E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Zato 50 WG?

Zato 50 WG to środek grzybobójczy firmy Bayer, stosowany w celach zapobiegawczych i interwencyjnych w ramach ochrony roślin sadowniczych oraz warzyw. Występuje w formie granul przeznaczonych do sporządzania zawiesiny wodnej. Fungicyd poprzez szerokie spektrum działania wyjątkowo efektywnie walczy z chorobami, aktywnie chroniąc uprawę, aż na trzech różnorodnych poziomach.

Jak działa Zato 50 WG?

Środek grzybobójczy Zato 50 WG to niezwykle nowoczesny produkt, który znakomicie chroni warzywa i rośliny przed popularnymi chorobami. Fungicyd wykazuje działanie mezostemiczne, które polega na aktywnym rozprzestrzenianiu się substancji czynnej na powierzchni liści. Poprzez dyfuzję w fazie gazowej, wiązaniu z powierzchniową warstwą wosków i przemieszczaniu międzykomórkowym, efektywnie dociera do każdej części rośliny, zapewniając jej przy tym ochronę na trzech poziomach jednocześnie. Zato 50 WG zawiera substancję czynną trifloksystrobinę o bardzo szerokim spektrum działania. Składnik swoje zastosowanie znajduje przy schorzeniach takich jak parcha, mączniaki prawdziwe, a także różnego rodzaju rdze. Fungicyd działa zapobiegawczo, a nawet hamuje wczesne stadia rozwoju chorób. Dodatkowo wykazuje również działanie interwencyjne, zapewniając odpowiednią ochronę roślin, aż do trzech dni po zakażeniu. Istotną zaletą produktu okaże się też jego odporność na zmywanie przez deszcz, mgłę i mżawki. Ponadto, dzięki stosowaniu niskich dawek jest ekonomiczny i w pełni bezpieczny dla środowiska. Wyjątkowy sposób działania doskonale niweluje efekty niedokładnego oprysku oraz wspomaga wzrost roślin, co ma bezpośredni wpływ na lepszą jakość plonu. 

Jak używać Zato 50 WG — wskazówki

Fungicyd Zato 50 WG zapobiegawczo stosuje się, kiedy pierwsze liście są już całkowicie wykształcone, aż do początku czerwcowego opadania zawiązków. Przy wystąpieniu objawów choroby należy aplikować środek od razu po wykryciu niepokojących symptomów bądź bezpośrednio po zbiorach owoców. W celu sporządzenia zawiesiny powinno się ustalić potrzebną ilość produktu, a następnie odważone granulki wsypać do zbiornika napełnionego częściowo wodą. Powstałą w ten sposób ciecz użytkową trzeba mechaniczne wymieszać. Przygotowany środek można stosować na wybraną uprawę roślin sadowniczych lub warzyw. 

Przyjmuje się, że należy wykonać maksymalnie dwa zabiegi w danym sezonie wegetacyjnym.Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie