E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Lentipur Flo 500 SC?

Lentipur Flo 500 SC to chwastobójczy środek w formie koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania z wodą, przeznaczony do stosowania doglebowo lub nalistnie. Produkt ten przeznaczony jest do zwalczania miotły zbożowej, a także jednorocznych dwuliściennych chwastów w uprawach pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, żyta oraz jęczmienia ozimego.



Jak działa Lentipur Flo 500 SC?

Substancją czynną Lentipur Flo 500 SC jest chlorotoluron. W 1 litrze produktu zawartych jest 500 g substancji czynnej, która pobierana jest przez korzenie i liście chwastów. Wskutek działania chlorotoluronu, dochodzi do zahamowania procesu fotosyntezy chwastów. Pierwszym efektem działania Lentipur Flo 500 SC jest chloroza (odbarwienie) liści roślin wrażliwych, co dalej prowadzi do ich zamierania. Środek ten wykazuje skuteczność w szerokim zakresie temperatur (od -3°C do 30°C), wobec wielu gatunków chwastów i w różnych stadiach rozwojowych.



Wśród chwastów wrażliwych należy wymienić:

- chaber bławatek,

- gwiazdnica pospolita,

- jasnota różowa,

- komosa biała,

- miotła zbożowa,

- rumian polny,

- tasznik pospolity,

- tobołki polne,

- wyczyniec polny.



Chwasty średnio wrażliwe to przetacznik polny. Z kolei chwasty średnio odporne to bodziszek drobny i samosiewy rzepaku w fazie kiełkowania. Wśród chwastów odpornych są:

- dymnica pospolita,

- fiołek polny,

- mak polny,

- przytulia czepna.



Lentipur Flo 500 SC rozkłada się podczas okresu wegetacji do poziomu, który nie zagraża roślinom uprawianym następczo, z wyjątkiem rzepaku ozimego, który może reagować negatywnie. Jeżeli zajdzie konieczność wcześniejszej likwidacji uprawy, roślinami następczymi mogą być: jęczmień jary, pszenica jara, ziemniak, groch siewny.



Jak używać Lentipur Flo 500 SC – wskazówki

Produktu nie stosować w postaci skoncentrowanej – konieczne jest wcześniejsze przygotowanie cieczy użytkowej w potrzebnej ilości. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza wypełnionego częściowo wodą, uzupełnić wodą do potrzebnej ilości i wymieszać. Jeżeli w trakcie wykonywania oprysku wystąpi przerwa, przed wznowieniem pracy ciecz w opryskiwaczu trzeba powtórnie wymieszać. W sezonie wegetacyjnym wykonywać 1 oprysk niskociśnieniowy w 200-300l wody na hektar. Produkt można stosować wiosną, bezpośrednio po rozpoczęciu wegetacji zbóż, a także, w wypadku ozimin, jesienią. Jesienny oprysk powinien odbywać się od fazy 3 liści zbóż do wystąpienia przymrozków. W oprysku wiosennym zaleca się jednorazowe zastosowanie maksymalnie 3 l produktu na hektar, a w oprysku jesiennym maksymalnie 2 l na hektar.



Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie