E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Puma Uniwersal 069 EW?

Puma Uniwersal 069 EW jest profesjonalnym preparatem chwastobójczym o działaniu systemicznym. Stosowany jest nalistnie na jednoroczne chwasty jednoliścienne, m.in. miotłę zbożową, owies głuchy w uprawie, pszenicę ozimą, pszenicę jarą oraz jęczmień jary. Preparat stosuje się za pomocą opryskiwaczy polowych. Ten preparat dzięki swojej przemyślanej formule pozwala zbudować mocne podłoże w celu uzyskania wysokich plonów zbóż.

Jak działa Puma Uniwersal 069 EW?

Puma Uniwersal 069 EW ma działanie systematyczne. Rośliny pobierają go regularnie przez zielone części. Następnie środek przemieszcza się do miejsc oddziaływania, czyli do stożków wzrostu pędów oraz korzeni. Po około 2 – 3 dniach o zabiegu, wzrost chwastów ulega zahamowaniu. Działanie substancji widoczne jest z kolei po upływie 2 – 4 tygodni od zastosowania, w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Puma Uniwersal 069 EW skutecznie niszczy chwasty jednoliścienne od fazy dwóch liści do końca fazy krzewienia, bez względu na fazę rozwojową uprawnej rośliny.

Środek ma formę emulsji (olej w wodzie) do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie. Skutecznie niszczy takie chwasty wrażliwe, jak chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, owies głuchy, włośnice czy wyczyniec polny. W przypadku chwastów odpornych radzi sobie idealnie z kostrzewami, perzem właściwym, wiechliną roczną, życicą oraz chwastami dwuliściennymi.

Jak używać Puma Uniwersal 069 EW – wskazówki

Puma Uniwersal 069 EW stosuje się na wiosnę, gdy okres wegetacji pszenicy ozimej ruszy. Od fazy, gdy widoczne są dwa rozkrzewienia do końca fazy 3. kolanka. Stosując preparat, należy uważać, aby ciecz nie zniosła się na sąsiednie uprawy i by nie nakładała się na stykach pasów zabiegowych. Przy zwalczaniu jednocześnie owsa głuchego i chwastów dwuliściennych, nie można stosować substancji później niż w fazie czterech liści właściwych owsa głuchego.

Przy zwalczaniu pszenicy ozimej zalecana maksymalna, jednorazowa dawka preparatu wynosi 1,2 l/ha. Puma Uniwersal 069 EW stosowana jest w okresie wiosennym, po ruszeniu wegetacji pszenicy ozimej, od fazy widocznych dwóch rozkrzewień do końca fazy trzeciego kolanka z zalecaną ilością wody 200 – 300 l/ha. Przy jęczmieniu jarym i pszenicy jarej maksymalna dawka wynosi 1,0 l/ha. Stosowana jest od początku fazy krzewienia do końca fazy pierwszego kolanka z zalecaną ilością wody 200 – 300 l/ha.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie