Mover 75 WG 240G piroksysulam - Cena i opinie | Kup w dlaroslin.pl

Herbicydy wiosenne

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


Nowy Mover 75 WG 240G piroksysulam Zobacz większe

Mover 75 WG 240G piroksysulam

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza Inagri sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

92621

Basf (zobacz ofertę producenta)

szt.

Mover 75 WG:
 • wiosenny herbicyd selektywny
 • działanie układowe
 • stosowany nalistnie
 • w uprawie pszenica ozimej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego
 • skład: piroksysulam – 75 g/kg
 • dawkowanie: 100 - 250 g/ha
 • Więcej szczegółów

  Udostępnij produkt

  Cena brutto:

  182,00 zł

  Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

  W magazynie. Wysyłka 24h

  Więcej informacji

  MOVER 75 WG

  OPAKOWANIE: 240 G
  WIOSENNY HERBICYD SELEKTYWNY DO ZBÓŻ, O DZIAŁANIU UKŁADOWYM W ZWALCZANIA CHWASTÓW JEDNOLIŚCIENNYCH I NIEKTÓRYCH DWULIŚCIENNYCH


  Mover 75 WG jest to selektywny herbicyd o działaniu układowym w formie granulu do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego, powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i niektórych chwastów dwuliściennych. Środek jest pobierany poprzez liście chwastów, a nastepnie jest przemieszczany w całej roślinie, blokując dzialanie enzymów podczas syntezy aminokwasów. Objawy działania pojawiają się po kilku dniach. Symptomy pojawiają się najpierw w górnych częściach chwastów jako żółknięcie prowadzące do nekroz, zahamowania wzrostu i w konsekwencji zamierania chwastów. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

  Zawartość substancji czynnych środka ochrony roślin Mover 75 WG:
 • piroksysulam (związek z grupy triazolopirymidyn) – 75 g/kg (7,5%).


  Korzyści stosowania oprysku Mover 75 WG:
 • szerokie spektrum zwalczanych chwastów,
 • działanie układowe,
 • środek pobierany jest poprzez liście i szybko przemieszczany w roślinie,
 • powschodowe zwalczanie chwastów jednoliściennych i niektórych chwastów dwuliściennych,
 • wygodna postać granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej,
 • opady deszczu w 1 godzinę po zabiegu nie zmniejszają skuteczności działania środka.

  Mover 75 WG - na jakie chwasty działa? Działanie na chwasty:
  Środek blokuje działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów. W efekcie końcowym następuje zatrzymanie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Widoczne objawy działania pojawiają się po kilku dniach. Symptomy pojawiają się najpierw w górnych częściach chwastów jako chlorozy (żółknięcie) prowadzące do nekroz, zahamowania wzrostu i w konsekwencji zamierania chwastów. Górne liście przybierają zwiędły wygląd. Następnie efekt ten rozszerza się na całą roślinę. Całkowite zaschnięcie i obumarcie roślin w idealnych warunkach wzrostu następuje po 2-3 tygodniach. Gdy procesy życiowe chwastu są spowolnione z powodu mniej sprzyjających warunków np. niższe temperatury powietrza, pełen efekt chwastobójczy może się pojawić dopiero po 6-9 tygodniach. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5oC. Środek najskuteczniej niszczy wrażliwe chwasty dwuliścienne znajdujące się w fazie 2-6 liści (rozety), życice i wyczyniec polny do początku fazy krzewienia tych chwastów, a miotłę zbożową do końca fazy krzewienia.

  Dawka 100-120 g/ha:
  Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, rumian polny, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity
  Chwasty średnio wrażliwe: bodziszek drobny, fiołek polny, jasnota purpurowa, mak polny, niezapominajka polna, przytulia czepna
  Chwasty odporne: chaber bławatek

  Dawka: 250 g/ha
  Chwasty wrażliwe: wyczyniec polny, życica trwała


  Dawkowanie herbicydu Mover 75 WG - jak stosować?:
  Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime
  Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 250 g/ha + adiuwant np. Atpolan Bio 80 EC 1 l/ha lub Olstick 90 EC 1 l/ha
  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 100 - 250 g/ha + adiuwant np. Atpolan Bio 80 EC 1 l/ha lub Olstick 90 EC 1 l/ha
  Termin stosowania: Środek stosować wiosną po ruszeniu wegetacji roślin od fazy początku krzewienia do fazy pierwszego kolanka zbóż (BBCH 21-31), na chwasty w trakcie intensywnego wzrostu.
  Zalecana ilość wody: 150-300 l/ha
  Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

  Następstwo roślin i okres karencji:

  W przypadku wcześniejszego zaorania plantacji potraktowanej środkiem (w wyniku uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby lub szkodniki) na polu tym można uprawiać zboża lub kukurydzę, jednak nie wcześniej niż po 6 tygodniach od zastosowania produktu i po zaoraniu plantacji na głębokość co najmniej 15 cm.
  Po zbiorze rośliny uprawnej, jesienią tego samego roku lub wiosną kolejnego roku kalendarzowego można uprawiać: zboża, kukurydzę, życice, buraki cukrowe, gorczycę, ziemniaki, słonecznik, fasolę (fasola zwykła), peluszkę, koniczynę inkarnatkę, rzepak ozimy i rzepak jary. W kolejnych latach można uprawiać wszystkie rośliny.

  Okres karencji: 60 dni (okres karencji zawiera się w okresie wegetacji) .

  Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia, w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane następczo: 42 dni, przy czym należy uwzględnić następstwo roślin.


  UWAGA WAŻNE:

  1. Środek stosować wyłącznie z przebadanym i zatwierdzonym adiuwantem (środkiem wspomagającym): np. Atpolan Bio 80 EC w dawce 1 l/ha lub Olstick 90 EC w dawce 1 l/ha.
  2. Środek w dawce 120 g/ha stosować do zwalczania miotły zbożowej i chwastów dwuliściennych na plantacjach silnie zachwaszczonych oraz na chwasty bardziej zaawansowane w rozwoju.
  3. Środek w dawce 250 g/ha stosować do zwalczania wyczyńca polnego i życic.
  4. Nie stosować z dolistnymi nawozami azotowymi.
  5. Należy uwzględniać 7-dniową przerwę między zastosowaniem środka Mover 75 WG a aplikacją dolistnych nawozów azotowych.
  6. W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. przymrozków, dużych różnic temperatur między nocą a dniem) na roślinach uprawnych mogą pojawić się przejściowe przebarwienia i zahamowania wzrostu, które nie mają negatywnego wpływu na plon.
  7. Środek wnika do rośliny w ciągu 1 godziny od zastosowania. Opady deszczu po tym okresie czasu nie wpływają ujemnie na działanie środka


  Środka nie stosować:
  - na rośliny mokre, osłabione lub uszkodzone przez szkodniki, choroby, zalanie lub przymrozki;
  - w zbożach z wsiewką roślin bobowatych i/lub traw;
  - gdy minimalna temperatura w dniu zabiegu oraz przez 6 kolejnych dni wynosi 5oC lub mniej;
  - w temperaturze powietrza poniżej 5oC i powyżej 25oC;
  - w czasie nadmiernej suszy;
  - po nocnych przymrozkach oraz przed spodziewanymi przymrozkami.

  Okres ważności: 2 lata od daty produkcji.
 • Zamienniki Mover 75 WG 240G piroksysulam

  Ważna informacja

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie  o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.

  Przeznaczenie

  Pszenica ozima Tak
  Pszenżyto ozime Tak
  Żyto ozime Tak
  Chwastobójczy Tak
  Nalistne Tak
  Na chwasty jednoliścienne tak
  Na chwasty dwuliścienne Tak
  Działanie systemiczne (układowe)
  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów

  Opinie

  Co mówią nasi klienci:

  Kategorie