E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Infinito 687,5 SC?

Infinito 687,5 SC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu stężonej zawiesiny, do zastosowania po rozcieńczaniu wodą, o działaniu systemicznym i wgłębnym. Przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie następujących upraw: ziemniak, ogórek uprawiany w gruncie, cebula, szalotka oraz czosnek. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych i ręcznych.

Jak działa Infinito 687,5 SC?

Infinito 687,5 SC jest preparatem grzybobójczym, swoje właściwości zawdzięcza zawartości następujących substancji aktywnych: pochodnej kwasu karbaminowego — chlorowodorku propamokarbu (625 g/l) oraz związkowi z grupy acylpikolidów – fluopikolidu (62,5 g/l).

Chlorowodorek propamokarbu jest substancją o niskiej toksyczności dla człowieka i zwierząt, ale także o wysokiej skuteczności przeciwgrzybiczej. Substancja ta znana jest szczególnie ze swych właściwości profilaktycznych, a także antysporulacyjnych. Choć wnika do tkanek stosunkowo wolno, to jednak później długo (ok. 4-5 dni) utrzymuje swoje właściwości profilaktyczne. W tym czasie nie dopuszcza do wytworzenia nowych zarodników.

Z kolei flupikolid jest fungicydem o działaniu wgłębnym (translaminarnym). Oznacza to, że preparat działa w miejscu wniknięcia do rośliny. Pozwala to na niszczenie grzybów, nawet gdy zakażenie nastąpiło 2-3 dni przed zabiegiem. Ponadto właściwości te sprawiają, że preparaty o działaniu wgłębnym chronią rośliny także w warunkach występujących opadów atmosferycznych.

Infinito 687,5 SC swoim spektrum działania obejmuje:

- zarazę ziemniaczaną ziemniaków,

- mączniak rzekomy ogórków (zarówno w gruncie, jak i pod osłonami), cebuli i szalotki,

- alternarioza czosnku, szalotki i cebuli.

Jak używać Infinito 687,5 SC — wskazówki

Stosując Infinito 687,5 SC w uprawach ziemniaka należy zastosować maksymalnie 1,6l/ha, powtarzając zabiegi co 7-14 dni (zależy od dawki). Maksymalnie wykonać 4 opryski w sezonie wegetacyjnym. Produkt wykazuje działanie uboczne na alternariozę ziemniaka.

W wypadku upraw cebuli, czosnku, szalotki i ogórka (w gruncie), zalecana maksymalna dawka wynosi 1,6l/ha, a maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym to 3.

Jeżeli chodzi o uprawy ogórka pod osłonami, zaleca się stosowanie Infinito 687,5 SC w w stężeniu 0,3% (300ml preparatu na 100l wody) i wykonanie jednego zabiegu w sezonie wegetacyjnym.

W uprawie cebuli i szalotki, w celu równomiernego pokrycia roślin cieczą użytkową, zaleca się dodanie środka zwiększającego przyczepność.

Preparat posiada następujące okresy karencji:

- ogórek: 3 dni,

- ziemniak, cebula, czosnek, szalotka: 7 dni.Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie