E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Switch 62,5 WG?

Switch 62,5 WG to środek grzybobójczy o szerokim spektrum działania. Dostępny jest w postaci koncentratu w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej. Stosuje się go do ochrony różnego rodzaju upraw warzywnych, w sadach owocowych i jagodnikach. O wysokiej efektywności fungicydu w zwalczaniu chorób grzybowych decyduje połączenie dwóch składników aktywnych: cyprodynilu i i fludioksonilu. Zaletą preparatu jest krótki okres karencji.

Jak działa Switch 62,5 WG?

Działanie preparatu Switch 62,5 WG ma charakter powierzchniowy i wgłębny. Oznacza to, że niszczy ogniska infekcji w miejscu aplikacji. Następnie przenika do tkanek roślinnych i hamuje rozrost grzybni. Wykorzystanie składzie dwóch substancji czynnych zmniejsza ryzyko uodpornienia się chorobotwórczych grzybów na jego działanie.

Środek jest najczęściej stosowany do ochrony roślin warzywnych i owocowych. Sprawdza się także w uprawie tytoniu, ziół, roślin ozdobnych i materiału szkółkarskiego. Switch 62,5 usuwa wiele rodzajów grzybów chorobotwórczych, zapobiegając niszczeniu zbiorów. Doskonale eliminuje:

 • szarą pleśnią
 • różne zgnilizny
 • askochytozę
 • antraknozę fasoli
 • plamistość zgorzelową
 • mączniaka prawdziwego
 • zamieranie pędów

Oprócz wysokiej skuteczności w ochronie warzyw i owoców zaletą preparatu jest długi czas oddziaływania. Środek może być używany interwencyjnie, po zauważeniu pierwszych oznak choroby oraz prewencyjnie. Zastosowanie go przed zbiorami zwiększa świeżość i trwałość warzyw i owoców w transporcie oraz obrocie handlowym. Ma to szczególne znaczenie  w przypadku truskawki i innych owoców jagodowych. Switch 62,5 efektywnie zapobiega również chorobom przechowalniczym jabłek.

Jak używać Switch 62,5 WG - wskazówki

Preparat Switch 62,5 WG jest łatwy w użyciu. Granulat odmierza się do bezpośrednio do zbiorników opryskiwaczy samobieżnych i ciągnikowych o przeznaczeniu polowym i sadowniczym oraz ręcznych. Dawkowanie nie przekracza 1 kg/ha. Fungicyd rozpyla się za pomocą dyszy drobnokroplistej. Opryski przeprowadza się zarówno na gruncie, jak i pod osłonami oraz w szklarniach.

Okres karencji większości popularnych warzyw i owoców jest krótki i wynosi 5-7 dni, maksymalnie do miesiąca. Wyjątek stanowią szparagi  - od oprysku do zbioru musi minąć 6 miesięcy. Switch jest intensywnie działającym środkiem chemicznym. Powinien być używany zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta, dla bezpieczeństwa operatora i zbiorów. Rekomendowany jest do upraw profesjonalnych w opakowaniach 1 kg. Nadaje się także do zastosowań małoobszarowych.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie