E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Captan 80 WDG?

Captan 80 WDG to środek grzybobójczy z grupy ftalimidów, stosowany profesjonalnie do ochrony upraw sadowniczych. Jego wysoką skuteczność potwierdza ponad 50-letnia obecność na rynku oraz liczne badania na całym świecie. Captan WDG 80 jest obecnie uważany za najbezpieczniejszy dla roślin fungicyd kontaktowy. Z uwagi na niską toksyczność, sprawdzi się doskonale w roślinnej produkcji integrowanej.

Jak działa Captan 80 WDG?

Captan WDG 80 stosuje się do oprysków prewencyjnych oraz interwencyjnych, w przypadku infekcji zarodnikami grzybów chorobotwórczych przed ich wykiełkowaniem. Jego działanie charakteryzuje się wysoką skutecznością, niezależnie od warunków atmosferycznych. Preparat jest odporny na zmywanie i zabezpiecza uprawy nawet w przypadku opadów deszczu.

Captan WDG 80 stosuje się do zapobiegawczych oprysków jabłoni, grusz, wiśni i truskawek. Chroni on uprawy i zbiory przed takimi chorobami, jak:

  • Parch jabłoni
  • Parch gruszy
  • Gorzka zgnilizna
  • Szara pleśń
  • Choroby przechowalnicze jabłek

Podstawową zaletą stosowania preparatu grzybobójczego Captan WDG 80 jest brak skutków ubocznych dla rośliny, niezależnie od jej fazy wzrostu. W przeciwieństwie do innych fungicydów nie powoduje oparzeń liści i kwiatów ani ordzawienia owoców. Jest także bezpieczny dla organizmów pożytecznych w sadzie, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania różnorodności biologicznej.

Stosowanie Captanu WDG 80 minimalizuje szkody w środowisku naturalnym oraz pozwala uzyskać owoce wysokiej jakości, cenione na rynku i bezpieczne dla zdrowia konsumentów. Fungicyd ten znajduje zastosowanie nie tylko w rolnictwie konwencjonalnym, ale także integrowanym.


Jak używać Captan 80 WDG — wskazówki

Captan WDG 80 jest łatwy i wygodny w stosowaniu. Dostępny jest w postaci łatwo rozpuszczalnego granulatu do sporządzania zawiesiny wodnej. Preparat nie wymaga rozważania ani wstępnego rozrabiania.  Wsypuje się go bezpośrednio do opryskiwacza samobieżnego lub ciągnikowego za pomocą załączonej miarki. Brak pylenia sprawia, że jest on bezpieczny dla operatora sprzętu opryskującego.

Captan WDG 80 można bez problemów łączyć z innymi preparatami dla kompleksowej ochrony roślin, co stanowi znaczną oszczędność czasu i niższe koszty. Termin oprysków podany jest w broszurze informacyjnej. Wydajność preparatu Captan WDG 80 jest wysoka i wynosi średnio ok. 2 kg/ha. Fungicyd dostępny jest w ergonomicznych, szczelnych beczkach 50 i 100 kg oraz foliowych opakowaniach 10 kg z wielorazowym zamknięciem.

Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie