E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest UG Max Plus?

UG Max Plus dostępny jest w postaci płynnego koncentratu o naturalnym składzie. W jego skład oprócz mikroorganizmów wchodzą także mikro i makro elementy. Jego głównym zadaniem jest poprawa żyzności gleby. Regularne stosowanie preparatu UGmax plus pozwala eliminować przyczyny spadku plonów roślin.Jak działa UG Max Plus?

Skład preparatu UG Max Plus znacząco wpływa na poprawę właściwości fizykochemicznych oraz biologicznych gleby. Stosowany jest do rozkładu słomy, z powodzeniem zastępując azot. Koncentrat UG Max Plus jest również wykorzystywany do rozkładu masy organicznej, resztek pożniwnych, obornika czy też poplonów. Zawarte w nim naturalne mikroorganizmy poprawiają parametry takie jak m.in.:

- zawartość materii organicznej,

- stabilizacja pH,

- struktura gleby.

Preparat UG Max Plus skutecznie eliminuje przyczyny spadku żyzności gleby, a tym samym pozwala zwalczyć spadek plonowania. Jakość gleby nie pogarsza się, a koszty produkcji nie wzrastają. Działanie UG max Plus opiera się na zachowywaniu równowagi życia mikrobiologicznego w glebie. Poplon czy też resztki pożniwne dzięki użyciu UGmax Plus zostają przekształcone w pożyteczne mikroorganizmy. Regularne stosowanie koncentratu wpływa m.in. na poprawę struktury gleby, zmniejszenie skutków suszy, poprawę wchłaniania gleby, zwiększenie ukorzenienia roślin oraz poprawę ich kondycji. Dzięki zastosowaniu UGmax Plus parametry gleby wzrastają, co przekłada się na wzrost silniejszych i bardziej odpornych roślin oraz opłacalność produkcji.Jak używać UG Max Plus?

Stosowanie preparatu UG Max Plus różni się w zależności od rodzaju uprawy. Zaleca się stosowanie preparatu UG max Plus corocznie, jako oprysk średniokroplisty. Przewidziana przez producenta dawka to 2l/ha w 200 do 300 l wody. Preparat podajemy na słomę bądź glebę przed przystąpieniem do uprawy. W przypadku stosowania na glebach ciężkich w pierwszym roku uprawy należy powtórzyć zabieg na wyoraną warstwę. Oprysk można wykonać także we wczesnych fazach wzrostu roślin. Zabieg wykonuje się rano lub wieczorem.

Do upraw warzywniczych UG Max Plus stosuje się przed uprawą gleby. Gdy gleby są ubogie w azot oprysk wykonuje się bezpośrednio przed siewem z wykorzystaniem startowej dawki azotu. W sadach preparat UG Max Plus podaje się doglebowo bądź pogłównie, UG Max Plus można również używać podczas podlewania i w kompostowaniu masy organicznej.Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie