Co to jest Elatus Era? - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Co to jest Elatus Era?

Co to jest Elatus Era?

Elatus Era to popularny środek, który z uwagi na swoje właściwości jest wykorzystywany jako preparat grzybobójczy. Wykorzystuje się go zarówno jako narzędzie o działaniu prewencyjnym (jego użycie pozwala zapobiec pojawieniu się grzybów), jak i w celu pozbycia się grzybów, które już nawiedziły daną uprawę.

Jak działa Elatus Era?

Silne działanie preparatu Elatus Era warunkuje skład tego środka chemicznego – jest on mieszaniną złożoną m.in. z następujących składników:

 • benzowindyflupyr,
 • protiokonazol,

Składniki, które są zawarte w płynie, wnikają w rośliny, w tym w szczególności w tkanki liści oraz warstwę woskową, następnie zaś docierają do pozostałych części (m.in. łodyg). Dzięki temu zapewniona jest ochrona całej rośliny przed szkodliwym działaniem grzybów.

Czynniki te sprawiają, że płyn może być z powodzeniem stosowany w przypadku uprawy pszenicy (zarówno jarej, jak i ozimej) czy żyta ozimego. W długiej perspektywie pozytywnie wpływa on na uprawę. Co ważne, jest to wpływ kompleksowy; z jednej bowiem strony preparat ten pozwala uchronić hodowane okazy przed zniszczeniem przez choroby (ramularia, fuzarioza kłosów, rynchosporioza, plamistość siatkowa itp., rdza jęczmienna to tylko niektóre z nich), ale także – co jest równie istotne – wpływa korzystnie na obfitość (mowa jest wówczas o efekcie plonotwórczym).

To, ile preparatu powinno się stosować, zależy w dużej mierze od rodzaju uprawianego zboża. Zasadniczo jednak maksymalna dopuszczalna (zalecana) dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 1 litr na hektar.

Jak używać Elatus Era – wskazówki          

Poprawne korzystanie z Elatus Era jest niezbędne dla uprawy – błędy w tym zakresie mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia uprawianych roślin.

Opisywany środek grzybobójczy rozprowadza się po uprawie zazwyczaj przy użyciu opryskiwaczy, tzn. pojazdów ciągnikowych lub samobieżnych. Po wlaniu płynu do maszyny opryskującej należy dokładnie wymieszać płyn (wyjątkiem są sytuacje, w których korzystamy z urządzeń wyposażonych w mieszadła hydrauliczne).

Jeszcze przed pierwszym użyciem z Elatus Era należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną przez producenta na opakowaniu preparatu. Oprócz tego trzeba również znać zasady korzystania z urządzenia opryskującego, a przypadku kontaktu z ciałem – szybko przemyć podrażniony obszar z użyciem chłodnej wody. • 288,00 zł W magazynie

  Elatus Era to: innowacyjny środek grzybobójczy do stosowania w zbożach ozimych i jarych, do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego i wyniszczającego w pszenicy ozimej i jarej, jęczmieniu ozimym i jarym, pszenżycie ozimym i życie ozimym skład: benzowindyflupyr 75 g/l, protiokonazol 150 g/l dawka: 1 l/ha

  288,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h
 • 1 432,00 zł W magazynie

  Elatus Era to: innowacyjny środek grzybobójczy do stosowania w zbożach ozimych i jarych, do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego i wyniszczającego w pszenicy ozimej i jarej, jęczmieniu ozimym i jarym, pszenżycie ozimym i życie ozimym skład: benzowindyflupyr 75 g/l, protiokonazol 150 g/l dawka: 1 l/ha

  1 432,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h

Data ostatniej aktualizacji artykułu: 2023-01-30

Udostępnij post:


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Opinie

Co mówią nasi klienci:

Kategorie