E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Axial Komplett Pak?

Axial Komplett Pak przeznaczony jest kompleksowego niszczenia chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawach zbóż ozimych i jarych. Zawiera dwa herbicydy o uzupełniającym się działaniu: Axial 50 EC i Winnetou 20 WG. Aplikuje się je w systemie „one-shot” czyli podczas jednego zabiegu. Preparat posiada szerokie spektrum działania. Szczególną skuteczność wykazuje w zwalczaniu miotły zbożowej i przytulii czepnej.

Jak działa Axial Komplett Pak?

Axial Komplett Pak jest stosowany do ochrony jarych i ozimych upraw pszenicy, pszenżyta,  jęczmienia oraz żyta. O skuteczności pakietu decyduje połączona siła trzech substancji aktywnych: pinoksadenu, florasulamu i metsulfuronu metylu. Działają one układowo. Po wchłonięciu przez liście i korzenie zaburzają istotne procesy fizjologiczne, hamują wzrost chwastów i prowadzą do ich obumarcia. Pierwsze efekty są widoczne już 2-3 dni po oprysku. Zestaw eliminuje chwasty jedno- i dwuliścienne, zarówno wyrastające ponad zboże, jak i z piętra niższego. Doskonale zwalcza tak uciążliwe gatunki, jak m.in.:
 • Miotła zbożowa
 • Przytulia czepna
 • Mak polny
 • Chaber
 • Rumianowate
 • Fiołek polny
 • Jasnota różowa
 • Niezapominajka

Zaletą preparatu jest szybkość oraz stabilność działania. Wykazuje on wysoką skuteczność w różnych warunkach pogodowych. Ułatwia to stosowanie preparatu wiosną i jesienią, gdy pogoda jest zmienna.

Axial Komplet Pak ma wysoką selektywność i jest bezpieczny dla zbóż. Bezpośrednio po użyciu może spowodować zahamowanie wzrostu rośliny uprawnej i przebarwienia na liściach. Jest to zjawisko niegroźne i przejściowe. Udowodniono, że stosowanie zestawu zwiększa plony o blisko 40% w porównaniu do upraw kontrolnych.

Jak używać Axial Komplett Pak - wskazówki

Axial Komplett Pak stosuje się zarówno w terminie optymalnym, jak i opóźnionym. Dla zbóż jarych aplikuje się go do fazy 1 kolanka (BBCH 31), dla ozimych – do fazy 2 kolanka (BBCH 32). Szerokie okno aplikacji stanowi zaletę preparatu w porównaniu z innymi herbicydami tego typu. Axial Komplett Pak jest bezpieczny dla roślin uprawianych następczo. Jedynie w przypadku kukurydzy, życicy i owsa wymagana jest 4-tygodniowa karencja.

Preparaty wchodzące w skład zestawu mają odmienną formulację. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi kolejności mieszania, do opryskiwacza w pierwszej kolejności powinien trafić granulat Winnetou WG. Następnie dokłada się Axial 50, który ma formulację EC. Metoda „one-shot” pozwala na znaczną oszczędność czasu. Standardowa dawka to 1 l Axialu i 20 g Winnetou na hektar. Produkt sprzedawany jest w pakietach na 2 i 5 ha.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie