E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Navigator 360 SL?

Navigator 360 SL to stosowany nalistnie herbicyd selektywny producenta Corteva/DowAgro, występujący w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie. Środek przeznaczony jest do zwalczania jednorocznych oraz wieloletnich chwastów dwuliściennych w rzepaku ozimym. 


Jak działa Navigator 360 SL?

Navigator 360 SL jest selektywnym herbicydem nowej generacji o działaniu układowym. Swoje zastosowanie znajduje przy efektywnym zwalczaniu jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych w rzepaku ozimym. Działanie środka opiera na bezpośrednim pobieraniu przez liście roślin składników biologicznie czynnych, co zapewnia niezwykle szybkie przemieszczanie się substancji do stref wzrostowych chwastów. Wysoka skuteczność produktu bazuje na zawartych w składzie trzech aktywnych związkach: chlopyralidzie, aminopyralidzie oraz pikloramie. Dzięki unikatowym właściwościom powodują one natychmiastowe zahamowanie wzrostu roślin oraz doprowadzają do ich deformacji. Ponadto przyczyniają się do powstawania chlorozy, co wpływa na  efektywne zamieranie chwastów. 

Navigator 360 SL doskonale niszczy rośliny znajdujące się 
w fazie liścieni do 4 liści właściwych. Herbicyd najskuteczniej chroni rzepak ozimy przed chwastami takimi jak: chaber bławatek, mak, dymnica, maruna bezwonna, niezapominajka polna, komosa biała oraz jasnota purpurowa. Szerokie spektrum działania środka sprawia, że produkt wykazuje dużą elastyczność w terminie stosowania. Idealnie nadaje się do powschodowego jesiennego zwalczania chwastów. 
Jak używać Navigator 360 SL - wskazówki

W celu przygotowania cieczy użytkowej należy dokładnie ustalić jej wymaganą ilość. Odmierzoną precyzyjnie miarkę herbicydu powinno się wlać do zbiornika opryskiwacza, który został napełniony częściowo wodą. Dla zwiększenia skuteczności środka, warto opróżnione opakowanie dodatkowo przepłukać wodą, a popłuczyny wlać bezpośrednio do zbiornika z cieczą użytkową. Zasobnik opryskiwacza trzeba uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. W przypadku opryskiwaczy pozbawionych mieszadła hydraulicznego powinno się w sposób mechaniczny wymieszać ciecz w zbiorniku. Przyjmuje się, że należy wykonać wyłącznie jeden zabieg w całym sezonie wegetacyjnym. 


Rzepak ozimy:

  • zalecana (maksymalna) dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,3 l/ha
  • zalecana ilość wody: 150-300 l/ha
  • zalecane opryskiwanie: średniokroplisteMoże zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie