E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Expert Met 56 WG ?

Zawierający dwie substancje czynne środek chwastobójczy Expert Met 56 WG działa na miotłę zbożową oraz niektóre chwasty dwuliścienne. Herbicyd bardzo szybko i skutecznie pozbywa się wyżej wymienionych chwastów. Dodatkowo swoje działanie i obecność, utrzymuje w glebie do wielu tygodni dzięki czemu skutecznie chroni rośliny.Jak działa Expert Met 56 WG?

Herbicyd działa na takie chwasty jak samosiew rzepaku, rumian polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik perski, tasznik pospolity, bodziszek drobny. Posiada dwie substancje czynne. Pierwsza z nich to metrybuzyna - związek z grupy triazynonów w proporcjach 140 gram na kilogram produktu. Metrybuzyna pobierana jest w największym stopniu przez system korzeniowy. Flufenacet - związek z grupy oksyacetamidów w proporcjach 420 gram na kilogram produktu. Pobierana jest przez roślinę przez korzenie i hipokotyl. Ze względu na wzajemne uzupełnianie się tych dwóch związków i długie pozostawanie w glebie, Expert Met 56 WG pozostaje w glebie na bardzo długi okres. Dzięki temu zapobiega również kiełkowaniu nowych chwastów. Herbicyd sprzedawany jest w formie granulek i należy go wykorzystywać za pomocą opryskiwaczy polowych. Jeżeli wcześniejsza uprawa, została zaorana (opryskiwana środkiem Expert Met 56 WG) to na wiosnę można uprawiać jedynie takie rośliny jak pszenica jara, jęczmień jary, pszenżyto jare, ziemniaki, kukurydza, lucerna, pomidory lub rzepak jary.Jak używać Expert Met 56 WG?

Zboża należy siać na głębokość 3-4 cm pokrywając ziarna ziemią. Expert Met 56 Wg jest mniej skuteczny na glebach próchniczych. Przed użyciem, należy upewnić się, że rośliny są zdrowe i nienaruszone przez mróz, suszę lub choroby. Nie należy stosować w zbożach z wsiewką roślin motylkowych. W jednym zastosowaniu dawka produktu nie może przekroczyć 0.35 kilograma na hektar. Herbicyd wykorzystywać podczas wegetacji zbóż w 1-3 fazie liści zbóż lub we wcześniejszych fazach rozwoju roślin. Jeżeli pole uprawne, jest mocno zachwaszczone należy uzupełnić proces odchwaszczania innym dostępnymi na rynku środkami zwalczającymi inne rodzaje chwastów. Ilość wody którą należy przeznaczyć do użycia środka to 200-300 litrów na hektar. Należy stosować rozpylacze płaskostrumieniowe i wykonywać maksymalnie jeden zabieg w sezonie wegetacji roślin. Środek należy przygotować zgodnie z instrukcją produktu.Może zainteresuje Cię również:

TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

Kategorie