Ogórek konserwowy Corveta mieszaniec F1 5g ST - Warzywa działka - Hobbystyczne - Nasiona - dlaroslin.pl
PRZY ZAKUPIE POWYŻEJ 4000 ZŁ UDZIELAMY RABATU 2%*
PRZY ZAKUPIE POWYŻEJ 4000 ZŁ UDZIELAMY RABATU 2%

Warzywa działka

Wysyłka kurierska od 13zł

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg >1000zł

Wyszukiwarka środków ochrony roślin

Wyszukiwarka nawozów

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


Nowy Ogorek gruntowy Corveta.jpg Zobacz większe

Ogórek konserwowy Corveta mieszaniec F1 5g ST

454787

WerbAna

szt.

Ogórek odmiana Corveta jest wczesna oraz bardzo plenna, która tworzy ciemnozielone owoce, o delikatnej skórce, cylindryczne. Ogórki są bardzo smaczne.

Więcej szczegółów

3,50 zł brutto

Więcej informacji

Ogórek Corveta 5G

Ogórek odmiana Corveta jest wczesna oraz bardzo plenna, która tworzy ciemnozielone owoce, o delikatnej skórce, cylindryczne. Ogórki są bardzo smaczne z rzadko rozsianymi brodawkami z białymi kolcami.
Owoce tej odmiany nie posiadają goryczy. Odmiana odporna jest na wirusa mozaiki ogórka, parcha dyniowatych, mączniaka prawdziwego, wirus żółtej mozaiki cukinii i wirusa żółtej mozaiki ogórka. Dzięki czemu można znaczne ograniczyć zabiegi ochronne. Odmiana polecana jest do kwaszenia,a także do przygotowywania przetworów – konserwowania.

Ogórek w 96% składa się z wody. Ogórki nie są zasobne w witaminy i minerały. Znajdziemy w nich niewielkie ilości witaminy C, K1 i witamin z grupy B, a także niewielkie ilości potasu, magnezu, miedzi i manganu.
Najwięcej cennych substancji znajduje się w skórce ogórka dlatego ogórki pochodzące z biologicznych upraw zaleca się spożywać razem ze skórką.
Ze względu na małą wartość kaloryczną i pomaganiu w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu są doskonałym składnikiem diet odchudzających oraz oczyszczających z toksyn. Dzięki zawartości potasu ogórki poleca się przy wszystkich rodzajach chorób dróg moczowych, chorobach serca, którym towarzyszy opuchlizna i przy reumatyzmie. Zaleca się je ponadto przy zaparciach i cukrzycy. Lecznicze właściwości mają także pestki z ogórka. Można je wykorzystać do przygotowania naparu przeciwko zapaleniu nerek i zatrzymaniu moczu.
Za gorzki posmak ogórków odpowiada kukurbitacyna, która ma działanie antyrakowe. Gorzki smak zwiększa się, jeśli podczas uprawy ogórka pojawiają się długie okresy suszy, wahania temperatury oraz jeśli gleba jest uboga w azot.

Cechy warzyw:
 • odmiana wczesna,
 • cechuje ją plenność,
 • odporna na choroby.
 • Ważna informacja!!

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.


  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów