E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Jakie zraszacze i dysze wybrać do ogrodu?

Jakie zraszacze i dysze wybrać do ogrodu? Z tym pytaniem boryka się wbrew pozorom wielu posiadaczy przydomowych ogródków. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż źle dobrane zraszacze mogą skutkować między innymi byt dużym zużyciem wody, czy też nieefektywnym podlewaniem. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, jak odpowiednio dobrać dysze i zraszacze, aby efektywnie nawadniać nasz przydomowy ogród.

Jakie są rodzaje zraszaczy i dyszy ogrodowych?

Zraszacze ogrodowe oraz dysze do nich możemy podzielić na trzy typy. Są to:

-Obrotowe turbinowe - mogą się one obracać w pełnym zakresie lub też na określonych sektorach.

-Zraszacze obrotowe impaktowe - pozwalają na wykorzystanie lekko zabrudzonej wody, pochodzącej na przykład ze studni. One również mogą być obracane w pełnym zakresie lub na określonych sektorach.

-Zraszacze statyczne - często osą one wyposażone w głowice deszczujące. Mogą one nawadniać nasz ogród w zakresie do 360 stopni.

Jeżeli zaś chodzi o typy wykorzystywanych dysz, to są to głównie:

-Dysze rotacyjne - których zakres głównie obejmuje od 45 do 270 stopni.

-Dysze statyczne - ich zakres pracy wynosi do 360 stopni.

-Dysze, które kształtem przypominają półkole, kwadrat, lub trójkąt.

Jak więc dobrać odpowiednie dysze do zraszacza? Najlepszym rozwiązaniem jest kierowanie się wytycznymi producenta. W ten sposób możecie Państwo uniknąć wielu niepotrzebnych komplikacji, a także zaoszczędzić pieniądze. W przeciwnym wypadku może się bowiem okazać, że kupione przez was dysze na przykład nie będą pasowały do danego zraszacza.


Jak dobrać odpowiednie zraszacze i dysze do swojego ogrodu?

W tej kwestii przede wszystkim powinniśmy kierować się naszymi potrzebami oraz charakterystyką naszego ogródka. Przykładowo, jeżeli zależy nam na podlewaniu dużego ogrodu, dobrym rozwiązaniem mogą być zraszacze obrotowe turbinowe.

Dlaczego? Ponieważ po dzięki dużej sile wyrzutu wody oraz możliwości obracania się możemy je ustawić na środku ogrodu, zyskując pewność, że dotrą one nawet do najdalszych jego zakątków. Jeżeli zaś zależy nam na uzyskaniu efektu mgły na nieregularnym obszarze, to doskonale nadają się do tego zraszacze statyczne.

Rozwiązanie to pozwala również na racjonalne dostarczanie naszym roślinom wody. Może się bowiem okazać, że zraszacze innego typu będą za dużo jej dostarczały, a co za tym idzie, będzie sią ona marnowała. To z kolei może się między innymi przełożyć na wyższe rachunki za wodę. Dlatego też decydując się na montaż zraszaczy, warto wcześniej określić, jakie mamy dokładne co do nich oczekiwania. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam znaleźć optymalne dla nas rozwiązanie.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie