E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Lista produktów marki Grupa Azoty

Produkty firmy Grupa Azoty przeznaczone są dla rolników, zarówno profesjonalistów, jak i hobbystów. Jednoskładnikowe nawozy azotowe (np. Saletra amonowa, Mocznik Puławski), azotowo-siarkowe (np. Siarczan amonu Pulsar) oraz wieloskładnikowe (np. Holist PK 10-31) nadają się do stosowania zarówno w uprawach rolnych, jak również w sadownictwie, ogrodnictwie, czy nawet do nawożenia trawników. Nawozy Grupy Azoty mają za zadanie wzmocnić rośliny, dostarczyć im odpowiednich składników odżywczych, a co za tym idzie, wspomóc ich wzrost, jakość i ilość. Nawozy bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie, co zwiększa ich skuteczność działania. W zależności od produktu, nawozy mogą być stosowane w formie oprysku, bezpośrednio na glebę lub w formie fertygacji, czyli w czasie podlewania. Można je stosować przedsiewnie (użyźnić glebę przed siewem roślin), w trakcie aktywnego wzrostu roślin, jak również pogłównie (w czasie wegetacji roślin). Grupa Azoty produkuje swoje nawozy w najwyższej jakości, bez mechanicznych zanieczyszczeń. Niektóre z nich są w pełni biodegradowalne, a także kompatybilne z innymi nawozami sypkimi. Powoduje to, że ich działanie jest bardziej efektywne, co przekłada się na zaufanie wśród rolników.

Aktywne filtry

Grupa Azoty to wiodący koncern chemiczny na rynku polskim oraz europejskim. Grupę tworzy ponad 50 spółek, specjalizujących się w produkcji nawozów azotowych oraz wieloskładnikowych dla sektora rolnictwa i przemysłu. Jej produkty sprzedawane są do ponad 100 krajów. Grupa Azoty dzieli się m.in. na Grupę Azoty (z siedzibą w Tarnowie), Grupę Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” czy Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” .

Historia Grupa Azoty

Grupa Azoty to przedsiębiorstwo z imponującą historią oraz tradycją. Jej początki przypadają na rok 1927, kiedy to z inicjatywy prof. Ignacego Mościckiego, chemika, wynalazcy i późniejszego Prezydenta RP zaczęła się budowa Państwowej Fabryki Związków Azotowych pod Tarnowem. W procesie tworzenia nowej fabryki wziął udział także Eugeniusz Kwiatkowski, chemik, wicepremier, minister przemysłu i handlu oraz minister skarbu II Rzeczypospolitej. Od początku miejsce to charakteryzowało się intensywnym rozwojem i innowacyjnością.

W czasie II wojny światowej przedsiębiorstwo działało pod zarządem niemieckim, pod nazwą Stickstoffwerke Moscice. W tym czasie w zakładzie produkowano związki chemiczne oraz preparaty chemiczne. Fabryka kontynuowała swoją działalność także w burzliwym okresie PRL-u. W latach 70. XX w. Zakłady Azotowe uchodziły za największą fabrykę w województwie tarnowskim. Na początku lat 90. XX wieku przedsiębiorstwo przekształcone zostało w spółkę akcyjną, a od czerwca 2008 roku trafiło na Giełdę Papierów Wartościowych.

W 2010 roku Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach kupiły znaczący pakiet akcji Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Natomiast w 2011 roku nabyły kolejne 41% akcji. Dzięki temu stworzyły wielki, dynamicznie działający system chemiczny w Polsce. Jeszcze tego samego roku spółka stała się właścicielem 66% akcji Zakładów Chemicznych Police, a rok później Zakłady Azotowe w Tarnowie połączyły się z Zakładami Azotowymi w Puławach, tworząc tym samym Grupę Azoty. Pod tą nazwą funkcjonują od kwietnia 2013 roku.

Spółka cały czas prężnie się rozwija i inwestuje w nowe projekty. W ostatnich latach między innymi otworzyła Wytwórnię Poliamidu II, wcieliła w życie projekt Instalacji Granulacji Mechanicznej II, inwestycja ta wyniosła 141 mln złotych. Grupa Azoty stworzyła także Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym specjaliści prowadzą nowatorskie prace badawcze oraz przeprowadzają liczne testy analityczne. Centrum składa się z 47 kompleksowo wyposażonych sal laboratoryjnych oraz hala półtechnik. Spółka intensywnie rozwija się również na rynku europejskim, czego wyrazem jest zakup w 2018 roku Grupy Compo Expert, jednego z liderów światowego rynku nawozów specjalistycznych. W 2021 roku Grupa Azoty przedstawiła swoją strategię do 2030 roku, która duży nacisk kładzie na zmiany klimatyczno-energetyczne, uwzględnia także wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Najważniejszym projektem, zamieszonym w strategii spółki są tak zwane „Zielone Azoty”, skupiając się na trzech najważniejszych aspektach: zielone produkty, zielone technologie oraz zielona organizacja. W październiku bieżącego roku Grupa Azoty podpisała także porozumienie z Polską Grupą Zbrojeniową, połączenie sił tworzy nowe perspektywy w rozwoju technologicznym i produkcji.

Oferta firmy Grupa Azoty

Grupa Azot posiada szeroką ofertę wysokiej jakości produktów, między innymi są to nawozy, środki wspomagające wzrost roślin, ale także tworzywa sztuczne, chemia spożywcza i techniczna czy folie oraz opakowania.
Jeden z głównych segmentów produkcji fabryki stanowią cenione od lat, zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby prywatne nawozy wieloskładnikowe i azotowe, w tym nawozy azotowe z zawartością siarki oraz nawozy płynne. To właśnie nawozy stanowią jeden z głównych filarów współczesnego rolnictwa. Wysoka jakoś produktów znalazła swoje odzwierciedlenie w rankingach. Na rynku europejskim Grupa Azoty zajmuje drugie miejsce w produkcji nawozów wieloskładnikowych i trzecie w grupie nawozów azotowych oraz nawozów płynnych. Nawozy wytwarzane są w procesach, opartych nie na metodach fizycznych, takich jak zgniatanie, mielenie czy mieszanie, ale na produkcji, bazującej na zachodzących procesach chemicznych. Nawozy, produkowane przez Grupę Azoty posiadają liczne zalety. Przede wszystkim dzięki nim, rolnicy mogą spełnić podstawowe prawo agrotechniczne (prawo minimum von Liebiga) które mówi o tym, że wielkość plonów roślin jest zależna od składnika pokarmowego występującego w glebie w najmniejszej ilości. Nawozy pozytywnie wpływają na rozwój systemu korzeniowego i wykorzystanie zasobów mineralnych oraz wody przez rośliny. Rolnicy stosujący te nawozy, otrzymują szybkie efekty, przy ekonomicznym wykorzystaniu produktu. Nawozy, które znajdują się w ofercie firmy zawierają pożądane, deficytowe drugorzędne składniki pokarmowe: siarkę i magnez, a wiele z nich także często deficytowy bor. Ponad to produkty pozbawione zostały mechanicznych zanieczyszczeń, co pozytywnie wpływa na ich efektywność i długotrwałość. Nawozy wieloskładnikowe, do których należą między innymi Polifoska® czy Amofoska®, charakteryzuje jednorodny skład każdej granuli, bardzo dobra przyswajalność oraz poziom koncentracji czystych składników w masie nawozów. Z kolei najczęściej stosowane nawozy azotowe, takie jak między innymi Mocznik Puławski czy Mocznik Puławy z Inhibitorem ureazy wykazują uniwersalne działanie. W ofercie Grupy Azoty znajdziemy także nawozy azotowe z siarką, należy do nich Siarczan amonu Pulsar, używany głównie do upraw o dużym zapotrzebowaniu na siarkę. Jak zapewniają specjaliście to właśnie siarka stanowi niezbędnym składniki dla życia roślin. Badania jasno wskazują, że nawożenie siarką pozytywnie wpływa na jakość ziaren pszenicy, poprawia również efektywne wykorzystanie azotu oraz fosforu.

Nowoczesna technologia nawozów Grupy Azoty została opracowana przy uwzględnieniu wszelkich detali, dlatego bardzo ważne, aby wybierając te produkty, pamiętać o bezwzględnym stosowaniu się do instrukcji, zamieszczonej przez producenta na etykiecie. Należy pamiętać, że w przypadku dobrania złej dawki, bądź nieodpowiedniej częstotliwości podawania nawozu, efekt może okazać się przeciwny do zamierzonego.

Produkty Grupa Azoty

Grupa Azoty w ofercie posiada wiele nawozów, niezbędnych w rolnictwie. Do najbardziej popularnych nawozów należy Siarczan amonu Pulsar. Produkt występuje w formie amonowej, co zapobiega wymywaniu w głąb ziemi i dłużej dostarcza roślinom niezbędnych do wzrostu składników. Kolejny produkt z oferty to higroskopijny, rozpuszczający się w wodzie Mocznik Puławski. W ofercie Grupy Azoty znajdziemy także nadający się zarówno do użytku przedsiewnego, jak i pogłównego, Mocznik Puławy z Inhibitorem ureazy.

Siarczan Amonu Pulsar

Jednym z najczęściej wybieranych przez rolników nawozów jest Siarczan Amonu Pulsar. Produkt ten należy do grupy nawozów azotowo-siarkowych. To uniwersalny nawóz o szerokim zastosowaniu. W swoim składzie zawiera azot - 20,8 procent oraz siarkę - 24,2 procent. Nawóz doskonale sprawdzi się przy nawożenia roślin ozimych i jarych. Stanowi doskonały wybór dla roślin siarkolubnych. Producenci zalecają stosować go wiosną, pogłównie w roślinach ozimych, szczególnie w rzepaku ozimym i zbożach ozimych. Z kolei w przypadku roślin jarych nawóz powinno używać się przedsiewnie, wiosną. Siarczan Amonu Pulsar doskonale nada się również do nawożenia roślin kwaśnolubnych, do których należą między innymi: iglaki, borówki, azalie, rododendrony, magnolie czy wrzosy.

Produkt jest dostępny w formie białych, szaro-beżowych lub szarych kryształów. Dzięki sypkiej konsystencji, bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, co stanowi duży atut w momencie bezpośredniego użytku na polu. Rolnicy decydujący się na ten nawóz, wskazują na szereg korzyści, jakie dzięki niemu otrzymują. Siarczan Amonu Pulsar ma duży wpływ na lepszą wielkość oraz jakość plonu. Zawarta w nawozie siarka znacząco oddziałuje na efektywność pobierania, a następnie wykorzystywania przez rośliny azotu, fosforu i niektórych mikroelementów, takich jak miedź, cynk, żelazo i bor. Nawóz wypełnia ziarna oraz znacznie wydłuża czas wegetacji. Produkt znacznie polepsza wartość technologiczną plonów, wpływa na jakość oraz zawartość białek i aminokwasów w roślinach. Dużym atutem Siarczanu Amonu Pulsar jest również to, że nie wnika szybko w głąb ziemi, tylko stopniowo jest pobierany przez rośliny, dłużej dostarczając im dobroczynnych właściwości. Ma także pozytywny wpływ na ukorzenienie roślin. Nawóz jest w pełni ekologiczny, nie ulega biokumulacji (kumulowanie zanieczyszczeń, związków chemicznych i pierwiastków), jest biodegradowalny, co oznacza, że zostaje rozłożony przez mikroorganizmy na substancje występujące naturalnie w przyrodzie.

Należy pamiętać, aby wysokość dawek oraz terminy aplikacji nawozu zaplanować z szczególnym uwzględnieniem zapotrzebowanie roślin na siarkę.

Mocznik Puławski

Kolejnym nawozem azotowym, polecanym przez specjalistów jest Mocznik Puławski. To jeden z najbardziej uniwersalnych nawozów, zawierający aż 46 procent azotu. To właśnie azot stanowi jeden z trzech podstawowych składników pokarmowych dla roślin, obok fosforu i potasu, i jest wymagany do ich prawidłowego wzrostu oraz rozwoju. Azot jest także niezbędny do syntezy między innymi białek. Mocznik Puławski występuje w formie białych granulek. Mocznik Puławski stosuje się do nawożenia wszystkich roślin uprawnych. Producenci zalecają stosować nawóz wiosną do przedsiewnego nawożenia roślin jarych, tj. kukurydzy, słonecznika, zbóż jarych, oraz pogłównego nawożenia roślin ozimych, w tym zbóż ozimych i rzepaku ozimego. Mocznik Puławski świetnie sprawdzi się także przy uprawie roślin okopowych, bobowatych, znajdzie swoje zastosowanie również w gospodarstwach warzywniczych, kwiatowych, przy hodowli drzew i krzewów owocowych oraz trawników.
Uniwersalność nawozu sprawia, że świetnie nadaje się do użytkowania na wszystkich typach gleb, wyjątek stanowią te o bardzo wysokim odczynie kwaśnym, zasadowym oraz gleby świeżo zwapnowane. Można go używać w formie oprysku drobnokroplistego. Produkt aplikuje się go dolistnie lub posypowo. Dzięki higroskopijnej strukturze, produkt doskonale rozpuszcza się w wodzie. Mocznik Puławski jest pozbawiony zanieczyszczeń mechanicznych, co wpływa korzystnie na jego jakość oraz długotrwałość.

Mocznik Puławski wyróżnia się zawartością, wysoko skoncentrowanego azotu w formie amidowej, o długim okresie działania. W szybki i skuteczny sposób odżywia rośliny. Do jego produkcji użyto specjalnego środka, który zapobiega zbrylaniu, zapewniając tym samym doskonałą sypkość. Dużym atutem tego produktu jest również to, że wykazuje kompatybilność z innymi nawozami sypkimi.

Należy pamiętać, aby wysokość dawek oraz terminy aplikacji nawozu zaplanować z szczególnym uwzględnieniem zapotrzebowanie roślin na azot.

Mocznik Puławy z Inhibitorem ureazy

Dla upraw wymagających dużej ilości azotu idealnym rozwiązaniem okaże się nawóz Mocznik Puławy z Inhibitorem ureazy. To nawóz azotowy, występujący w formie białych granulek. Zawiera aż 46 procent azotu amidowego. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom, świetnie nadaje się do stosowania na wszystkich typach gleb, nie sprawdzi się jedynie na glebach o bardzo wysokim odczynie kwaśnym, zasadowym oraz glebach świeżo zwapnowanych. Mocznik Puławy z Inhibitorem ureazy używa się do roślin uprawy polowej, gruntów zielonych, gospodarstw warzywniczych, kwiatowych, drzewa i krzewów owocowych oraz trawników. Producenci zalecają nawożenie pszenicy ozimej, jarej, jęczmienia jarego oraz kukurydzy na wiosnę, z kolei rzepaku ozimego na wiosnę lub jesień.

Charakterystyczne dla Mocznika Puławy z Inhibitorem ureazy jest zawartość wysoko skoncentrowanego azotu w formie amidowej (ulega długiemu rozkładowi w glebie i musi przeistoczyć się do formy amonowej, a w dalszej kolejności może przejść do formy azotanowej), o długim czasie działania. To właśnie azot pełni kluczową rolę w rolnictwie. Nawozy azotowe wpływają korzystnie na wydajność upraw, aktywują je do wzrostu oraz dostarczają niezbędne składniki odżywcze, których brakuje w glebie. Dodatkowo Mocznika Puławy z Inhibitorem ureazy jest pozbawiony zanieczyszczeń mechanicznych, co wpływa korzystnie na jego długotrwałość. Dzięki swojej higroskopijnej strukturze, z łatwością rozpuszcza się w wodzie. Nawóz odznacza się wyjątkową sypkością, dzięki zawartemu środkowi, zapobiegającemu zbrylanie. Dodatkowo wykazuje kompatybilność z innymi nawozami sypkimi. Produkt został przystosowany do użytku także w formie opryskowej.

Warto zaznaczyć, że tak jak wszystkie nawozy Grupy Azoty produkt jest zgodny z wymaganiami technicznymi załącznika I Rozporządzenia (WE) nr 2003/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 IX 2003 w sprawie nawozów potwierdzone Certyfikatem Zgodności (NAWÓZ WE) wydanym przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie