Co to jest Zaprawa Maxim Power? - dlaroslin.pl - E-sklep Twoich Roślin | E-sklep dlaroslin.pl

Co to jest Zaprawa Maxim Power?

Co to jest Zaprawa Maxim Power?

Zaprawa Maxim Power to nowoczesny fungicyd firmy Syngenta, występujący w formie płynnego koncentratu. Środek przeznaczony jest do zaprawiania zbóż ozimych i jarych oraz owsa w celu zapewnienia skutecznej ochrony przed popularnymi chorobami grzybowymi, przenoszonymi przez ziarno lub glebę. 
Jak działa zaprawa Maxim Power?

Maxim Power jest zaprawą zbożową nowej generacji o działaniu układowym. Środek stosuje się w celu zapobiegnięcia występowaniu chorób grzybowych zbóż. Fungicyd, dzięki unikatowym właściwościom i optymalnie dobranemu składowi efektywnie zwalcza szkodliwe patogeny oraz zwiększa odporność roślin na abiotyczne czynniki stresowe. Dodatkowo wykazuje pozytywny wpływ na masę korzeniową, zapewniając przy tym zdrowszy i mocniejszy system korzeniowy w każdych warunkach klimatycznych. Zawarte w produkcie oryginalne połączenie dwóch substancji czynnych, takich jak sedaksan i fludioksonil sprawia, że zboża zyskują wysoką ochronę przed rozwojem chorób. Szerokie spectrum działania środka Maxim Power znakomicie wpływa również na dobry start plantacji oraz bezpieczne wschody, a także zwiększa skuteczność pobierania wody i składników odżywczych z gleby. Wszystkie te cechy sprawiają, że to właśnie zaprawa Maxim Power stosowana jest przez najlepsze na rynku hodowle materiału siewnego. 

Środek swoje zastosowanie znajduje przy chorobach takich jak: pleśń śniegowa zbóż i traw, głownia pyląca pszenicy, śnieć cuchnąca pszenicy, głownia zwarta jęczmienia, pasiastość liści jęczmienia, głownia źdźbłowa żyta, głownia pyląca owsa, zgorzel siewek oraz ostra plamistość oczkowa. 
Jak używać zaprawy Maxim Power - wskazówki

Zawiesinę należy sporządzić w zbiorniku zaprawiarki bądź w osobnym naczyniu. W celu przygotowania zaprawy powinno się do połowy wymaganej ilości wody dodać określoną ilość koncentratu Maxim Power. Dla zwiększenia skuteczności środka, warto opróżnione opakowanie przepłukać wodą, a popłuczyny wlać bezpośrednio do zbiornika. Można również dodatkowo uzupełnić zawiesinę wodą do potrzebnej ilości, co zazwyczaj poprawia wyrównanie pokrycia ziarna zaprawą. Przygotowana w ten sposób zawiesina jest gotowa do zastosowania na wybrany materiał siewny zboża. Przyjmuje się, że należy wykonać wyłącznie jeden zabieg w całym sezonie wegetacyjnym. 

Zboże ozime:

 • zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 200 ml/100 kg ziarna z dodatkiem
  0-1500 ml wodyZboże jare:

 • zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 200 ml/100 kg ziarna z dodatkiem
  0-1500 ml wody.Owies:

 • zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 150 ml/100 kg ziarna z dodatkiem
  0-1500 ml wody.

Zawiesiną grzybobójczą Maxim Power można zaprawiać jedynie dobrze oczyszczony materiał siewny. Czynność najlepiej przeprowadzić bezpośrednio przed siewem. Zaprawione nasiona powinny być wykorzystywane wyłącznie do wysiewu, nie należy ich przeznaczać na cele konsumpcyjne bądź paszę. • 122,30 zł W magazynie

  Zaprawa Maxim Power to: zaprawa fungicydowa o działaniu układowym przeznaczona do zaprawiania ziarna zbóż ozimych i jarych dawkowanie: 200 ml/100 kg ziarna siewnego z dodatkiem 0-1500 ml wody

  122,30 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h
 • 594,00 zł W magazynie

  Zaprawa Maxim Power to: zaprawa fungicydowa o działaniu układowym przeznaczona do zaprawiania ziarna zbóż ozimych i jarych dawkowanie: 200 ml/100 kg ziarna siewnego z dodatkiem 0-1500 ml wody

  594,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h
 • 2 274,00 zł W magazynie

  Zaprawa Maxim Power to: zaprawa fungicydowa o działaniu układowym przeznaczona do zaprawiania ziarna zbóż ozimych i jarych dawkowanie: 200 ml/100 kg ziarna siewnego z dodatkiem 0-1500 ml wodyy.

  2 274,00 zł
  W magazynie
  Wysyłka 24h

Data ostatniej aktualizacji artykułu: 2022-10-25

Udostępnij post:


Dlaczego warto
u nas kupować?
Zaufane opinie
ceneo.pl

Sprawdź jak inni nas oceniają

Zobacz opinie
Nasze
wyróżnienia
Rzetelna firmaGazele biznesu 2014 - Puls Biznesu
Jesteśmy do Państwa

dyspozycji od poniedziałku do piątku
tel: 607 256 222 (od 8 do 16:00)
tel: 609 096 777 (od 8 do 16:00)
sklep@dlaroslin.pl

Hurtownia Rolno-Ogrodnicza

Inagri sp. z o.o. - 98-200 Sieradz,
ul. Wojska Polskiego 136
woj. łódzkie
NIP: 8272126848

Zamów

Kategorie