E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Nero 424 EC FMC?

Jest to koncentrat środku chwastobójczego, przeznaczony do likwidowania jedno i dwuliściennych chwastów jednorocznych występujących w rzepaku ozimym. Jest on aplikowany doglebowo po sporządzeniu emulsji wodnej.



Jak działa Nero 424 EC FMC?

Nero 424 EC FMC jako herbicyd aplikowany doglebowo ma za zadanie przez układ korzeniowy oraz łodyżkę podliścieniową przeniknąć do ich układu komórkowego- środek ten działa na takie chwasty jak:

-Miotła zbożowa,

-Wiechlina roczna,

-Tasznik pospolity,

-Przytulia czepna,

-Jasnota biała,

-Jasnota różowa,

-Maruna bezwonna,

-Rumianek pospolity,

-Rumian polny,

-Niezapominajka polna,

-Gwiazdnica pospolita,

-Tobołki polne,

-Przetacznik perski,

Po dotarciu do ich komórek zawarte w środku Petoksamid oraz Chlomazon wywołają w kiełkującym chwaście blokadę namnażania się komórek, oraz znacząco utrudniają dostarczanie składników odżywczych pochodzących z tego też względu, nawet jeżeli chwast zdoła wyrosnąć, to ma on objawy chlorozy, oraz jest on szczególnie podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Co ważne, raz zaaplikowany środek pozostaje przez kilka tygodni w ziemi, opóźniając tym samym późniejsze wschody chwastów nawet o kilka tygodni, co jest przydatne na przykład w walce z wiechliną czarną, która rozmnaża się klika razy w ciągu sezonu. Stosując Nero 424 EC FMC, możemy zmniejszyć liczbę oprysków do jednego w ciągu sezonu, a więc zaoszczędzić czas oraz pieniądze.



Jak używać Nero 424 EC FMC - wskazówki

Przed przystąpieniem do aplikacji musimy po pierwsze ustalić potrzebną ilość środka- przyjmuje się, że optymalne jest użycie 2,5 do 3 litrów środka rozpuszczonego w 200 do 300 litrów wody na hektar- odmierzoną ilość środka wlewamy do częściowo napełnionego wodą rozpryskiwacza wyposażonego w rozpylacze średniokropliste- resztki będące w opakowaniu trzykrotnie przepłukujemy wodą, a następnie wlewamy do zbiornika. Następnie mieszamy środek oraz uzupełniamy potrzebną ilość wody- jeżeli w czasie oprysku robimy przerwę, to przed jego kontynuacją najlepiej jest ponownie wymieszać środek w zbiorniku. Po drugie, ziemia przed przystąpieniem do oprysku powinna być pozbawiona gród, gdyż utrudniają one wchłanianie się środka. Oprysk najlepiej dokonać do trzech dni po siewie rzepaku ozimego. Nie należy wykonywać więcej niż jeden oprysk w sezonie.



Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie