Co to jest Signum 33 WG? - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Co to jest Signum 33 WG?

Co to jest Signum 33 WG?

Choroby grzybowe mogą być prawdziwą zmorą sadowników. Problem może spotkać zarówno duże przedsiębiorstwa produkujące warzywa i owoce, jak i prywatnych właścicieli niewielkich działek ogrodniczych. Ważne jest w tym przypadku skuteczne działanie, które oznacza użycie odpowiednich środków zapobiegających lub zwalczających choroby pochodzenia grzybowego. Jednym z preparatów skutecznych w działaniu profilaktycznym, jak i interwencyjnym jest granulat Signum 33WG. Jak działa i kiedy go stosować? 

Signum 33 WG jest środkiem chemicznym o charakterze grzybobójczym. Oferowany jest w formie granulatu, który należy samodzielnie rozpuścić z wodą, tworząc zawiesinę tworzącą preparat gotowy do użycia. Produkt stosować można zarówno w celach zapobiegawczych, jak i w przypadku konieczności podjęcia działań o charakterze interwencyjnym.

Preparat Signum 33 WG skuteczny jest w przypadku stosowania go do m.in.:

 • roślin sadowniczych;
 • warzyw;
 • drzew i krzewów owocowych;
 • roślin ozdobnych;
 • ziół.Jak działa Signum 33 WG?

Cechą charakteryzującą Signum 33 WG jest działanie układowe tego preparatu. Oznacza to, że po przeprowadzeniu prac opryskowych, środek przedostaje się do tkanek rośliny, krążąc następnie w jej sokach. Dzięki takim właściwościom jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które gwarantuje ochronę wszystkich organów roślin. Substancjami czynnymi w przypadku Signum 33 WG są – piraklostrobina oraz boskalid. Środek przeznaczony jest do stosowania z wykorzystaniem ręcznych lub plecakowych urządzeń opryskowych, jak również do samobieżnych oraz ciągnikowych opryskiwaczy polowych i sadowniczych.

Wśród chorób, które skutecznie zwalcza Signum 33 WG można wymienić m.in.:

 • zaraza ziemniaczana na pomidorach;
 • szara pleśń występująca na warzywach, krzewach i drzewach owocowych oraz w różnego rodzaju ziołach;
 • mączniak prawdziwy;
 • rizoktonioza;
 • alternarioza;
 • rdza i plamistość liści;
 • antraknoza liści porzeczki;
 • rdza wejmutkowo-porzeczkowa;
 • brunatna zgnilizna drzew pestkowych;
 • przypąkowe zamieranie pędów maliny;
 • choroby leszczyny – monilioza i zamieranie pędów leszczyny.

Stosując preparat Signum 33 WG należy pamiętać o okresach karencji, które różnią się w zależności od rodzajów warzyw lub owoców. Czas ten może wynosić od 3 dni w przypadku np. ziemniaka, pomidora, czy truskawki, do nawet 28 dni, jak ma to miejsce podczas stosowania w m.in. marchwi, czy orzechach. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych grup i odpowiednich długości karencji udostępnione są przez producentów.

Jak używać Signum 33 WG - wskazówki

Każdorazowo, przed użyciem środka Signum 33 WG należy zapoznać się szczegółowo z dołączoną do produktu ulotką. Zawarte tam są wszelkie informacje dotyczące proporcji oraz dawkowania wobec konkretnych typów roślin. Warto pamiętać o zachowaniu właściwych środków bezpieczeństwa operatora opryskiwacza, osób postronnych, jak i natury. W przypadku Signum 33 WG nie wolno dopuścić do kontaktu preparatu ze zbiornikami wodnym.

Opryski należy przeprowadzać w okresie od początku kwietnia, do jesieni, w zależności od typów roślin. Temperatura, w której preparat gwarantuje odpowiednie działanie to przedział od 5 do maksymalnie 25°C. Zalecanym sposobem prowadzenia oprysków jest oprysk drobnokroplisty. Dodatkowo korzystnie wpływającym czynnikiem jest zachmurzone niebo, lecz bez opadów atmosferycznych.

Środek stosować można interwencyjnie, a więc w momencie pojawienia się symptomów świadczących o chorobie roślin. Dopuszczony jest również oprysk zapobiegawczy. Warto go przeprowadzić, jeżeli w poprzednich latach problem występował lub w sąsiedztwie takie przypadki mają miejsce. Wówczas profilaktyczne wykorzystanie preparatu pozwoli ochronić sad przed przedostaniem się choroby.

Ceny Signum 33 WG różnią się w zależności od wielkości opakowania. Najmniejsze opakowania przeznaczone są do stosowania amatorsko, w prywatnych ogórkach działkowych. Do dużych pól i sadów zdecydowanie bardziej opłaca się zakup dużych opakowań, gdzie w przeliczeniu cena za 1g jest najniższa.

  • 195,00 zł W magazynie

  Signum 33 WG jest: środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny o działaniu systemicznym stosowany w uprawie m.in ziemniaka, cebuli, marchwi, pomidora, truskawki, wiśni zawiera boskalid 267 g/kg i piraklostrobine 67 g/kg dawkowanie: 0,25-1,8 kg/ha

  195,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h
 • 11,01 zł W magazynie

  Signum 33 WG: środkek grzybobójczy stosowanie zapobiegawcze i interwencyjne zwalcza choroby grzybowe szeroka rejestracja w bardzo wielu uprawach wpływa na poprawę zdolności przechowalniczych skład: boskalid - 267 g/kg, piraklostrobina - 67 g/kg dawkowanie: 2,5 - 10 g/100 m2

  11,01 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h
 • 26,00 zł W magazynie

  Signum 33 WG: środkek grzybobójczy stosowanie zapobiegawcze i interwencyjne zwalcza choroby grzybowe szeroka rejestracja w bardzo wielu uprawach wpływa na poprawę zdolności przechowalniczych skład: boskalid - 267 g/kg, piraklostrobina - 67 g/kg dawkowanie: 2,5 - 10 g/100 m2

  26,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h

Data ostatniej aktualizacji artykułu: 2023-02-01

Udostępnij post:


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie