E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Coragen 200 SC?

Coragen 200 Sc jest środkiem owadobójczym w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Produkt charakteryzuje się działaniem kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony jest do zwalczania insektów. Rozpylony na roślinie działa powierzchniowo i wgłębnie. Stosowany jest zarówno w uprawach warzyw, jak i owoców. Cechą odróżniającą Coragen 200 SC od innych produktów o podobnym działaniu jest to, że Coragen 200 SC nie wpływa negatywnie na pożyteczne owady i roztocza.

Jak działa Coragen 200 SC?

Coragen 200 SC jest preparatem owadobójczym, swoje działanie zawdzięcza zawartości chlorantraniliprolu – związku z grupy antranilowych diamidów. Chlorantraniliprol, w odróżnieniu od innych środków owadobójczych, oddziałuje na układ mięśniowy owadów. Jego działanie polega na atakowaniu receptorów w błonach komórek mięśniowych owadów, przez co dochodzi do zmian w kurczliwości mięśni. W efekcie owady zaprzestają żerowania, dochodzi do niekontrolowanych skurczów mięśni, następnie paraliżu i śmierci szkodników.

Pierwsze efekty działania preparatu widoczne są już po kilku godzinach, a całkowite zwalczenie szkodników następuje w ciągu 2-4 dni od zabiegu.

Substancja ta wykazuje również działanie jajobójcze. Ponadto, chlorantraniliprol charakteryzuje się niską toksycznością dla fauny pożytecznej.

Coragen 200 SC charakteryzuje się szerokim spektrum działania, które obejmuje:

- jabłoń: owocówka jabłkóweczka, zwójkówka liściowa,

- ziemniak: stonka ziemniaczana (larwy i chrząszcze),

- kapusta: bielinek rzepnik, tantniś krzyżowiaczek, piętnówka kapustnica, zwójka cyklamenowa,

- kukurydza: omacnica prosowianka,

- grusza, śliwa: owocówka jabłkóweczka,

- winorośl: zwójka krzyżóweczka, zwójka kwasigroneczka, zwójka siewkóweczka,

- kalafior, brokuł: tantniś krzyżowiaczek, piętnówka kapustnica, bielinek rzepnik, zwójka cyklamenowa,

- cykoria: bielinek rzepnik, błyszczka jarzynówka.

Oprysk preparatem Coragen 200 SC zaleca się wykonywać po zaobserwowaniu obecności wymienionych wyżej szkodników. W wypadku roślin owocowych i kukurydzy, opryski można wykonywać od przekwitnięcia, do fazy dojrzałości owoców. W wypadku kapusty, oprysk wykonywać najwcześniej od fazy 9 liści. Jeżeli chodzi o uprawy kalafiora i brokuła, środek można stosować od pojawienia się pędów bocznych. Z kolei w wypadku ziemniaka – środek można stosować do początku fazy kwitnienia.

Jak używać Coragen 200 SC - wskazówki

Stosując Coragen 200 SC należy pamiętać o zachowaniu następujących okresów karencji:

- jabłoń, grusza, śliwa – 14 dni,

- winorośl – 30 dni,

- ziemniak – 14 dni,

- kapusta głowiasta biała, kalafior, brokuł, kapusta głowiasta czerwona, kapusta włoska – 1 dzień,

- cykoria – 21 dni,

- kukurydza – 7 dni.

Jednocześnie konieczne jest zachowanie środków ostrożności zalecanych przez producenta dotyczących dopuszczalnych stężeń, ilości zabiegów, warunków wykonywania oprysków, przygotowywania roztworu oraz przechowywania substancji, a także ograniczeń dotyczących zastosowania preparatu.

Coragen 200 SC można wykorzystać do dwukrotnych zabiegów zwalczania owadów w większości upraw, zachowując odstęp od 7 do 14 dni.

W wypadku kukurydzy i winorośli, maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym wynosi jeden. Zalecane dawki dla jednorazowego zastosowania różnią się, w zależności od gatunku opryskiwanej rośliny i wynoszą:

- jabłoń: 125-175 ml/ha i 500-750 l/ha wody,

- ziemniak: 50-62,5 ml/ha i 150-400 l/ha wody,

- kapusta: 75-125 ml/ha i 200-600 l/ha wody,

- kukurydza: 125 ml/ha i 300-400 l/ha wody,

- grusza, śliwa: 150-175 ml/ha i 500-750 l/ha wody,

- winorośl: 150-210 ml/ha i 500-1200 l/ha wody,

- kalafior, brokuł: 125 ml/ha i 200-600 l/ha wody,

- cykoria: 125 ml/ha i 200-400 l/ha wody.

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Odmierzoną ilość środka wlać bezpośrednio do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem). Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do wymaganej ilości nadal dokładnie mieszając. Opryskiwać z włączonym mieszadłem. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne, ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. Ciecz użytkową sporządzić bezpośrednio przed użyciem.

Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie