E-SKLEP TWOICH ROŚLIN

Co to jest Zaprawa Kinto Plus?

Kinto Plus to grzybobójcza zaprawa nasienna w formie płynnego koncentratu, wykazująca działanie powierzchniowe, a także układowe. Przeznaczona jest do stosowania zarówno do ziarna siewnego zbóż ozimych, jak i jarych w zaprawiarkach ciekłych i zawiesinowych. Dzięki zawartości 3 substancji aktywnych, jest wysoce skutecznym fungicydem.Jak działa Zaprawa Kinto Plus?

Zaprawa Kinto Plus zawiera 3 biologicznie czynne substancje: fludioksonil, fluksapyroksad oraz tritikonazol. Każda z tych substancji upośledza metabolizm komórek grzyba na innym etapie przemian, przez co zaprawa Kinto Plus działa silnie i niezawodnie. Dzięki połączeniu trzech, wzajemnie się uzupełniających, substancji, produkt ten wykazuje działanie wobec najczęstszych odnasiennych i odglebowych chorób zbóż powodowanych przez grzyby. Zaprawianie ziaren siewnych zaprawą Kinto Plus chroni przed wieloma chorobami. Pszenica: - pleśń śniegowa zbóż i traw, - fuzaryjna zgorzel siewek, - śnieć cuchnąca pszenicy. Jęczmień: - głownia pyląca jęczmienia, - pasiastość liści jęczmienia. Pszenżyto: - pleśń śniegowa zbóż i traw. Żyto: - pleśń śniegowa zbóż i traw, - fuzaryjna zgorzel siewek, - głownia źdźbłowa żyta. Stosowanie zaprawy Kinto Plus eliminuje zagrożenie chorobami, przez co możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału kiełkowania, rozwoju i plonowania sianego ziarna. Ponadto, produkt ten zapewnia lepszy rozwój systemu korzeniowego - długość, objętość, powierzchnię i wagę korzeni, co znacząco wpływa na wigor roślin.Jak używać Zaprawa Kinto Plus – wskazówki

Zaprawiając materiał siewny zaprawą Kinto Plus należy stosować maksymalnie 150ml produktu na 100kg ziarna z dodatkiem do 1050ml wody. Zabieg ten wykonuje się bezpośrednio przed siewem, na dobrze oczyszczonym ziarnie o wilgotności poniżej 16%, które po zaprawieniu powinien przeschnąć. Zaprawione ziarna należy przechowywać w oznakowanych i szczelnie zamkniętych opakowaniach, w chłodnych, suchych i dobrze wentylowanych pomieszczeniach, z dala od żywności i pasz. Należy również pamiętać, że maksymalna norma wysiewu przy użyciu materiału siewnego zaprawionego Kinto Plus wynosi 250 kg na hektar. Jednocześnie, podczas wysiewu, należy zadbać o ochronę ptaków i wolno żyjących ssaków przez dokładne przykrycie glebą wysiewanego zaprawionego materiału oraz zebranie przypadkowo rozsypanych ziaren.

Może zainteresuje Cię również:

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
star star star star star
Wyślij formularz

    TYLKO ORYGINALNE PRODUKTY, 20 LAT NA RYNKU, ZAKUP > 3000 ZŁ- RABAT 2%

    Kategorie