E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Benevia 100 OD?

Benevia 100 OD to specjalistyczny insektycyd firmy FMC, który występuje w formie koncentratu zawiesiny olejowej. Wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, dzięki czemu efektywnie hamuje ruch i żerowanie szkodników. Środek przeznaczony jest do zwalczania intruzów atakujących warzywa oraz rośliny rolnicze.

Jak działa Benevia 100 OD?

Środek owadobójczy Benevia 100 OD jest innowacyjnym insektycydem o nowatorskim mechanizmie działania oraz szerokim spektrum eliminacji szkodników. Swoje zastosowanie znajduje przy dynamicznym zwalczaniu insektów atakujących warzywa i rośliny rolnicze. Wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe zaś na roślinie działa wgłębnie oraz translaminarne. Produkt charakteryzuje się niezwykłą skutecznością, aktywnie hamując żerowanie szkodników bezpośrednio po aplikacji. Pierwsze efekty widoczne są w postaci paraliżu owadów i zatrzymania ich ruchu już w ciągu kilku godzin od zastosowania insektycydu. Całkowite zamieranie szkodników następuje po około 3-6 dniach od przeprowadzenia zabiegu. Benevia 100 OD zawiera substancję czynną, jaką jest cyjanotraniliprol. Składnik, dzięki unikatowym właściwościom umożliwia likwidację owadów, wykazujących odporność na inne insektycydy. Dodatkowo produkt redukuje stres, a także poprawia wigor roślin w krytycznych okresach wzrostu oraz rozwoju. Prawidłowo zastosowany środek jest w pełni bezpieczny dla owadów pożytecznych i środowiska oraz umożliwia rotację substancji czynnych w sezonie.

Benevia 100 OD najskuteczniej niszczy szkodniki takie jak: stonka ziemniaczana, muszka plamo skrzydła, piętnówka kapustnica, bielinki, mączlik warzywny, bawełnówka egipska, błyszczka jarzynówka, kwieciak malinowiec, śmietka kapuściana, gnatarz rzepakowiec oraz wciornastki.


Jak używać Benevia 100 OD — wskazówki

W celu przyrządzenia zawiesiny trzeba dokładnie ustalić jej potrzebną ilość. Następnie odmierzoną miarkę powinno się wlać do zbiornika opryskiwacza, napełnionego częściowo wodą. Insektycyd należy aplikować z włączonym mieszadłem bądź przygotowaną ciecz użytkową wymieszać w sposób mechaniczny. Zaleca się, aby zawiesinę wykorzystać w ciągu czterech godzin od jej przyrządzenia. Produktu Benevia 100 OD nie wolno mieszać z innymi środkami owadobójczymi. Przyjmuje się, że należy wykonać maksymalnie dwa zabiegi w ciągu trzydziestu dni przeciwko temu samemu szkodnikowi w uprawie. Kolejne pokolenia danej grupy intruzów powinno się już niszczyć innymi insektycydami, wykazującymi odmienne mechanizmy działania. Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie