Co to jest Actellic 500 EC? - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Co to jest Actellic 500 EC?

Co to jest Actellic 500 EC?

Actellic 500 EC to środek owadobójczy, przeznaczony do dezynsekcji przestrzeni magazynowych, w których przechowywany jest materiał siewny oraz nasiona przeznaczone do celów spożywczych i na paszę. Zawiera sprawdzony i niezawodny składnik aktywny z grupy związków fosforoorganicznych — pirymifos metylowy. Charakteryzuje się szerokim spektrum działania i skutecznie chroni ziarno przed insektami. Preparat jest rekomendowany do użytku profesjonalnego.

Jak działa Actellic 500 EC?

Preparat Actellic 500 EC jest  insektycydem łączonym – wykazuje jednocześnie działanie gazowe, kontaktowe i żołądkowe. Oznacza to, że może wnikać do organizmu owada przez drogi oddechowe, powierzchnię ciała i przewód pokarmowy. Doskonale radzi sobie z powszechnie występującymi szkodnikami magazynowymi. Stosuje się go do eliminacji takich insektów, jak:

 • spichrzel surinamski
 • trojszyk ulec
 • wołek zbożowy

Te owady są przyczyną gigantycznych strat w magazynach. Zbiory nie tylko padają ofiarą ich żarłoczności, ale także zostają zanieczyszczone przez larwy, odchody i wylinki. W efekcie nie nadają się one ani do siewu, ani na pokarm dla ludzi i zwierząt. Szkodniki potrafią przetrwać w niesprzyjających warunkach i szybko się namnażają. Przed tymi problemami chroni Actellic 500 EC  – działa szybko i już po jednym oprysku zapewnia zbiorom bezpieczeństwo.

Preparat z dużą skutecznością chroni ziarna pszenicy, jęczmienia, pszenżyta i owsa przed szkodami, jakie powodują żarłoczne owady. Eliminuje on dorosłe osobniki oraz larwy. W pustych pomieszczeniach działa także prewencyjnie, ponieważ odstrasza owady i zapobiega ponownemu pojawieniu się szkodników. Jego stosowanie zapewnia długotrwałą ochronę przechowywanego ziarna.

Jak używać Actellic 500 EC — wskazówki

Actellic ma formę płynnego koncentratu o formulacji EC, przeznaczonego do sporządzania emulsji wodnej do stosowania po rozcieńczeniu wodą. Do sporządzenia roztworu użytkowego należy użyć mieszadła hydraulicznego lub mechanicznie wymieszać preparat z wodą. Jego zaletą jest wysoka wydajność – jednorazowa dawka 8 ml/tonę doskonale radzi sobie ze szkodnikami. Stosuje się opryski średnio- lub grubokropliste. Preparat nie nadaje się do opryskiwania zboża składowanego w pryzmie.

Preparat Actellic 500 EC charakteryzuje się dużą toksycznością. Rozprowadza się go za pomocą automatycznych zamgławiaczy lub opryskiwaczy, które nie wymagają obecności operatora. Bezpieczeństwo stosowania wymaga przestrzegania wszystkich zaleceń producenta. Actellic do użytku profesjonalnego jest dostępny w opakowaniach o pojemności 1 l. • 295,00 zł W magazynie

  Actellic 500 EC: środek owadobójczy stosowany w dezynsekcji nasion siewnych, nasion przeznaczonych na konsumpcję oraz pomieszczeń magazynowych potrójne działanie: kontaktowe, żołądkowe i gazowe substancja czynna: pirymifos metylowy 500g/l dawkowanie: dezynsekcja pustych pomieszczeń: 1 litr środka uzupełniony do 10 L wodą na 1000 m2 powierzchni,...

  295,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h
 • 95,00 zł W magazynie

  Actellic 500 EC: insektycyd o potrójnym działaniu: kontaktowym, żołądkowym i gazowym zwalcza wołka zbożowego, spichrzela surynamskiego i trojszyka ulca substancja czynna: pirymofos metylowy - 500 g/l (49,02%) zalecane dawkowanie: nasiona siewne i nasiona przeznaczone do konsumpcji - 8 ml/1 tona nasion, dezysnekcja pustych pomieszczeń - 100 ml/100 m2

  95,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h

Data ostatniej aktualizacji artykułu: 2023-01-24

Udostępnij post:


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie