówne 5-10 l/ha Nawożenie pogłówne razem z RSM w formie oprysku grubokroplistego lub za pomocą węży rozlewowych. Po ruszeniu wegetacji wiosennej do strzelania w źdźbło.
  Drzewa i krzewy Nawożenie pogłówne 5-20 l/ha Nawożenie pogłówne razem z RSM w formie oprysku grubokroplistego lub za pomocą węży rozlewowych. Przed i po kwitnieniu.
  Rzepak Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Jesienią w fazie 6 liści, po ruszeniu wegetacji wiosennej i po wytworzeniu łodygi.
  Zboża ozime Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Jesienią w fazie 3-6 liści, po ruszeniu wegetacji wiosennej i na początku strzelania w źdźbło.
  Zboża jare Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. W fazie krzewienia i strzelania w źdźbło.
  Ziemniak Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Po zwarciu międzyrzędzi, na początku wiązania bulw i w fazie gdy bulwy mają ok. 40 mm.
  Rośliny motylkowe Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Od rozety do kwitnienia.
  Burak cukrowy Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. W fazie 6-8 liści i przed zwarciem międzyrzędzi.
  Pomidor, papryka Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Od wytworzenia owoców co 7-14 dni.
  Warzywa kapustne Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Trzy tygodnie po wysadzeniu rozsady, następnie co 10-14 dni.
  Cebula Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. W okresie intensywnego wzrostu.
  Porzeczka Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. 1-2 razy po kwitnieniu, co 7-10 dni.
  Truskawka, malina Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Po ruszeniu wegetacji i w okresie intensywnego wzrostu.
  Jabłoń, grusza, wiśnia, czereśnia Nawożenie dolistne 5-10l/ha Nawożenie dolistne – do oprysku dodać mocznik lub Azofol, w dawce 5-10 l/ha. Po wytworzeniu pierwszych liści, następnie po kwitnieniu.
  Marchew, pietruszka, cebula, burak, warzywa kapustne irygacja 30-80 l/ha Irygacja – nawożenie z deszczowaniem. Faza 3-4 liści, co 10-14 dni (po irygacji obficie nawadniać).
  Ziemniak irygacja 30-50 l/ha Irygacja – nawożenie z deszczowaniem. Od wytworzenia pokroju krzaka, co 10-14 dni (po irygacji obficie nawadniać).
  Drzewa i krzewy owocowe fertygacja 15-20 l/ha/tydzień W okresie intensywnego wzrostu i rozwoju owoców.
 • Ważna informacja

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie  o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.

  Przeznaczenie

  Wapń Tak
  Siarka Tak
  Jabłoń Tak
  Grusza Tak
  Wiśnia, czereśnia Tak
  Truskawka Tak
  Malina Tak
  Czarna porzeczka Tak
  Winorośl Tak
  Ziemniak Tak
  Cebula Tak
  Papryka Tak
  Kapusta Tak
  Kalafior Tak
  Brokuł Tak
  Pomidor Tak
  Zboża Tak
  Pszenica ozima Tak
  Pszenżyto ozime Tak
  Żyto ozime Tak
  Jęczmień ozimy Tak
  Pszenica jara Tak
  Jęczmień jary Tak
  Pszenżyto jare Tak
  Żyto jare Tak
  Rzepak Tak
  Borówka Tak
  Nawóz Tak
  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów

  Kategorie