E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Elatus Era?

Elatus Era to popularny środek, który z uwagi na swoje właściwości jest wykorzystywany jako preparat grzybobójczy. Wykorzystuje się go zarówno jako narzędzie o działaniu prewencyjnym (jego użycie pozwala zapobiec pojawieniu się grzybów), jak i w celu pozbycia się grzybów, które już nawiedziły daną uprawę.

Jak działa Elatus Era?

Silne działanie preparatu Elatus Era warunkuje skład tego środka chemicznego – jest on mieszaniną złożoną m.in. z następujących składników:

  • benzowindyflupyr,
  • protiokonazol,

Składniki, które są zawarte w płynie, wnikają w rośliny, w tym w szczególności w tkanki liści oraz warstwę woskową, następnie zaś docierają do pozostałych części (m.in. łodyg). Dzięki temu zapewniona jest ochrona całej rośliny przed szkodliwym działaniem grzybów.

Czynniki te sprawiają, że płyn może być z powodzeniem stosowany w przypadku uprawy pszenicy (zarówno jarej, jak i ozimej) czy żyta ozimego. W długiej perspektywie pozytywnie wpływa on na uprawę. Co ważne, jest to wpływ kompleksowy; z jednej bowiem strony preparat ten pozwala uchronić hodowane okazy przed zniszczeniem przez choroby (ramularia, fuzarioza kłosów, rynchosporioza, plamistość siatkowa itp., rdza jęczmienna to tylko niektóre z nich), ale także – co jest równie istotne – wpływa korzystnie na obfitość (mowa jest wówczas o efekcie plonotwórczym).

To, ile preparatu powinno się stosować, zależy w dużej mierze od rodzaju uprawianego zboża. Zasadniczo jednak maksymalna dopuszczalna (zalecana) dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 1 litr na hektar.

Jak używać Elatus Era – wskazówki          

Poprawne korzystanie z Elatus Era jest niezbędne dla uprawy – błędy w tym zakresie mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia uprawianych roślin.

Opisywany środek grzybobójczy rozprowadza się po uprawie zazwyczaj przy użyciu opryskiwaczy, tzn. pojazdów ciągnikowych lub samobieżnych. Po wlaniu płynu do maszyny opryskującej należy dokładnie wymieszać płyn (wyjątkiem są sytuacje, w których korzystamy z urządzeń wyposażonych w mieszadła hydrauliczne).

Jeszcze przed pierwszym użyciem z Elatus Era należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną przez producenta na opakowaniu preparatu. Oprócz tego trzeba również znać zasady korzystania z urządzenia opryskującego, a przypadku kontaktu z ciałem – szybko przemyć podrażniony obszar z użyciem chłodnej wody.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie