E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Asahi SL?

Ashai SL w Polsce produkowany jest przez firmę Artysta od ponad 25 lat. Jest idealnym środkiem dla roślin posadzonych w w trudnych warunkach, które zmniejszają plony lub jakość roślin. Stymulator poprawia wiele czynników rozrostu roślin, a jego działanie jest udowodnione na wielu gatunkach przez naukowców z różnych państw Europejskich. Ashai SL posiada wiele zalet i można go stosować w połączeniu z innymi środkami. Środek stosuje się za pomocą opryskiwaczy wraz z nawozami, środkami ochrony roślin lub wodą.

Stymulator wzrostu jakim, jest Asahi SL wpływa bardzo dobrze pod wielu względami na wiele rodzajów roślin uprawnych. Działanie środka jest ukierunkowane przede wszystkim na poprawienie kondycji roślin, ich regeneracje oraz stworzenie warunków korzystnych do zwiększenia jakości roślin. Asahi SL ma za zadanie powodować, że rośliny zasadzone w środowisku niekorzystnym będą swobodnie i zdrowo rosnąć.


Jak działa Asahi SL?

Regulator działa na rośliny w różnych warunkach:

 • susza
 • przymrozki
 • duża wilgotność gleby
 • obecność w podłożu metali ciężkich
 • uszkodzenie rośliny nawozami czy środkami ochrony roślin
 • stres po posadzeniu
 • fitotoksyczność pestycydów i nawozów

Asahi SL swoje działanie opiera na trzech substancjach czynnych para-nitrofenolan sodu (związek z grupy pochodnych nitrofenoli) - 0,3%, orto-nitrofenolan sodu (związek z grupy pochodnych nitrofenoli) - 0,2%, 5-nitrogwajakolan sodu (związek z grupy pochodnych nitrofenoli) - 0,1%. Powodują one zwiększenie aktywności enzymów antyutleniających, które powodują spowolnienie procesu starzenia się roślin. Asahi SL w roślinach zwiększa wzrost i intensyfikuje transport i gospodarowanie wodą. Korzyści stosowania stymulatora można zauważyć w wielu gatunkach roślin. 

Główne zalety środka opierają się na zwiększeniu ilości energii i przepływie cząsteczek w komórce roślin. Dodatkowo Asahi SL stymuluje regulację hormonalną i pomaga budować ligniny na ściany komórkowe. Środek cechuje również elastyczność w użyciu, ponieważ nie musi być on zastosowany w trakcie zabiegu z samą wodą. Asahi SL można stosować z większością dostępnych na rynku środkami ochrony roślin lub nawozami.


Jak używać Asahi SL - wskazówki

Stosowanie środka jest łatwiejsze, ze względu na to, że można go stosować z innymi środkami. W przypadku konkretnych roślin stosuje się wyznaczone dawki - litr/hektar.

 • 0.6l /ha
  • pszenica ozima, burak cukrowy, kukurydza, ogórek gruntowy, jabłoń, malina, burak ćwikłowy, wiśnia, cukinia, truskawka, czarna porzeczka, rzepak ozimy, śliwa, grusza, borówka wysoka, aronia.
 • 0.5 l/ha
  • cebula, papryka, seler, ziemniak, pomidor, marchew, brokuł zwyczajny.

Środek Asahi SL można stosować za pomocą opryskiwaczy sadowniczych oraz polowych. Okres karencji w roślinach po użyciu środka może wynosić od 3 do 60 dni w zależności od rośliny, na którą środek został zastosowany. Okres karencji dla pasz wynosi 4 dni i dotyczy słomy oraz naci ziemniaka.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

  TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

  Kategorie