Baristo 500 SC 0,5L napropamid - Cena i opinie | Kup w dlaroslin.pl

Herbicydy wiosenne

Rabat 2% za zakupy powyżej 3000 zł, nie dotyczy materiału siewnego, sadzeniaków, niektórych nawozów i produktów przecenionych

Darmowa przesyłka 1 paczki do 30kg przy zamówieniu pow. 1000zł

Promocje

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane


Obniżka! Baristo 500 SC 0,5L napropamid Zobacz większe

Baristo 500 SC 0,5L napropamid

567461

INNVIGO (zobacz ofertę producenta)

szt.

Wybierz wariant

Cena brutto:

39,90 zł

42,40 zł brutto

-2,50 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

W magazynie. Wysyłka 24h
Kup do 14.30 - wysyłka dziś

Więcej informacji

BARISTO 500 SC

POJEMNOŚĆ: 0,5 L
PREPARAT CHWASTOBÓJCZY DO DOGLEBOWEGO ZWALCZANIA CHWASTÓW DWULIŚCIENNYCH W RZEPAKU OZIMYM, KAPUŚCIE GŁOWIASTEJ, KALAFIORZE, TRUSKAWCE


Baristo 500 SC to herbicyd selektywnym o działaniu układowym, stosowanym doglebowo, będącym koncentratem w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w uprawie rzepaku ozimego, kapusty głowiastej, kalafiora, truskawki
Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna napropamid zaliczana jest do grupy K3.

Zawartość substancji czynnej Baristo 500 SC:

 • napropamid - (związek z grupy amidów) - 500 g/l (47,22 %)

  Korzyści ze stosowania Baristo 500 SC:

 • skuteczna likwidacja jednorocznych chwastów dwuliściennych
 • działa jesienią i wiosną (dzięki działaniu doglebowemu)
 • najskuteczniej niszczy chwasty w okresie ich kiełkowania
 • bezpieczeństwo stosowania dla najmłodszych, nowo zakładanych plantacji

  Działanie na chwasty Baristo 500 SC:

  Środek Baristo 500 SC zawiera substancję czynną zaliczaną do inhibitorów syntezy kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach co prowadzi do zahamowania syntezy kutyny i wosku kutykularnego dzięki czemu kiełki lub młode siewki pozbawione są warstwy chroniącej przed działaniem warunków zewnętrznych.
  Środek wnika do rośliny poprzez okrywę nasienną, korzenie lub liścienie. Najskuteczniej niszczy chwasty w okresie ich kiełkowania, natomiast nie działa na chwasty znajdujące się w późniejszych fazach rozwojowych.
  Środek niszczy nie tylko chwasty wschodzące jesienią, ale również chwasty wschodzące wiosną. Chwasty wschodzące podczas bezdeszczowej pogody są niszczone po wystąpieniu opadów.

  a) Stosowanie środka pojedynczo
  Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, maruna bezwonna, rdestówka powojowata, rumian polny, tasznik pospolity
  Chwasty średniowrażliwe: chaber bławatek, iglica pospolita, tobołki polne
  Chwasty średnioodporne: przytulia czepna
  Chwasty odporne: fiołek polny, mak polny

  b) Stosowanie środka w mieszaninie zbiornikowej
  Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, komosa biała, mak polny, maruna bezwonna, przytulia czepna, rdestówka powojowata, rumian polny, tasznik pospolity, tobołki polne
  Chwasty średniowrażliwe: fiołek polny

  Zastosowanie środka Baristo 500 SC:

  Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.

  Rzepak ozimy
  a) stosowanie środka pojedynczo
  Termin stosowania: środek stosować jesienią, przed siewem rośliny uprawnej, na wilgotną, dobrze uprawioną glebę (bez grud).
  UWAGA: Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu wymieszać środek z glebą broną na głębokość do 3 cm, a następnie wysiać rzepak.
  Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,4 l/ha lub

  b) stosowanie środka Baristo 500 SC w mieszaninie zbiornikowej w celu zwiększenia spektrum chwastobójczego
  Termin stosowania: środek stosować jesienią, najpóźniej do 3 dni po siewie na wilgotną, dobrze uprawioną glebę (bez grud)
  Maksymalna / zalecana dawka środka dla jednorazowego zastosowania: Baristo 500 SC - 2,0 l/ha + Efector 360 CS lub Koncept 360 CS lub Boa 360 CS - 0,16 l/ha + Metax 500 SC lub Mezzo 500 SC lub Mezotop 500 SC - 1,0 l/ha.

  Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
  Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.
  W przypadku stosowania w mieszaninie zbiornikowej należy uwzględnić i przestrzegać również ograniczeń zawartych w etykietach pozostałych środków ochrony roślin wchodzących w skład takiej mieszanki.

  Stosowanie środka ochrony roślin w uprawach i zastosowaniach małoobszarowych

  Odpowiedzialność za skuteczność działania i fitotoksyczność środka ochrony roślin stosowanego w uprawach małoobszarowych ponosi wyłącznie jego użytkownik.

  Kapusta głowiasta biała
  Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2 l/ha.
  Termin stosowania: środek stosować przed siewem/sadzeniem. Bezpośrednio po zabiegu wymieszać środek z glebą na głębokość 2-3 cm.
  Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
  Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

  Kalafior
  Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2 l/ha.
  Termin stosowania: środek stosować przed siewem/sadzeniem. Bezpośrednio po zabiegu wymieszać środek z glebą na głębokość 2-3 cm.
  Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
  Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

  Truskawka
  Na nowo założonych plantacjach środek stosować około 4 miesiące po posadzeniu (po zbiorze owoców w fazie gdy stare liście zamierają BBCH 97).
  Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,6 l/ha
  Na plantacjach jednorocznych i starszych środek stosować wiosną po ruszeniu wegetacji (BBCH 12-17).
  Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,6 l/ha.
  Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,8 - 3,6 l/ha.
  Zalecana ilość wody: 300 l/ha.
  Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

  Uwaga:
  Jeżeli zachodzi konieczność wykonania zabiegów pielęgnacyjnych po opryskiwaniu, gleby nie spulchniać poza głębokość, na którą wprowadzono środek.

  Następstwo roślin:

  Środek rozkłada się w okresie wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. Po zastosowaniu środka w dawce 2,4 l/ha i po zbiorze rzepaku w normalnym terminie oraz po zastosowaniu środka w dawce 3,6 l/ha w truskawce, w następnym sezonie można uprawiać wszystkie gatunki roślin, jednak nie wcześniej niż 180 dni od ostatniego zastosowania środka. Przed siewem rośliny uprawnej konieczna jest orka na głębokość 20 cm.
  W przypadku wcześniejszej likwidacji plantacji na którą zastosowano środek (np. w wyniku uszkodzenia roślin przez mrozy, szkodniki lub choroby) na polu tym można uprawiać rośliny, do odchwaszczania których zaleca się przedmiotowy środek ochrony roślin (agrest, malina, pomidor z rozsady, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, porzeczka biała, rzepak, kapusta, kalafior, truskawka).W roślinach uprawianych następczo po wcześniej zlikwidowanej plantacji nie można stosować w tym samym okresie wegetacyjnym żadnych herbicydów zawierających napropamid. Podczas stosowania środka w mieszaninie z innymi herbicydami należy przestrzegać zaleceń następstwa roślin dla środków ochrony roślin wchodzących w skład mieszaniny.
  W przypadku stosowania w mieszaninie zbiornikowej należy uwzględnić i przestrzegać również ograniczeń zawartych w etykietach pozostałych środków ochrony roślin wchodzących w skład takiej mieszaniny.

  Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane następczo: 180 dni.


  Okres ważności: – 3 lata.


  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin.
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
 • Ważna informacja

  Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. z 2020r., poz.2097). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w ww. ustawie  o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych.
  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania danego środka ochrony roślin.

  Przeznaczenie

  Truskawka Tak
  Kapusta Tak
  Kalafior Tak
  Rzepak Tak
  Chwastobójczy Tak
  Doglebowe Tak
  Nalistne Tak
  Na chwasty dwuliścienne Tak
  Działanie doglebowe
  
  Dlaczego warto
  u nas kupować?
  Zaufane opinie
  ceneo.pl

  Sprawdź jak inni nas oceniają

  Zobacz opinie
  Nasze
  wyróżnienia
  Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
  Jesteśmy do Państwa

  dyspozycji od poniedziałku do piątku
  tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
  tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
  sklep@dlaroslin.pl

  Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

  Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
  ul. Wojska Polskiego 136
  woj. łódzkie
  NIP: 8272126848

  Zamów

  Kategorie