E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Cyperkill Max 500 EC?

Cyperkill Max 500 EC działa na wiele rodzajów szkodników, które posiadają otwory gębowe gryzące oraz ssące. Cypermetryna — na której oparty jest środek stosowana, jest od wielu lat nie tylko przy hodowaniu roślin. Związek chemiczny wykorzystywany jest również w pomieszczeniach do usuwania owadów. Insektycyd nie jest groźny dla człowieka oraz zwierząt, dzięki czemu może być swobodnie używany na rośliny uprawne czy ozdobne. Cyperkill Max 500 EC to świetne rozwiązanie przeciw szkodnikom, które niszczą Twoje plony.

Cyperkill Max 500 EC wykorzystuje się do zwalczania insektów ssących i gryzących. Insektycyd to środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Sporządzenie roztworu opiera się na połączeniu Cyperkill Max 500 EC razem z wodą. Przyrządzony roztwór można stosować w uprawach roślin rolniczych, warzywnych i ozdobnych, przy czym należy pamiętać o odpowiedniej dawce do konkretnego rodzaju rośliny i szkodników.

Jak działa Cyperkill Max 500 EC?

Cyperkill Max 500 EC opiera się na jednej głównej substancji czynnej. Cypermetryna - 500 gramów. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy pyretroidów syntetycznych — insektycydy trzeciej generacji. Środek jest niegroźny dla ptaków i ssaków, a także dla człowieka, natomiast swoje trujące działanie wykazuje dla ryb i owadów. Z tego względu nie powinno się go rozpylać w pobliżu zbiorników wodnych. Cyperkill Max 500 EC działa niemal natychmiastowo po zaaplikowaniu. Na początku ogranicza koordynację ruchową szkodnika, a następnie w wyniku paraliżu — zabija go. Natomiast środek pozostaje na roślinie nawet po wyeliminowaniu owadów, dzięki czemu po jego zastosowaniu rośliny nadal są chronione. Przed użyciem należy upewnić się, czy temperatura powietrza jest odpowiednie. Cyperkill Max 500 EC działa najlepiej w temperaturach poniżej 20 stopni Celsjusza.

Jak używać Cyperkill Max 500 EC — wskazówki

Cyperkill Max 500 EC stosuje się w różnych dawkach, zależnie od rośliny i szkodnika, który ją zaatakował. Środek stosuje się za pomocą opryskiwaczy polowych. Przykładowy sposób zastosowania:

 • Pszenica ozima i pszenica jara
  • Przeciwko mszycy zbożowej
   • Dawka dla jednego zabiegu wynosi 0,05 l/ha w BBCH 59-73
   • Środek musi zostać zastosowanie dwukrotnie w odstępie 14 dni między nimi
  • Skrzypionki (dotyczy również Jęczmienia Jarego)
   • Dawka dla jednego zabiegu wynosi 0,05 l/ha w BBCH 39-65
   • Środek musi zostać zastosowany dwukrotnie w odstępie 14 dni między nimi
   • Maksymalna liczba zabiegów w jednym sezonie wegetacyjnym: 2

Zabiegi wykonuje się również w konkretnych terminach rozwoju szkodników. W przypadku różnych szkodników zabieg musi zostać wykonany od początku wylęgania się larw lub pojawienia się samych szkodników na roślinie. Proces należy rozpocząć zgodnie z zaleceniami producenta w odpowiednich fazach rozwoju roślin.

Wykonanie zabiegu w innym terminie i fazie rozwoju roślin może powodować niechciane skutki uboczne, które mogą skutkować uszkodzeniem roślin lub ich niezdatnością do późniejszej eksploatacji. Cyperkill Max 500 EC można wykorzystywać również w uprawach małoobszarowych.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie